Jump to content

Champions League - Round of 16: Borussia Dortmund vs Chelsea (15.02. sri.) 21h


apeiron

Recommended Posts

2 minutes ago, Adi said:

Ponovo egal utakmica koja je mogla da ode i na našu i na njihovu stranu. Ovaj put je otišla na njihovu. U prvom dijelu oni bolji, u drugom mi. Nismo ništa posebno i ovim tempom nećemo ni postati. Prestao sam se nervirati prije mjesec dana pa mi je lakše. Morale su se izvršiti više od dvije izmjene.

Egal utakmica bila? Jel me zezas? Pa ovo nase drugo poluvrijeme je 10x jace od njihovog prvog. Nisu nasi promasili 1-2 prilike nego nekih 7-8 i to pravo dobre prilike. Pa imali smo 4-5 mrtvih zicera, sta dalje da pricamo?

Ne treba zaista pljuvati i kritikovati bez razloga, danas smo mi bili dooosts bolji protivnik.

Link to comment
Share on other sites

Dortmund je ovo dobio na zalaganje i trcanje. Jesmo kvalitetnije igrali ali su nas pretrcali, vise su trcali od nas, udvajali su nas bili agresivniji i vise su zeleli pobedu. 

Dali su nam gol na trk, a kako je Enzo branio kontru je smesno. Jel mu neko reko da treba da udje u duel i remplovanje i da ga uspori a ne da mu oslobadja stranu za trk u kontinuiretu 50m. Jednom da ga je malo zakacio usporio bi ga taman da ima ko da se vrati. 

Na 4 tekme 1 gol i treba njima koji trce ko navijeni da damo 2? Tesko jako tesko. Male sanse imamo. 

 

Link to comment
Share on other sites

To bi bas bio nevjerovatno glup potez. Mogao ga je odgurati tijelom, Adeyemi nije fizicki jak.

2 minutes ago, Kun Aguer0 said:

Pa da, da je neki od miljenika bio u pitanju spominjala bi se sreća, prečka, nerealan golman i odlični pasovi

Pa nije mu golman kriv, nego on, odbranio mu 1 sut kada je osutao po sredini jadno.

Link to comment
Share on other sites

Dobro smo odigrali ovu utakmicu. U poređenju sa onime što se gleda od početka ove sezone ovo je sjajno a u poređenju sa onime što očekujemo ovo je dobro.

Prvo poluvrijeme su oni imali loptu, par odličnih kontri smo napravili međutim nije bilo realizacije. U drugom poluvremenu mi smo uzeli loptu oni dobili jednu kontru i odmah je realizovali.

Ovde smo ako ništa trebali jedan gol zabit...

Link to comment
Share on other sites

I realizacija se vezba, i golman je igrac, sve je to fudbal. Igraci su definitivno u downu sa samopuzdanjem i to se odrazava i na realizaciju. 

Kad se pogledaju svi ti sutevi oni jesu bili solidni ali na svim tim sutevima je bio golman blizu.  I sut kulibalija, bilo mnogo njihovih na linini. Nije bilo suta da kazes da je njihov golman pravio parade ala byfon. 

 

Link to comment
Share on other sites

Kad vidim ovo recenicu "Amerima ipak neko reci kako ovo nije NBA..." znaci izaspem se. Dobro brale skontali smo. 

Nego stvarno za Havertza vise nema opravdanja, evo veceras su svi ofanzivci bili bolji od njega. Tanak je on drug moj. Protiv Sotona nadam se da ce grijati klupu pa makar i Aubameyang igrao. 

Link to comment
Share on other sites

Pa imali smo više šansi, ali nam je loša realizacija. Ako pričamo o igri bili smo bolji, ali ko te na kraju pita za to.

Na kraju krajeva igrali smo protiv Dortmunda pred 80k navijača i ne mogu da kažem da sam ljut na bilo koga. Forma jeste loša, ali šta da radiš, nadati se da će biti bolje.

Link to comment
Share on other sites

Šta je drugo mogla prirediti govnarska sezona nego ovakvu utakmicu. Tačno ne mogu da vjerujem da nismo zabili barem jedan gol, zato je njima bila potrebna jedna samo konkretna šansa da zabiju. 

Šteta zaista, nemam šta zamjeriti Potteru na kraju krajeva. Nadam se da ovaj jedan gol neće odlučiti ko prolazi dalje. Ono što nam treba je da Stamford Bridge gori u uzvratu, da se napravi dobra atmosfera da se povuče ekipa ka naprijed. Valjda bi u revanšu svi trebali biti dostupni, a prije svega mislim na Kantea, Kovu pa i na Sterlinga. Oni mogu biti ključni za prolazak.

Provukli su se žuti ovaj put, a nadam se da će London i Stamford Bridge svjedočiti još jednom preokretu i velikoj pobjedi Plavaca ko u stara vremena.

 

Link to comment
Share on other sites

Wisey krivi Ziyecha koji nam je bio jedan od najboljih igraca :D Havertza je doveo Roman Abramovic licno i slazem se da pojma nema o fudbalu Roman. Ovo sve ostalo nema argumenata, nego pizdi onako na neki imaginarni autoritet, kao da zna licno Pottera. Valjda samo imaju autoritet treneri koji skacu kao majmuni pored linije. Nece reagovati, to je hiljadu puta ponovljeno od svih renomiranih novinara, a vala ocekivati da dobije Potter poslije ovakve partije ekipe je smijesno.


Rekao sam ja vec, samo je bitno da lopta zavrsi u golu da bi neki racunali da je prilika, nema veze sto Kobel brani sve moguce. Sut Reecea je majstorija Kobela pogotovo.

Uglavnom izvukli su se, vidjet cemo na Stamford Bridgeu kako cemo reagovati.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...