Jump to content

UEFA Europa League


Caeruleus

Recommended Posts

Brate ti ne znaš na kojoj poziciji u timu igra određeni igrač. Ajde što ne znaš, već si ubeđen da si u pravu, bez da prethodno proveriš svoje tvrdnje.
Više nema potrebe da ti i ja diskutujemo o fudbalu.

Ti si ocigledno ubjedjen da si pao sa marsa i da si svaki put u pravu. Bas me interesuje kakav ce komentar biti kad Totenham ne osvoji premiership.

Link to comment
Share on other sites

Ti si ocigledno ubjedjen da si pao sa marsa i da si svaki put u pravu. Bas me interesuje kakav ce komentar biti kad Totenham ne osvoji premiership.


Ne moram ja da znam, mogu da proverim, čisto da ne pišem svašta.

ÄŒuj komentar kad Totenham ne osvoji PL...
Sad si stvarno prevazišao sebe.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nastimali Kloppu odmah :D

Kakva ce to jebena atmosfera bit jbt, nadam se prolasku Lpoola...

 

Atmosfera - irelevantan faktor u svijetu sporta i uopste precijenjena pojava. Na Iduni se cuje lupanje bumbnjeva koje vremenom postaje nepodnosljivo, na Anfieldu kasetofon na pocetku i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Tako nesto moze izjaviti samo osoba koja nikad nije krocila na stadion.

 

Jeftin pokusaj diskvalificiranja ali da te razalostim, bio sam bas na Iduni na otvaranju Bundesa i znam o cemu pricam. Nakon 10 minuta sam potpuno iskljucio Zuti zid i ultrase i totalno se fokusirao na tekmu, uzivajuci u genijalnom pregledu igre Hummelsa. Isto je i sa igracima.

 

Nego, evo jedno logicno i jednostavno pitanje - ako je atmosfera presudjujuci i vrlo bitan faktor, kako je moguce da turski i grcki klubovi ne mogu nista u Evropi kad ta atmosfera ledi krv u zilama protivnika, decibeli blablatrucmuc? Kako je Monaco uspio osvojiti fin broj trofeja, 7 titula prvaka Francuske pred 5-7k ljudi na stadionu u prosjeku?

U cosak, do daljnjeg.

 

Ish.

Link to comment
Share on other sites

Nije niko napisao da je presudjujuci faktor i da pobjedjuje utakmice, ali itekako moze utjecati na psihu igraca i tok same tekme. Uvjerio sam se u to x puta. Igrati kod kuce i na strani su dvije veoma razlicite situacije, to svako ko je sutao loptu moze potvrditi.

 

Fudbal se igra zbog navijaca.

Link to comment
Share on other sites

Nije niko napisao da je presudjujuci faktor i da pobjedjuje utakmice, ali itekako moze utjecati na psihu igraca i tok same tekme. Uvjerio sam se u to x puta. Igrati kod kuce i na strani su dvije veoma razlicite situacije, to svako ko je sutao loptu moze potvrditi.

 

Fudbal se igra zbog navijaca.

 

Domaci i gostujuci teren imaju veze s psihom vise iz teritorijalnog aspekta jer, kao i u slucaju kvartovskog turnira gdje ti dolazi ekipa iz drugog kvarta osjecas potrebu da ih dobijes jer je to tvoja teritorija. Isto je i sa igracima. Imao sam priliku razgovarati sa covjekom koji je radio kao skaut u 3. ligi Bundesa i klupski psiholog je i sam potvrdio da smo mi ljudi teritorijalni sisari, vezemo se za mjesto. Igraci tu stalno igraju, treniraju, osjecaju da je ta trava njihova, natopljena njihovim znojem, i taj teren ih asocira na teznju za napredovanjem i zato ce ekipe koje su domacini uvijek dati bolje partije kuci. Ne zbog navijaca, vec iz ovoga sto sam naveo.

 

A fudbal se svakako igra zbog konzumenata (navijaca), samo ne u smislu u kojem vi mislite. Konzumenti su tu bitni iskljucivo iz finansijskog aspekta.

 

Sta se raspravljate sa trollom kad verovatno i njemu glupo zvuci ono sto pise.

 

Mozete produziti, ne bih da vas zadrzavam.

Link to comment
Share on other sites

Ima nesto u ovome sto i lerdi pise, ali ne shvata koliko se igraci naloze kada navijaci navijaju, pa opet jos vise daju od sebe. Jebeni Dzeko kloc i oni poslije njega napadaci, to ih bukvalno iz zajebancije naloze navijaci, oni trce k'o navijeni, a evo pogledaj ga inace, to ne moze trcati ni pola minute, mora stati da odmori.

Link to comment
Share on other sites

To bi znacilo daj lovu a sto su tribine prazne, to nista. Nebuloze u najmanju ruku. Svaki igrac uziva igrati u dobroj atmosferi, pred puno publike i pred svojim navijacima. Navijaci itekako mogu utjecati na tok utakmice, svjedocio sam tome licno vise puta. Isto tako igrao sam utakmice pred par hiljada ljudi, doduse mali je fudbal bio u pitanju (ali svejedno u ovoj diskusiji) i dozivio prilicno jebenu atmosferu. Itekako igraci sve prozivljavaju, dosta toga i cuju sa tribina. 

Opet kazem, nije presudna stvar niti pobjedjuje utakmice ali itekako moze da utice na igrace, tok utakmice pa samim time ponekad i na rezultat. 

Link to comment
Share on other sites

Ma napravio kitu, tek od sljedece sezone mozda napravi tim koji moze nesto uraditi. Ovo sad je i dalje ocajno, previse nekonstantnosti. U PL ocajni, u kupovima ispali. Samo im ostala ova europa liga gdje su isto bili ocajni do ove tekme. Jedva prosli propali Augsburg koji ce ispasti iz bundeslige.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...