Jump to content

Polufinale: Njemačka - Italija


Caeruleus

Recommended Posts

  • Postova 69
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Mislim da će i ovakva Njemačka koja trenutno igra čak i ispod svog nivoa uspjeti izbaciti Talijane i proći u finale.
Italija je jučer dominirala velikm dijelom zbog nemoći engleske reprezentacije, dok bi sa Švabama to trebala biti posve drugačija priča.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Villas-Boas' timestamp='1340629514' post='61073']
Nebi bilo sretnijeg covjeka od mene kad bi ti žabari ispali... ali mogu opravdano reci... ovo ce bit finale prije finala... sanse su 50-50... ali kao sto sam rekao... Nadam se prolasku Njemaca...
[/quote]
Kako mozeš reći da je ovo finale prije finala kad su tamo Španci i Portugalci?
Ne bih rekao da su Å¡anse 50-50, po meni 60-40 za Njemce.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='chelseafan97' timestamp='1340641679' post='61120']
Kako mozeš reći da je ovo finale prije finala kad su tamo Španci i Portugalci?
Ne bih rekao da su Å¡anse 50-50, po meni 60-40 za Njemce.
[/quote]

Zato jer su Talijani na ovom Euru pruzali odlican nogomet... pogotovo juce... Dok Njemci ko Njemci... Grcku su takodjer razmontirali i imali odlicne partije na euru... tako da... uz onu dosadnu tika taku od spanjolaca mogu slobodno rec da je ova tekma finale prije finala... ;)
Link to comment
Share on other sites

svim srcem uz Talijane do kraja, FORZA ITALIA! Talijani imaju dobre šanse ovdje pa nisu Estonija, imaju odlične i iskusne pojedince, jedva čekam utakmicu i iskreno se nadam prolasku Talijana. Protiv Njemaca sam baš zato što su to sve samo ne Njemci tj. ima ih par u repki ovo ostalo sve turci i afrikanci, jebeš to, da je pokojni Hićo živ nebi oni ni živjeli u Njemačkoj a kamoli činili reprezentaciju...
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vinko' timestamp='1340645549' post='61125']
svim srcem uz Talijane do kraja, FORZA ITALIA! Talijani imaju dobre šanse ovdje pa nisu Estonija, imaju odlične i iskusne pojedince, jedva čekam utakmicu i iskreno se nadam prolasku Talijana. Protiv Njemaca sam baš zato što su to sve samo ne Njemci tj. ima ih par u repki ovo ostalo sve turci i afrikanci, jebeš to, da je pokojni Hićo živ nebi oni ni živjeli u Njemačkoj a kamoli činili reprezentaciju...
[/quote]

a mislim da bi uefa trebala stati tome na kraj... jer ako igra repka nek onda igra repka u doslovnom smislu... a ne igraci koji nemaju d od drzave za koju igraju samo kako bi se prodali...
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vinko' timestamp='1340645549' post='61125']
svim srcem uz Talijane do kraja, FORZA ITALIA! Talijani imaju dobre šanse ovdje pa nisu Estonija, imaju odlične i iskusne pojedince, jedva čekam utakmicu i iskreno se nadam prolasku Talijana. Protiv Njemaca sam baš zato što su to sve samo ne Njemci tj. ima ih par u repki ovo ostalo sve turci i afrikanci, jebeš to, da je pokojni Hićo živ nebi oni ni živjeli u Njemačkoj a kamoli činili reprezentaciju...
[/quote]
Ovo za Hića si dobro rekao, što bi rekao Sabahudin Topalbećirević: U igru ulazi Asamoah, prvi crnac koji je ikada igrao za Njemačku e da mi je znati šta bi Hitler rekao kad bi ga vidio. :P

Jasno je meni da se to mnogima ne dopada al protiv toga se ne može učiniti apsolutno ništa i u potpunosti je legalno. Nije to nikakvo prodavanje kože, na svakom igraču je pravo izbora ako ima u opticaju dvije reprezentacije. Tako je naprimjer Ozil koji je Turskog porijekla preselio ( Znam okoliko Turaka ima u Njemačkoj) u Njemačku i naravno imao pravo izbora s obzirom da je boravio u Njemačkoj duži niz godina. Uzeoj je Njemački pasoš što ga čini Njemcem, turskog porijekla.

@Villas Boas volio bih tebe vidjeti da kao Khedira imaš pravo izbora izmedju Tunisa i Njemačke.
To sa Uefa treba stati tome na kraj to su obične gluposti kao što sam već rekao sa pravne strane Ozil, Khedira, Podolski, Boateng i ostali su Njemci i tu nema diskusije. Ne vidim ništa loše u tome da igrači sami izaberu za koju će repku igrati.

Oprostite ako sam se ponavljao u postu, nisam sinoc spavo ni 5 sati, mozak mi nije u vinklu. (:|

[quote name='chelseathebest' timestamp='1340646416' post='61131']
jebiga, njemačka repka je takva samo zato što im je i država takva, znači sve stranci
moj frend iz Münchena u svom razredu ima samo 2 Švaba, ostalo sve stranci, raska mu Rumunjka
[/quote]
E to je najbolja stvar a ne kao sto je kod nas slucaj, imamo 3 ista naroda koja godinama zive skupa i ne mozemo vise zajedno. Svugdje u svijetu razliciti narodi zive zajedno bez ikakvih problema. Tamo niko ne gleda ko je ko. A ovo kod nas je zalosno, zapeli smo mi daleko u proslosti.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='chelseafan97' timestamp='1340702271' post='61201']

@Villas Boas volio bih tebe vidjeti da kao Khedira imaš pravo izbora izmedju Tunisa i Njemačke.
To sa Uefa treba stati tome na kraj to su obične gluposti kao što sam već rekao sa pravne strane Ozil, Khedira, Podolski, Boateng i ostali su Njemci i tu nema diskusije. Ne vidim ništa loše u tome da igrači sami izaberu za koju će repku igrati.

[/quote]

Oni su sve samo ne Njemci... xD realno gledajuci... nemam nista protiv toga da tko je rodjen u npr. Njemackoj i tko zivi cijeli zivot u njoj i da igra za tu drzavu... ali imam protiv ovakvih situacija kao sto je Eduardo... Dodje u Hrvatsku, izgradi karijeru i igra za repku... Mislim da bi u repki trebali igrat samo igraci koji imaju krvne veze s tim narodom ili koji su rodjeni u njemu... evo ovo je samo moje skromno misljenje.. mozda zastarjelo ali takav sam kakav sam...

a sto se mene tice... Hrvat sam, ponosan sam time i uvijek, ali uvijek bi prije birao ono sto jesam makar i ne bio uspjesan nego ono sto nisam... i nasi reprezentativci koji su rodjeni vani su takodjer to pokazali... jer ne samo mi Hrvati nego i ostali nasi susjedi (BiH, Srbija, Crna Gora, Slovenija) smo pokazali da smo takav mentalitet i da ostajemo vjerni onom sto jesmo...
Link to comment
Share on other sites

Svi su oni njemci samo drugog porijekla.. Kod mene npr. ima jedan lik iz Jordana.. Nebi nikad rekao da je iz jordana i smatra se bosancem.
A ne mozes suditi tim igracima.. U njemackoj je dozvoljeno samo jedno drzavljanstvo.. Pa tako ako oces nastaviti zivit u njemackoj moras izabrat njihovo drzavljanstvo pa i nemaju opcije da igraju za svoju drugu drzavu.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='soxx' timestamp='1340704586' post='61207']
Svi su oni njemci samo drugog porijekla.. Kod mene npr. ima jedan lik iz Jordana.. Nebi nikad rekao da je iz jordana i smatra se bosancem.
A ne mozes suditi tim igracima.. U njemackoj je dozvoljeno samo jedno drzavljanstvo.. Pa tako ako oces nastaviti zivit u njemackoj moras izabrat njihovo drzavljanstvo pa i nemaju opcije da igraju za svoju drugu drzavu.
[/quote]

Znaci... tako oni provode Germanizaciju... xD
Link to comment
Share on other sites

[quote name='soxx' timestamp='1340704586' post='61207']
[b]U njemackoj je dozvoljeno samo jedno drzavljanstvo[/b].. Pa tako ako oces nastaviti zivit u njemackoj moras izabrat njihovo drzavljanstvo pa i nemaju opcije da igraju za svoju drugu drzavu.
[/quote]

kako to misliš? nema ti to smisla...možeš ti imat i njemačko i tursko i koje god očeš
Link to comment
Share on other sites

[quote name='chelseathebest' timestamp='1340711943' post='61230']
kako to misliš? nema ti to smisla...možeš ti imat i njemačko i tursko i koje god očeš
[/quote]Kako nema? Ne mijesaj drzavljanstvo i nacionalnost. Inace neke drzave dopustaju da imas vise drzavljanstava al njemacka nije ta drzava.. Kad kazem drzavljanstvo mislim na to da moze zivit legalno dok ne umre.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='soxx' timestamp='1340717327' post='61246']
Inace neke drzave dopustaju da imas vise drzavljanstava al njemacka nije ta drzava.. Kad kazem drzavljanstvo mislim na to da moze zivit legalno dok ne umre.
[/quote]

neznam, sad sam se malo informirao po netu i čini se da si u pravu
ali ja sam gotovo 100 posto siguran da moj frend ima 2 državljanstva, još ću to provjeriti kod njega

EDIT:
evo wiki kaže ovako, ipak je moguće u nekim slučajevima

[i]Dual citizenship

Allowed under following circumstances:

If he/she is an EU or Swiss citizen during naturalization.
If he/she is a refugee and holds a 1951 travel document during naturalization.
where a child born to German parents acquires another citizenship at birth (e.g. based on place of birth, or descent from one parent)
where a naturalized German citizen, or a child born to non-German parents (non-EU or Swiss) in Germany, request and obtain a permission to keep his foreign nationality.
where a German citizen acquires a foreign nationality with the permission of the German government (e.g. existing relative ties or property in Germany or in the other country or if the occupation abroad requires domestic citizenship for execution)[/i]
Link to comment
Share on other sites

  • reLo changed the title to Polufinale: Njemačka - Italija

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...