Jump to content

Svi ostali sportovi (baseball i slično)


hithard

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 3 months later...

http://www.youtube.com/watch?v=fiv4EEH79cA


Tip se zove Brajan Lejk, poznat je kao grubijan, često je zbog suspenzija van terena, a prošle nedelje umalo nije zadavio protivničkog igrača Drua Petrija.

Posle jednog duela, dok je lopta bila daleko, Brajan Lejk je počeo da davi Petrija, koga su nekako spasili saigrači.

Niko ne može da objasni zbog čega je Lejk kažnjen samo četiri meča, a on je bio dovoljno bezobrazan da kaže da je sve izgledalo mnogo opasnije nego što je bilo.

"Ma ne bih ga zadavio, jesam preterao, ali ja sam otac troje dece i sigurno ne bih prešao granicu", kaže Lejk koji je ove godine igrao samo pet mečeva.

"Igram malo, ali kvalitetno", rekao je ragbista Hautorna.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Guest ivanovic22

Poceo sam malo da pikam pikado, ono nije jos to neki nivo da mogu da se suprostavim najacim igracima ovog sporta, ali uskoro se ocekuje top forma i moj nastup na ep-u u Budimpesti. Bice zajebano protivnicima da igraju sa mnom posto sam ljevak pa im nezgodno pratit let strelice.

 

Evo par savjeta za trening svima koji zele da pocnu da se bave ovim sportom : 

 

 

1. Prije svakog treninga gadjanja istrcite 6 duzina u tri serije, trcite tako sto lijevu saku napunite sa 6 strelica ( ako ste desnjaci ) i  iz punog trka ka meti ispaljujete strelice (po jednu strelicu na jednu duzinu)

 

 

2. Cucnjevi pod oterecenjem-uzmete ful opremu,kacket,strelice i pivo i radite deset cucnjeva po seriji i tako 5 serija

 

3. Ne treba se puno zamarati na prvim trenizima jer je ovo veoma ozbiljan sport i moze se dobit aritimija srca

 

4. Za preciznost vam je najbolje da stavite jedan cep i odaljite se na 80 metara i gadjate dok ga ne pogodite

 

5. Za kraj treninga probajte sa konobaricom da igrate od 301, ako vas dobije batalite ovaj sport a suprotnom slucaju ima jos nade za vas da uspijete

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 months later...
'CALCIO STORICO' - NAJBRUTALNIJI SPORT NA SVIJETU   Znamo da su neki sportovi nasilni te u većini slučajeva znamo i nabrojati neke od najkrvavijih, kao Å¡to su američki nogomet, ragbi, MMA, hokej, boks, pa i rukomet koji čak slovi za jedan od nasilnijih timskih sportova. No, pronaÅ¡li smo jedan koji u nasilju bez premca prednjači svakom od spomenutih.
 

Calcio_Storico_partita_1_.JPG

U moru nasilnih sportova koji postoje i igraju se na svijetu, naiÅ¡li smo na jedan koji je krvaviji, brutalniji i nasilniji čak i od boksa i hokeja, pa i od MMA borbi. Za neÅ¡to takvo sigurno niste čuli, a igra se i bliže no Å¡to mislite. Ovaj sport je ustvari renesansna preteča nogometa, a potječe iz Italije.
Ovaj je sport iako zemljopisno vrlo blizu, ustvari vrlo daleko jer ne samo da ga nitko ne igra, već su rijetki uopće i čuli za njega. Zove se 'Calcio storico' i igra se samo u Firenci. Za ostatak svijeta bi bio ipak malo prebrutalan, no Firentinci su očito izuzetno ponosni na njega. Ovo natjecanje korijene vuče iz 15. stoljeća kada je bio vrlo popularan u Italiji, a igra se jednom godiÅ¡nje na trgu Piazza Santa Croce, gdje svaka ekipa odigra po jedan meč, nakon čega pobjednici idu u veliko finale, koje se održava 24. lipnja na Dan svetog Ivana, zaÅ¡titnika grada. Službena nagrada ne postoji, niti je ikog drugog na svijetu briga za ovo natjecanje, no ono Firentincima očito jako puno znači kada su spremni pretrpjeti i velike ozljede igrajući ga.

'Calcio storico' bismo mogli opisati kao kombinaciju nogometa, ragbija, boksa, hrvanja i općenito bilo koje vrste tuče, a cilj je zabiti gol prenoÅ¡enjem lopte preko zidića na protivničkoj strani. Teren je neÅ¡to manji od nogometnog, a podloga je pješčana. Igra se ukupno 50 minuta, a svaka se ekipa sastoji od 27 igrača, kojima je dozvoljena apsolutno sve osim ‘prljavih’ udaraca u genitalije i cipelarenja. Postoje četiri ekipe na terenu koje predstavljaju četvrti Firence, a podijeljeni su u timove po bojama, pa tako postoje BijeliCrveniZeleni i Plavi tim.

https://www.youtube.com/watch?v=hcB0hkwfm68

Link to comment
Share on other sites

Guest ivanovic22

Šampion Gruzije u šahu Gaioz Nigalidze izbačen je sa turnira "Dubai open" zbog varanja.

Nigalidze je koristio telefon koji je krio u toaletu, a prekrivao ga je toalet papirom.

 

Na svom androidu pratio poteze svog duela sa sa Jermenom Tigranom Petrosijanom.

Petrosijan je uložio žalbu poÅ¡to je Nigalidze ustajao i iÅ¡ao do toaleta nakon svakog poteza.

Gruzijski dvostruki Å¡ampion neće učestvovati tri godine na turnirima, a prijeti mu 15 godina kazne ukoliko napravi novi prekrÅ¡aj. bd140a49e6760ed43980f0c89296a117.jpg?id=

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

U državi Texas (USA) u gradu Austinu (oko milijun stanovnika) nalazi se Memorial Stadium. Na njemu se igraju utakmice američkog footballa. Stadion ima kapacitet od 101.000 sjedećih mjesta.

 

HIpFBsJ.jpg

 

I onda kontaš koliko su u USA veći stadioni nego u EU. Pa jbt u Europi najveći Barcin stadion koji ima 95.000 mjesta, a ovaj Memorial Stadium nije najveći ni u USA. Jedan je od većih, ali ima i većih od njega.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 2 years later...

Ne znam gdje bih, pa ću ovdje. Vjerovatno ste upoznati sa postojanjem kviza na Sport klubu imena "Rizik ili oprez". Pitanja su iz svih sportova, iz ovih najpopularnijih malo teža, a iz manje popularnih sportova neke osnovne stvari kao što su regionalni sportisti, najuspješnije nacije, pravila i sl.

 

Taj kviz me vratio u neka vremena od prije 10 godina kada sam pratio sve sportove. Na TV-u nije bilo velikog izbora i šta ima ti gledaš. Pratio sam fudbal, košarku, rukomet, tenis, skijanje, ski skokove, atletiku, vaterpolo, formulu, sjedeću odbojku, bilijar, pikado, ma sve. Nisam baš znao je li Noble odigrao svoju 400. utakmicu u ligi, ali znaš rezultate, tabelu i najbitnije informacije. Sad kad imam veliki izbor 98% vremena gledam fudbal i košarku. Od toga 70% fudbal. Ima se i manje vremena. Zadnje rukometno prvenstvo nisam ni gledao, u tenisu ne znam ko je u top 8, nisam imao pojma da je Hirscher 8 puta zaredom bio prvak u skijanju, LJOI se nisu dugo održale pa nisam pratio ni sportove koji su tada aktuelni..

 

Primijetio sam da nisam jedini takav. Većina tih takmičara kaže za mnoge sportove "prije sam ih više pratio". Je li i kod vas takav slučaj?

Link to comment
Share on other sites

  • reLo changed the title to Svi ostali sportovi (baseball i slično)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...