Skoči na sadržaj

Foto

Infrastruktura (Stamford Bridge i Cobham)

• Ne možete započeti novu temu
  • Please log in to reply
1012 odgovora na ovu temu

#21 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,808 postova
  • 12011 lajk(ova)
  • Time Online: 387d 2h 28m 8s

Postirano 04 October 2011 - 16:38

Tek tamo oko 2020. godine ćemo najvjerovatnije krenuti u operaciju 'Novi stadion'. Vjerovatno će Uprava tražiti lokaciju i najpovoljniju cijenu da se to odradi kako treba. Trebamo se svi pomiriti da će Stamford ostati prošlost iako je to jedan ogroman dio naše historije, ali novo doba, novi zahtjevi i novi navijači - sve to traži jak marketing i snažnu infrastrukturu. Već smo uradili obnovu trening kampa kad smo preselili u Cobham, također uložene su velike pare i u omladinski pogon, radi se na brendiranju Chelseaja tako da faktički još samo preostaje onaj najveći problem, a to je SB. Postirana slika
Najvažnije je da se sada riješi ova situacija sa CPO-m, bilo bi jako dobro kada bi oni prihvatili Romanovu ponudu i prodali svoj dio klubu, tačnije prepustili. Fora je u tome što oni drže i prava na ime stadiona, te kluba (jer je Chelsea dio Londona gdje se i nalazi stadion) pa se svi nadamo da će Buck,Gourlay i kompanije uspješno završiti sve ovo. Postirana slika

#22 Gost_Twelfth Man_*

Gost_Twelfth Man_*
  • Gost
  • lajk(ova)

Postirano 04 October 2011 - 19:04

Chelsea je tim koji i zasluzuje stadion veceg kapaciteta. Samim tim, klub ce zaradjivati vise a i cijene ulaznica ce biti dostupnije svima. Da me neko pogresno ne shvati, ja nemam nista protiv Stamford Bridge-a, volim taj stadion, ali cinjenica je da se mora napraviti novi, veci stadion. Jedva cekam i taj dan da vidim pun stadion, preko 60.000 ljudi, svi u plavom...strasno!

Nadam se da ce doci do kompromisa i da ce tandem: Buck&Gourlay sve srediti.

#23 zibel

zibel
  • Korisnik
  • 162 postova
  • 3 lajk(ova)
  • Time Online: 3h 51m 2s

Postirano 04 October 2011 - 20:56

osobno sam protiv novog stadiona, mislim da će se izgubiti taj nekakav duh.

#24 trebevic

trebevic
  • Chelsea BiH Member
  • 514 postova
  • 106 lajk(ova)
  • Time Online: 13d 9h 14m 52s

Postirano 04 October 2011 - 21:06

Razlog zbog cega se sve ovo desava je novac, kako kazu celnici s novim stadionom bi povecali budzet za 50 miliona funti. Prethodno su pokusali prodati ime stadiona sto im nije uspjelo i mislim bolje sto nije.
Cinjenica je da je Chelsea postao svjetski klub koji igra na mnogo vecem nivou i tesko se moze nositi sa klubovima kao sto su Real, Barca, ManU, Bayern kad su sponzori u pitanju, a svi nabrojani klubovi imaju mnogo vece stadione sto je dodatni priliv novca.
Mislim da ce od prodaje stadiona pokriti ako ne citavu onda sigurno dobar dio izgradnje novog jer je sadasnja lokacija najskuplja u Londonu.

#25 reLo

reLo
  • Administrator
  • 7,119 postova
  • 8262 lajk(ova)
  • Time Online: 567d 5h 6m 33s

Postirano 04 October 2011 - 21:53

Stamford Bridge je hram, kao što je Highbery bio za Arsenal. Od kako su prešli na Emirates nisu imali ni jednu uspješnu sezonu, a bojim se da bi tako i kod nas moglo biti. Istina je da su zahtjevi veći, ali smatram da treba tražiti neko drugo rješenje a ne graditi novi stadion.

#26 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,808 postova
  • 12011 lajk(ova)

Postirano 04 October 2011 - 22:14

Već je sto puta rečeno da je nadogradnja Stamforda nemoguća, možda jedino takozvani rebuilding da se odradi ali to bi koštalo kao da se pravi novi stadion. ;)
Fino da se ovaj topic 'zagrijao' u vrijeme reprezentativne pauze, jer je to jedna interesantna tema o kojoj se da pričati, diskutirati. Recimo, za mene nije problem selidba sa Stamforda i historijski motivi, nego činjenica da izgradnjom novog stadiona sa većim kapacitetom gubimo i ono malo atmosfere što smo imali na SB-u.
Pitanje je da li bismo uopće bili u stanju napuniti svake sedmice stadion sa 60.000 mjesta npr. ? :unsure: S ovim cijenama karata ne bih rekao.

#27 Whisper

Whisper

Nostradamus

• Global moderator
  • 9,020 postova
  • 5632 lajk(ova)
  • Time Online: 134d 3h 48m 40s

Postirano 04 October 2011 - 22:17

Stamford Bridge je hram, kao što je Highbery bio za Arsenal. Od kako su prešli na Emirates nisu imali ni jednu uspješnu sezonu, a bojim se da bi tako i kod nas moglo biti. Istina je da su zahtjevi veći, ali smatram da treba tražiti neko drugo rješenje a ne graditi novi stadion.

Nisam sklon da verujem u te price o ukletim stadionima. Sto se Arsenala tice, jedini razlog sto su oni bili bez uspeha prethodnih godina je Wengerova finansijska filozofija. Ranije to nije bio slucaj, ali u zadnjih 10ak godina, novac igra mnogo vecu ulogu u modernom fudbalu. Wenger nikad nije uspeo to da prihvati i to je dovelo klub gde je sada, a ne novi stadion. Taj stadion im je doneo vise prihoda, a samim tim i veci transfer budzet. To sto ga Wenger nije koristio, je sasvim druga stvar.
Moderna infrastruktura je potrebna Celsiju, i to je realnost !

#28 Elao

Elao
  • Chelsea BiH Member
  • 5,217 postova
  • 1435 lajk(ova)
  • Time Online: 53d 9h 55m 9s

Postirano 04 October 2011 - 22:17

Veci broj mjesta manja cijena ulaznica ;)

#29 chelsea4evercr

chelsea4evercr
  • Korisnik
  • 5,029 postova
  • 1755 lajk(ova)
  • Time Online: 126d 22h 13m

Postirano 04 October 2011 - 22:18

ja imam osjecaj da je sb onaj stadion kojih je danas rijetko cisto mali s ugodnom obiteljskom atmosferom

#30 how yes no

how yes no
  • Banned
  • 4,008 postova
  • 1113 lajk(ova)
  • Time Online: 61d 7h 2m 16s

Postirano 04 October 2011 - 22:24

I onda prihodi isti. Šta si dobio, ništa. Ono bi najbolje bilo, da se da nadogradit, ali nažalost ne može.

#31 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,808 postova
  • 12011 lajk(ova)

Postirano 04 October 2011 - 22:40

Treba otići na Stamford dok još on nije otišao. :lol:

#32 how yes no

how yes no
  • Banned
  • 4,008 postova
  • 1113 lajk(ova)
  • Time Online: 61d 7h 2m 16s

Postirano 04 October 2011 - 22:51

Treba otići na Stamford dok još on nije otišao. :lol:

:lol: :lol: :lol:

#33 Lampard

Lampard
  • Korisnik
  • 638 postova
  • 244 lajk(ova)
  • Time Online: 5d 23h 53m 5s

Postirano 04 October 2011 - 22:58

A tko ima najskuplje karte u premu?
Arsenal zbog čega jer otplaćuju dug stadiona.
Kome pola zarade pojede stadion?
Arsenalu .

Arsenal je to dosta solidno odradio jer je na mjestu starog stadiona prodao zemljište gradu,a grad je napravio tamo stambeni kompleks.
Proces isplate stadiona je dosta dugi period i prije toga treba stvorit sve preduvjete da se to razdoblje od cca 10 godina što lakše prebrodi.

#34 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,808 postova
  • 12011 lajk(ova)

Postirano 05 October 2011 - 10:22

Evo malo da se svi upoznamo sa CPO. Ko su ti ljudi, šta oni posjeduju i kakva su njihova prava ...

http://thechels.info...ea_Pitch_Owners
http://www.bluetinte...px?articleid=62

Obavezno pročitati dio na njihovom siteu bluetinted gdje govori o pravima CPO-a, imenu kluba i novom stadionu.

#35 CFC1905

CFC1905
  • Chelsea BiH Member
  • 2,288 postova
  • 2335 lajk(ova)
  • Time Online: 78d 12h 31m 2s

Postirano 05 October 2011 - 20:34

Ma naravno da je SB hram ali i drugi velikani su se selili i ne vidim tu problem. Naravno da ce bit neobicno svima ako se presele na novi stadion jer otkad je Chelsea osnovan igra se na SB-u, ali novi, veći stadion= jeftinije karte i veća zarada. Sami navijaci su bojkotirali domace utakmice lige prvaka zbog visokih cijena ulaznica koje su visoke zbog toga sto sadašnji kapacitet nije baš velik za engleske uvjete pa su karte skuplje da bi se vise zaradilo a na novom stadionu bi i to trebalo bit riješeno.. :)

#36 Caeruleus

Caeruleus
  • Korisnik
  • 15,368 postova
  • 11875 lajk(ova)
  • Time Online: 198d 2h 59m 21s

Postirano 06 October 2011 - 09:41

Nisam ni protiv, a nisam ni za novi stadion. Jednostavno bih volio kad bi se SB mogao proširiti. I to je moguće, ali bi se trebalo srušiti stambeno naselje okolo i preseliti željeznicu što bi bilo izuzetno skupo. Ali šta je tu je, novi stadion je nemonivnost. Ja se nadam da će ga u potpunosti financirati Roman iz svog džepa tako da nećemo biti u financijskoj krizi kao Arsenal.

#37 jakovf

jakovf
  • Korisnik
  • 815 postova
  • 14 lajk(ova)
  • Time Online: 5d 17h 33m 58s

Postirano 06 October 2011 - 19:07

Juventus je napravio novi stadion, je da je negdje 40000 tisuća mjesti, ali pročitao sam da će oni od sponzora i prodaje imena stadiona zaradit brdo para.. da mi imamo stadion od kapaciteta npr. 70000, svi ti sponzori, plus vjerojatno puni stadion jer će bit manje ulaznice, isplatit će se sigurno gradnja novog stadiona..

#38 Pjer-Emerik (dubro)

Pjer-Emerik (dubro)
  • Korisnik
  • 5,201 postova
  • 2075 lajk(ova)
  • Time Online: 49d 8h 28m 45s

Postirano 06 October 2011 - 21:47

bude li novi stadion imo arapsko ime, ja cu se propucat

#39 Caeruleus

Caeruleus
  • Korisnik
  • 15,368 postova
  • 11875 lajk(ova)
  • Time Online: 198d 2h 59m 21s

Postirano 07 October 2011 - 08:56

A ako bude nosio ime Roman Empire Arena? xD

#40 Das ist Walter

Das ist Walter
  • Chelsea BiH Member
  • 4,036 postova
  • 2972 lajk(ova)
  • Time Online: 87d 9h 8m 53s

Postirano 08 October 2011 - 08:18

bude li novi stadion imo arapsko ime, ja cu se propucat

kako mislis arapsko ime? ccc
moze nositi samo ime neke velike ogromne firme s kojom naprave ugovor a mozda bude i arapska.. hehe.. danas je mnogo takvih ugovora, npr Allianz Arena, Signal Iduna Park (WestfalenStadioun), Etihad Stadium, Emirates Stadium.. dobijaju ogromne pare a ime stadiona je zakupljen na odredjeni broj godina....

Nama treba veci stadion ako mislimo i dalje da se takmicimo sa velikanima...

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika

Sva prava pridržana © 2018 Chelsea Balkan