Jump to content

Graham Potter (trener)

Spaha
 Share

Prognoze forumskih stučnjaka  

19 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Dakle, zatvaramo ovaj prijelazni rok sa novim trenerom. Sad kad je otišao zadnji dio stare uprave, vrijeme je za novi eru Chelsea.

DYnUx15.jpg

Graham Potter

Potter started his managerial career in January 2011 with Swedish club Östersund. He won three promotions and the Svenska Cupen with Östersund, leading them to the 2017–18 UEFA Europa League knockout stage. He was appointed manager of Championship club Swansea City in June 2018, and moved on to Brighton & Hove Albion of the Premier League a year later.

52 minutes ago, Wisey said:

@Spaha otvara vec prognoze kad ce otkaz Potteru 😁

mozda sam trebao nabrojati potencijalne imena koja ce ga zamjeniti :D

47 minutes ago, soxx said:

Sto je najjace februar 2022 je davno iza  nas

mislio sam na 2023, al jebaji ga

mada je meni i dalje 2020 u glavi :D

Dobili smo "here we go" od Fabrizia. Znaci dolazi ako ne danas, onda sutra sigurno. Dobro je sto ce biti na klupi vec za utakmicu protiv Fulhama.

Od mene ima podrsku, mlad trener, igra zanimljiv fudbal sa Brightonom, zna prepoznati talente, nudi im sanse, sto bi nas trebalo veseliti jer ih imamo na bacanje, takodjer kazu za njega da je prvi engleski trener nakon dugo vremena koji ima svijetlu buducnost i neki normalan sistem. 

S druge strane, nema iskustva u Ligi Prvaka, velika je tranzicija sa Brightona u Chelsea, nikad nije imao posla sa velikim zvijezdama, ali ce dobiti ekstra ekipu sa kojom moze igrati i sa cetvoricom pozadi a i sa trojicom, kako mu vec odgovara, vidjet cemo. 

Iskreno mu zelim svu sreću u radu, jer valja se izboriti sa zvjezdicama, nadam se da ce pokazati neki autoritet te da ga nece tako lako slomiti. Samo da ne bude jos jedan Andre Villas Boas.

Ajde da vidimo na sta ce to liciti.

6 minutes ago, Kun Aguer0 said:

Može se tema prebaciti već u upravu, to je to. Potter je novi menadžer Chelsea. Također sledeći korak je potraga i imenovanje novog sportskog direkotra. Ima li negdje konkurs da se prijavim

Nema. Diablo je već izabran, samo sačekaj malo dok javi Boehlyu pa će biti i službeno. 

Zelim mu svu srecu, nisam previse optimistican ali nadam se da grijesim. Ni Potter ne igra neki ultra jak presing nego pokusava kroz pas igru doci do gola. Nije to lose ali vise volim da igramo jak presing nego meljanje lopte po svaku cijenu.

Vidjet cemo, treba mu dati sansu i vremena da pokaze sta zna. Nadam se najboljem.

Pokusao sam na netu naci neku analizu njegove igre, pogotovo bez lopte ali bezuspjesno. Uglavnom su golovi i napad ali mnogo toga je i splet okolnosti, igracke minijature ili odluka samog igraca. 

Ono sto me zanima je igra bez lopte, da li se igra presing, da li se zonski brani, da li usmjeravaju igrace u jednu stranu pa onda napadaju... ako ko nesto pronadje molim nek okaci.

2 hours ago, Adi said:

Ljudi redovno pobjeđuju najbolje ekipe u Engleskoj. Čak i kad ih ne pobijede drže ih na konopcima sve vrijeme. Imali su najgoru realizaciju u ligi u posljednje dvije sezone. To je nemoguće koliko su promašivali i koliko nisu imali sreće. Posebno se to odnosi na pretprošlu sezonu. Protiv Manchester Uniteda pogodili 5 puta okvir gola i izgubili nakon posljednjeg zvižduka, protiv Palacea izgubili u sudijskoj nadoknadi iz jedina 2 šuta, protiv WBA im poništen gol iz slobodnjaka iz glupih razloga i još su 2 penala promašili.

Eh, kad se to nama desavalo da stvaramo prilike ali ih ne realizujemo bio je to los fudbal, ali ajd, sad kad nije Tuchel vise tu valjda ce se na propustene prilike gledati u pozitivnom svetlu. :D

7 minutes ago, Igi said:

Eh, kad se to nama desavalo da stvaramo prilike ali ih ne realizujemo bio je to los fudbal, ali ajd, sad kad nije Tuchel vise tu valjda ce se na propustene prilike gledati u pozitivnom svetlu. :D

1. To nikad niko nije zvao lošim fudbalom, pogotovo ne ja.

2. Koje smo mi to prilike imali ove sezone?