Jump to content

Transferi


Caeruleus

Recommended Posts

liverpool uopce ne ce imati toliko za transfere, a i ako budu imali, opet ce kupiti neke debile...



[quote name='chelseathebest' timestamp='1338636878' post='55021']
kako to? koji je uvjet da dobiješ radnu dozvolu?
[/quote]


[color=#444444][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=3]Iako su klubovi i igrač postigli dogovog na put im je stao japanski pravilnik. Naime, jedan od uvjeta za izdavanje radne dozvole igraču je da isti odigra barem 75% utakmica za reprezentaciju što Kawaga do sada nije ispunio. [/size][/font][/color][color=#444444][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=3]Ukratko nije dovoljno igrao za rep. nesto slicno sto smo mi imali problema sa Alex-om pa je bio na posudbi u PSV-u[/size][/font][/color]
Link to comment
Share on other sites

[quote name='true_blue' timestamp='1338637610' post='55029']
liverpool uopce ne ce imati toliko za transfere, a i ako budu imali, opet ce kupiti neke debile...






[color=#444444][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=3]Iako su klubovi i igrač postigli dogovog na put im je stao japanski pravilnik. Naime, jedan od uvjeta za izdavanje radne dozvole igraču je da isti odigra barem 75% utakmica za reprezentaciju što Kawaga do sada nije ispunio. [/size][/font][/color][color=#444444][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=3]Ukratko nije dovoljno igrao za rep. nesto slicno sto smo mi imali problema sa Alex-om pa je bio na posudbi u PSV-u[/size][/font][/color]
[/quote]

75% od cega?
Link to comment
Share on other sites

[quote name='chelseathebest' timestamp='1338636878' post='55021']
kako to? koji je uvjet da dobiješ radnu dozvolu?
[/quote]
Nije odigrao dovoljno utakmica za reprezentaciju Japana sto je jedan od glavni h uslova za dobijanje dozvole a znamo da se FA striktno drzi pravila tako da ce je veoma tesko dobiti.

http://www.nogometni-magazin.com/newspro/coranto/viewnews.cgi?id=EFFlyFuppEIeFjHpsO&tmpl=coranto_nje_news
Link to comment
Share on other sites

[quote name='chelseathebest' timestamp='1338636878' post='55021']
kako to? koji je uvjet da dobiješ radnu dozvolu?
[/quote]

moraš odigrat određen broj utakmica za reprezentaciju, tj. mora imat preko 75% utakmica za reprezentaciju u zadnje 2 godine, no međutim klub se može žalit i igrač može dobit radnu dozvolu na temelju svog "veliikog talenta" kao što je recimo Kalinić dobio, samo što Kagawa za razliku od Kalinića ima talenta. Isto ti je bilo i sa Eduardom kd je išao u Arsenal...
Ćini mi se da je i Ramires imao tih problema kad je potpisivao za Chelsea.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vinko' timestamp='1338637751' post='55032']
moraš odigrat određen broj utakmica za reprezentaciju, tj. mora imat preko 75% utakmica za reprezentaciju u zadnje 2 godine, no međutim klub se može žalit i igrač može dobit radnu dozvolu na temelju svog "veliikog talenta" kao što je recimo Kalinić dobio, samo što Kagawa za razliku od Kalinića ima talenta. Isto ti je bilo i sa Eduardom kd je išao u Arsenal...
Ćini mi se da je i Ramires imao tih problema kad je potpisivao za Chelsea.
[/quote]Druze moj on je debitovao za Japan 2008,a od tada ima oko 30-ak nastupa za repku...
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kun Aguer0' timestamp='1338638122' post='55034']
Druze moj on je debitovao za Japan 2008,a od tada ima oko 30-ak nastupa za repku...
[/quote]

majstore ja tako pročitah, nisam se ćuo s Kagawom :D
a šravilo je takvo kakvo sam napisao ;) možda je novinarska patka ali pravilo stoji.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vinko' timestamp='1338637751' post='55032']
moraš odigrat određen broj utakmica za reprezentaciju, tj. mora imat preko 75% utakmica za reprezentaciju u zadnje 2 godine, no međutim klub se može žalit i igrač može dobit radnu dozvolu na temelju svog "veliikog talenta" kao što je recimo Kalinić dobio, samo što Kagawa za razliku od Kalinića ima talenta. Isto ti je bilo i sa Eduardom kd je išao u Arsenal...
Ćini mi se da je i Ramires imao tih problema kad je potpisivao za Chelsea.
[/quote]

Kalinić i talent = :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Link to comment
Share on other sites

[color=#030303][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=3][left]Kako nalažu pravila za dobijanje radne dozvole u Engleskoj, igrač mora biti stalni reprezentativac svoje države i u posljednje tri godine odigrati minimalno 75 posto utakmica u reprezentativnom dresu kako bi dobio pravo apliciranja za radnu dozvolu.[/left][/size][/font][/color][color=#030303][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=3][/size][/font][/color][color=#030303][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=3][left] :D[/left][/size][/font][/color]
Link to comment
Share on other sites

[quote name='VahaCFC' timestamp='1338642533' post='55063']
[left]Kako nalažu pravila za dobijanje radne dozvole u Engleskoj, igrač mora biti stalni reprezentativac svoje države i u posljednje tri godine odigrati minimalno 75 posto utakmica u reprezentativnom dresu kako bi dobio pravo apliciranja za radnu dozvolu.[/left]
[left][color=#030303][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=3] :D[/size][/font][/color][/left]

[/quote]

Meni se cini da pravilo kaze da igrac mora odigrati 75% utakmica u poslednjem reprezentativnom ciklusu. Recimo Euro 2012 sa kvalifikacijama.
Mozda i gresim, ne znam :)
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kun Aguer0' timestamp='1338725520' post='55523']
Izvor ?
[/quote]

[url="http://www.football-italia.net/19499/lavezzi-psg-%E2%82%AC275m?"]http://www.football-italia.net/19499/lavezzi-psg-%E2%82%AC275m?[/url] Jedan od mnogih izvora, gotovo svi talijanski mediji objavljuju.

Transfer tezak navodno 27.5M € dok bi igrac trebao dobivati 4M €
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Blues_95' timestamp='1338820689' post='55985']
KAko bi bilo lijepo kad Kagawa ne bi otisao u Manchester . HAHAHAHA .
[/quote]

Ma ja sam misljenja da ce ipak otic, sredit ce oni tu dozvolu na neki nacin ko da gledam.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...