Jump to content

Graham Potter (2022-2023, trener)


Spaha

Prognoze forumskih stučnjaka  

28 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

15 minutes ago, Adi said:

 

1. To nikad niko nije zvao lošim fudbalom, pogotovo ne ja.

2. Koje smo mi to prilike imali ove sezone?

Ne odnosi se na tebe, a ove sezone jeste bilo lose, nego ranije.

 

A i ono realno pitanje za ljude, kada je Chelsea to vama igrao dobar fudbal?

Lampard je imao jedan dobar mesec za godinu i po. O Sarriju niko nista pozitivno da kaze. Kod Contea, cak i kad se pobedjivalo se pricalo da je nekako na silu i traljavo. Pod Hiddinkom je bilo rekreativno odradjena pola sezona. Pod Mourinhom da ne pricamo, osim onih par meseci 2014. Benitez? Di Matteo? Boas? Ancelotti pre 13 godina?

Kad se sve sabere, u poslednjih, mozda moze da se skupi ukupno jedna sezona gde je Chelsea igrao 'dobar' fudbal, sta god to znacilo, u poslednjih 10-ak godina. Mozda.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hamco said:

Jel mi mozd neko odgovoriti na gornji post? Kakav je Potter u igri bez lopte, jel forsira presing ili ne, imal ko kakvu analizu osim onako odokativno misljenje, Brighton je igrao dopadljiv fudbal.

diablo, adi, kun? Jel imo upratio jebemu pa toliko ga hvale kako da nema nista...

Link to comment
Share on other sites

Kao sto je bilo i ocekivano. samo se cekala zvanicna objava. Nek mu je sa srecom podrzavacu ga kao i svakog trenera koji je bio u Celziju(osim konobara), kritikovacu konstruktivno kao sto sam i do sad, ako primijetim nesto sto nije dobro. Sumnjam da ce bit tu 5 godina, iako bi to bilo dobro za promjenu. Ocekujem borbu za top 4  i dobar plasman u LS, barem polufinala kupova za pocetak. Takodje, dobro bi bilo da igramo napadacki i da se nekako ekipa prodrma. Volio bih kada bi pruzio priliku Zakariji i Chumewwewewrjaku nzm ni kako se preziva tacno, Broji takodje. 

Imam pitanje za forumase, hoce li nas on voditi protiv Fulama?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hamco said:

Jel mi mozd neko odgovoriti na gornji post? Kakav je Potter u igri bez lopte, jel forsira presing ili ne, imal ko kakvu analizu osim onako odokativno misljenje, Brighton je igrao dopadljiv fudbal.

Tim osrednjim ekipama odgovara to što su osrednje tako da će svaka ekipa protiv njih vidjeti priliku za bodove i logično je da će se više otvoriti nego protiv nas. Protiv nas odma stanu nazad u bunker i čekaju šansu, tako da ćemo vidjeti da li Potter ima načina da probije taj bunker.

Također ne igra Brighton za gol više, mada realno i nisu imali ekipu za to, prošle sezone su četiri puta u ligi zabili više od dva gola te je od ta četiri to tri puta bio slučaj u zadnjih par kola kada su utakmice izgubile značaj

To im je također i najbolja sezona a ruku na srce dvije sezone prije toga i nisu imali neku ekipu te su uvijek imali identičan omjer, 9 pobjeda i 41 bod.

Također realno je mana što nema iskustva u knock out fazama, Tuchel je tu jako ali jako dobar, zato ga i zovemo šahista, da Real nije onoliko usran bio prošle sezone opet bi Chelsea dogurao do finala. 

Mada treba biti realan i reći da čovjek nije nikada bio okružen sa ovoliko dobrih igrača. Preko tri sezone u Premiershipu, ima dovoljno iskustva i ovo je prava prilika za njega. 

Link to comment
Share on other sites

 

14 hours ago, hamco said:
15 hours ago, hamco said:

Jel mi mozd neko odgovoriti na gornji post? Kakav je Potter u igri bez lopte, jel forsira presing ili ne, imal ko kakvu analizu osim onako odokativno misljenje, Brighton je igrao dopadljiv fudbal.

diablo, adi, kun? Jel imo upratio jebemu pa toliko ga hvale kako da nema nista...

 

 

Ne igra taj presing k'o sto ti zelis, tj. citav mec da pritiscu defanzivce bez razloga. Vole raditi presing nad sredinom i raditi brze kontranapade.  Uglavnom igra covjek napadacki i na te brze kontre kada se moze. Trebat ce mu vremnea da ih nauci, ali ne bi trebalo da dugo traje.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, cobinho said:

Sretno mu bilo! 

Ovakav ugovor nuzno znaci i vecu obavezu odgovornost i pritisak koji je sanim tim sto je Celsi svakako prisutan. 

I ja bih voleo da ovo bude projekat na duze staze ali sam i ja sumnjicav. 

Ceka ga dosta posla, neke stvari svakako moze brzo promeniti sto ce nuzno znaciti i bolju igru ali da nadje prave uloge svim igracima ce trebati par meseci. 

Zivo me zanimma hoce li i on tako gurati Jorginja. Ako se to desi mi smo definitivno u zoni sumraka ili pak nista ne znamo. A mozda ih jorginjo omadjija ima neke vudu lutke i slicno.

Po meni ono sto sam gledao i citao bukvalno mozdmo svasta ocekivati od njega od guranja Jamesa u vezni red do stavljanja wing bekova sa kontra nogom spustanja Zakarie na mesto stopera.....

Ono sto je sigurno je da cemo gledati Celsi sa vise igraca u zavrsnici brzi Celsi i davanja vece slobode igracima. Ono sto mislim da ce mu biti prioblem je kako ce stabilizovati odbranu.

Kompozicijski gledano slican tim imamo i mi i Brajton i mislim da ce se on lako privici na nasu "laku konjicu" i da ce imati jasnu ideju sa kojim igracima sta moze. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Iako po dosadasnjem iskustvu mnogo toga ukazuje da bi ovo mogla biti katastrofa i totalni promasaj, meni se ipak svidja odvaznost vlasnika da daju sansu treneru kao sto je Potter. U Romanovoj eri mozemo reci da se to desilo samo jednom, u slucaju Villas-Boasa, mada i to nije ni blizu ovoj situaciji. Siguran sam da Potter nikad ne bi mogao postati menadzer pod prethodnom Upravom.

Ocekujem da kroz nekih 10ak utakmica pocnemo pokazivati naznake boljeg fudbala. Bitno mi je da se pocne igrati s vise ideje i vica u napadu, da se stvaraju sanse pred golom. Dosta je bilo ziheranja i cekanja da porode sansu svaki mec. Imamo dobre igrace, imamo talenta u ekipi, sirine. Vjerujem da se s postojecim kadrom moze itekako napraviti vise u napadackom aspektu. Formacija nije presudna, ali bi bilo pozeljno da se vrati igri s 4 u odbrani.

Sretno novom treneru. Vjerujem da moze vratiti onaj zanos kad jedva cekamo svaku sljedecu tekmu.

Link to comment
Share on other sites

Naši igrači su dobro potkovani i taktički i kada je fudbalsko znanje u pitanju, ipak je to jedna od najboljih ekipa u svijetu fudbala, tako da ne vjerujem da će mu baš toliko trebati, nije sad da kod Tuchela nije valjalo ništa pa da se sve mora mijenjati iz korijena. Ima mnogo dobrih stvari koje će ostati tu i sigurno biti od pomoći.

Mislim da bi kod Pottera mogli vidjeti Chilwella i Cucurellu od prve minute te Jamesa sa druge strane, također budući da nemamo klasičnog špica, ako je Welbeck mogao da ima onoliko uticaja na igru vjerujem da to može i Havertz. 

Biće zanimljivo, samo još da ih puste da igraju a mi na gledamo a ne da čekamo sve to jer je umrla žena od 100 godina 

Link to comment
Share on other sites

  • reLo changed the title to Graham Potter (2022-2023, trener)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...