Jump to content

UEFA Super Cup: Chelsea 2 - 2 (4 - 5) Bayern M. (30.08. pet)


Recommended Posts

ÄŒitam malo Bayernov forum, zanimljive su reakcije. :D

 

Nije im lako, čak su počeli na osnovu jedne utakmice da određuju kakvu ćemo mi igru imati pod Joseom. Poraz u finalu dahoam itekako boli. Mislim da će se zahvaljivati Bogu prije tekme u petak što Didier Veličanstveni više nije tu.

 

Pored toga, brine ih Pep i njegova filozofija. Jose ga je zaustavio u Å paniji, a dodajmo da nikad nije dobio Chelsea, te da Bayernu jedini trofej koji fali je upravo ovaj - dobije se nenormalna motivacija.

 

Hoeness izgleda nije ništa naučio na svojim nebuloznim izjavama prije finala LŠ, pa evo opet počinje sa tom pričom. Neka se isto završi kao i tad.

 

PS. volio bih da Willian bude u ekipi, možda ne u 11, ali makar na klupi

Link to comment
Share on other sites

  • Postova 61
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Sutra se nadam velikoj pobjedi i jos jednim trijumfom nad Bayern,zelim taj jos jedan europski trofej u Chelseavim vitrinama,ekipa je mocna,trener je onaj kojeg smo cekali sve ovo vrijeme,nemamo se na sto izvuci ako sutra lose odigramo.Zelim pravi Chelsea sutra i nadam mu se,i naravno ocekujem Matu od prve minute!

Come On Chelsea!! :sal1:

Link to comment
Share on other sites

Predvidjam 1-0 za nas.

Bice to teska utakmica, verovatno Svajni propusta ovaj mec, a moza i Martinez.

           Cech

Bane--Luiz-JT-Cole

       Mikel-Rami

        MAZACAR

          Lukaku

 

Come on Chelsea! :sal1:  :sal2:  :sal1:

 

a uli henes ce se provesti ovako!

http://www.youtube.com/watch?v=wQmvIBkivZI&feature=player_embedded

Link to comment
Share on other sites

neka je, usudio bih se reci da ima najvise Mourinhove krivice u sinocnoj pobjedi Bayerna
trebao je mjenjati davno Ramiresa, uvesti Mikela, Lamparda isto tako s Essienom, i Lukakua odmah u drugom sa panjinom mlohavom cunom ili kako ga vec nazvati, Torresom
pa lik ima dvije sanse, jednu bukvalno poklonio Bayernu, il je htio sutati ili centrirati, a mogao je dodati bili su dvojica u sesnaestercu (mislim Oscar i Hazard) medjutim on se odlucio za neku vrstu suta ili ubacaja, ni sam ne zna, i lopta ode pored gola, kasnije lijepo izbaci Dantea i osuta loptu preko gola, mamlaz, da je neko drugi bio onu bi loptu 99% pospremio u gol

onda i Oscar iako najbolji uz Luiza, bar meno, pokvario mi je utisak za onaj promasaj kod Neuerove pogreske

eto to su neke sanse koje su nas kostale tog trofeja
meni ostaje zal, jer smo dobro igrali, no da smo izgubili u slucaju da smo igrali kao 2012. nebih nimalo zalio, bilo bi mi svejedno

no dobro, ubuduce bih samo volio rijedje gledati Torresa u napadu, a sto vise Lukakua, i nadam se osvajanju Premier lige, taj trofej mi je drazi vise nego 5 liga sampiona da osvojimo zaredom

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Svaka čast ekipi na borbenosti i dobroj igri treba iz ove utakmice izvuci pozitivne stvari i nastavit dalje.

Hazard pokazao ko je i Å¡ta je,naravno pohvale iz za ostale momke.

 

Nekad pobijediš u zadnjoj sekundi a nekad izgubiš u zadnjoj sekundi to je fudbal.

 

Bio sam ponosan Å¡to sam navijac Chelsea tokom cijele utakmice :sal: :sal:

Link to comment
Share on other sites

Nakon 2 godine mučenja s trenerima i konstantog pada igre Chelsea, ove godine možemo vidjet veliki napredat te stare ekipe.

 

Obrana nam je jednako čvrsta kao i prije, ali uz to smo konačno dobili ubojitu kontru. Kontru koju vec duže vrijeme nismo imali. Pa skoro svaki puta kad smo prošli centar gol je visio u zraku.

 

Jedino zbog čega žalim što nismo uzeli trofej je to što smo doslovno u zadnjim sec izgubili taj trofej.

 

Ali ono što me veseli, je to da sam 100% siguran da ćemo uz Mourinha u kratkom periodu ponovo bit strah i trepet u svijetu,

Link to comment
Share on other sites

Pojedinacni utisci... 

 

Cechu svaka cast, sta je mogao, skinuo je. 

Koliko puta su ga ostavili samoga sa Riberyjem i Alabom Bane je odigrao za 11(precka se jos trese)!

Oscaru svaka cast za posao u defanzivi, mnogo je uradio u tom delu, ali sansu ne mogu da prezalim.

 

Krivim Mourinha za poraz. 

 

Ne sme ti najneiskusniji igrac sutirati poslednji penal. To je trebao da bude Lamps. Nema sanse da on nije hteo da bude 5. izvodjac. Ne krivim Luxa, treba izvesti penal u finalu, ali trener je morao da napravi bolji redosled.

 

Pep je napravio istu gresku, sa Shaqiriem, ali ga je sreca spasla pa je Pete samo pipnuo loptu. 

Link to comment
Share on other sites

jedino sto mi je krivo jeste sto smo primili gol u 121 minuti,ako smo ga trebali primiti moglo je u 116.minuti bar mi nebi bilo toliko krivo,sto se tice penala,ne zelim neko da misli da imam nesto protiv Lukakua ali mislim da on nije trebao sutati penal,nema on to iskustvo u ovako velikim utakmicama,da sam bio na Mourinhovom mjestu dao bi mu da suta bilo kad samo ne odlucujuci penal,mislim da je trebao sutati Cahil ili Ivanovic obojica silovit sut a i Mikel je mogao uzeti,ali posle bitke svi generali,bilo kako bilo penali su lutrija,jos cu se nadovezati da sam ja Lukakuov penal dozivio isto ko da je postavio loptu i samo je oturio po golu,ni zaleta,ni jacine,ni preciznosti,nista u njegovom izvodjenju,vidi se iz aviona da se prepao kad je trebao sutati.

Link to comment
Share on other sites

čim sam vidia da lukaku puca penal zna sam da će falit, po meni velika graška mou-a jednostavno ne možeš dat tako mladom i neiskusnom igraču da puca odlučujući penal, kasnije je jadan plaka samo se nadam da ga ovo neče previše obeshrabrit i da će se vratit još jači...

 

što se tiće utakmice, čestitke bayernu, bezobzira što smo primili gol u zadnju minutu i bez obzira na onaj crveni (tj. drugi žuti) za koji na prvu nisam baš siguran da je bia, bili su bolji i zasluženo slavili.

ono što me veseli iz ove utakmice je čvrsta obrana i ubojite kontre te napokon vrhunski odigrana utakmica hazarda ove sezone. sve u svemu odigrali smo solidnu utakmicu i iako pepov bayern nije ni blizu prošlogodišnjem mislim da se možemo nadati dobroj sezoni...

 

također jedva čekam da mata uđe u formu i počme redovito igrat jer nam je itekako potreban.

 

što se tiće torresa, stvarno se nadam da će eto'o bit dobar jer za njega nemam riječi... zabio je odličan gol i vjerojatno će sad torresoljubci opet poćet pričat o njegovom povratku a on će ponovo jedno par mjeseci ne zabit gol. čovjeku je očito dosadio nogomet te ima motiva samo u europskim utakmicama, ne znam što drugo...

Link to comment
Share on other sites

Ne krivim nikoga za poraz. Jednostavno sudbina bila na strani Bayerna, vratilo im se ono za LP. Chelsea borben, sve sami lavovi na travnjaku svaka im čast. I to sve zahvaljujući Mourinhu. Što se Ramiresa tiče, na onoj njegovoj poziciji na ovoj našoj maloj planeti Zemlji ima 10ine boljih igrača. Volio bih tu neku promjenu, a da on napusti klub. Koliko god je brz igrač, toliko je neinteligentan. Kad bi ga udario po glavi odzvanjalo bi danima. Aj zdravo!

 

I naravno čestitke Bayernu.

Link to comment
Share on other sites

Ne krivim nikoga za poraz. Jednostavno sudbina bila na strani Bayerna, vratilo im se ono za LP. Chelsea borben, sve sami lavovi na travnjaku svaka im čast. I to sve zahvaljujući Mourinhu. Što se Ramiresa tiče, na onoj njegovoj poziciji na ovoj našoj maloj planeti Zemlji ima 10ine boljih igrača. Volio bih tu neku promjenu, a da on napusti klub. Koliko god je brz igrač, toliko je neinteligentan. Kad bi ga udario po glavi odzvanjalo bi danima. Aj zdravo!

 

I naravno čestitke Bayernu.

 

s ovim se ne bih složio, da me nebi neko krivo shvatio da govorim protiv moua ne govorim, ono što hoću reći ta borbenost je uvjek bila odlika chelsea zar nismo upravo LP osvojili zahvaljujući njoj? mou je možda to usadio u naš mentalitet još u prvom mandatu ali sad i nije morao jer smo je uvjek imali čak i pod benitezom...

Link to comment
Share on other sites

Napeta utakmica, ostaje zal za trofejom ali sta je tu je. Hazard izvanredan, Lukaku jos zelen za onakve penale i jedino mi smeta kod njegovog izvodjenja je njegov nonsalantni pristup pucanju.
Sva sreca pa je onaj Ramiresov uzasni start zavrsio samo sa crvenim kartonom. Moglo je biti puno gore a pritom mislim da je mogao unakazit Gotzea...
Link to comment
Share on other sites

82jh.jpg

 

ta3i.jpg

 

bx9i.jpg

e1nh.jpg

 

 

b0jb.jpg

 

jath.jpg

 

Malo fotosa sa ovog spektakularnog meca. Nezaboravan dozivljaj od prvog pa skoro do poslednjeg momenta na utakmici, ali Boze moj ,to je fudbal. Neko ce reci, vratilo se po malo za Minhen i Amsterdam, ali nije sad toliko vazno. Borili su se momci maksimalno sa igracem manje, Bajernu svaka cast. Odlicna utakmica, puno sansi, puno golova, produzeci, penali (za koje mi je krivo sto su se uopste izvodili), Riberi i Azar sa Marsa, sjajni Ceh, divna akcija i gol Toresa, nasa odbrana za koju ,pod Murinjom ,ne treba brinuti.

Zahvaljujem se kolegi Gandalfu na pomoci oko kupovini ulaznice jer bez njega, ne bih prisustvovao utakmici stranog kluba koji obozavam. Iskreno se nadam da cu biti u prilici da ispratim jos neki mec ove sezone, mozda u Bukurestu.

Toliko za sada, vise slika i utisaka u povratku iz Praga. Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Moji dojmovi su jako poziivni. Prva stvar, vidio se Mourinhov efekt (na karakteru ekipe), koliko god mu to netko osporavao, kohezija se osjeti jako u ekipi, kod FSW-a nije bilo baš tako. Zatim sam vidio na terenu duel igru kakvu smo imali kad smo dvaput zaredom dizali Premiership pod njim, jedan Bayern je u duelima izgledao loše, to vam sve govori kako dobru fizičku i trkačku ekipu imamo. Lukakua u više navrata nisu mogli srušiti trojica ili četvorica. Luiz je jeo Mandžukića, Ramires je bio odličan, ali nažalost crveni karton, neću mu zamjerit. Oscar i Hazard su dobili toliko batina da to nije normalno. Oni su svarno sretno "dobili" ovu utakmicu i uvjeren sam na dvije da ih možemo izbaciti.

 

Sad tek vidim koliko će Etoo značiti ovoj ekipi. Klasični finišer je jedino što fali ovoj našoj veznoj liniji. Obrana je vrhunski odigrala, čak i Luiz pod Mourinhom izgleda jako dobro. Skok igra kod prekida nam je vrhunska, stvarno sijemo opasnost iz kornera i faulova. Puno pozitivnih stvari, stvarno. Bayernu neću čestitat jer nisu billi bolji i zasluženo pobijedili.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...