Jump to content

Matchday 01: Everton (A) 06.08. sub. (18:30)

apeiron
 Share

Recommended Posts

1 hour ago, Kun Aguer0 said:

Neka stave umrlog Andonea od prve i odmah znaš da će ga zabiti, tako to sa nama ide.

Šta priča diablo, od čega Chilwell nije dovoljno spreman ? Pa nije brao maline u Arilju čitavo ljeto dan te jebo

Govorim sta ce Tuchel reci, vidis da je vec rekao za Chilwella da nije dovoljno spreman iako sam igrac misli da je spreman. Do utakmice ce biti Emerson lijevi stoper ili na klupi, a Alonso udarni lijevi bek.

Vezni red apsolutno nekreativan, a šta i očekivati od Kantea i Jorginha?

U napadu samo Sterling nešto radi, Mount i Havertz ko gluha krmad.

Bekovi nula bodova, Chilwell ništa uradio nije osim penala.

Jedino Koulibaly i Sterling pokazuju klasu. I Silva naravno.

Nisam siguran da smo zaslužili vodstvo, ali who cares. Jako bitan gol za početak sezone i moral ekipe.

Plain, slow, boring, awful. 

Odvratna igra, poslije ovih tekmi danas i ovog jada sad sto gledam, svake tri minute mi se spava. 

Ovaj penal je sreća i neolpreznost bez ikakve zasluge. 

Naravno slijede kritike uvijek istim igračima a sve i jedan su za kurac

Previse je Everton defanzivan a Tuchel je pogrijesio sto je Havertza gurnuo na krilo i to cak na lijevo. Totalno je neupotrebljiv tu i kao da imamo igraca manje zbog toga. 

Tesko je to bilo probiti i nadam se da cemo ih u drugom sad napuniti.

Thomas Tuchel masterclass. Rutinski trijumf i start sezone.

Poslednji put kad smo pobedili Everton u gostima je bilo 2017. i 2014. obe te sezone smo osvojili titulu. Idemo dalje, blistav start sezone.

Salu na stranu, smorio sam se, ne mogu da verujem da smo nakob 50ak minuta krenuli da trosimo vreme, sta je ovo.

2 minutes ago, Igi said:

Poslednji put kad smo pobedili Everton u gostima je bilo 2017. i 2014. obe te sezone smo osvojili titulu. Idemo dalje, blistav start sezone.

Salu na stranu, smorio sam se, ne mogu da verujem da smo nakob 50ak minuta krenuli da trosimo vreme, sta je ovo.

Ma kakvo trosenje vremena, nisu vise mogli da disu, a kamoli da trce.

Da je protivnik bio malo jaca ekipa danas bi pukla bruka samo takva.

Ovo je bruka i sramota za profesionalni sport.

3 minutes ago, Igi said:

Kad sam ja ikad govorio da je u modernom fudbalu najvaznia fizicka sprema. :D

A sad bez zafrkancije, mislim da je ovo nedopustivo koliko su fizicki slabo pripremljenj. Nema sprinteva, agresivnosti, energije... to mi najvise smeta. Jedan Kante djeluje mrtav, kao da sa tegovima trci.

Na krajU pobjeda sretno, da su ljudi izjednacili uopste ne bi bilo nezasluzeno.

Mendy nas je spasio, samo da se zna.

Usudiću se reći da zadnjih godinu dana igramo ružniji fudbal od onog sa Mourinhom. Ondje je bar bilo krljanja u odbrani, a ovo je sterilno da ti oči ispadnu.

Mount i Havertz ako ovako nastave bili bi mi rezerve koje dobijaju 10 minuta da se dokažu, šteta pa su nam na klupi slični igrači po pitanju zalaganja.

Odoi u zadnje vrijeme bolji krilni bek od Jamesa.

Gledao sam samo prvih 50-ak minuta tako da ću dati komentare vezane za taj dio utakmice.

Znam da nije lako igrati fudbal u prvoj sedmici augusta, ali ovo je izgledalo lošije od očekivanog. Energija i pristup kao da je 30. kolo i treba da se nekako odradi ova utakmica sa minimalnom potrošnjom. Igrači koji su bili mrljavi na pripremama bili su takvi i danas.oni koji su tada davali znake života, nešto su i danas odigrali.

Mendy - Dvije dobre odbrane, ali su oba šuta nastala iz njegovih grešaka. Prvi put je loše i bespotrebno boksao, a drugi put je promašio loptu u sličnoj situaciji.

James - Poslije 10-og istog kornera na prvu stativu ja bih se sklonio i dao nekom drugom da izvodi. Ne vjerujem da je glup da pokušava isto 10 puta očekujući drugačiji ishod, sigurno mu nedostaje snage, iako je jak kao konj.

Azpilicueta - Čini mi se da nas je Barca opet nekako izradila

Silva - Daleko najstariji i daleko najviše energije i želje u odbrani. I kvalitete. Ostali se trebaju ugledati na njega.

Koulibaly - Dobar je bio, navikao se na novu poziciju i često ide naprijed što se i očekuje na toj poziciji i u toj formaciji. Bilo je nekoliko dobrih defamzivnih intervencija.

Chilwell - Tuchel je imao pravo kad je govorio da je nedovoljno oporavljen. Nije zaboravio igrati, ima kretnje pravilne i sve, samo mu fali još snage i odlučnosti. Vjerujem da će doći s vremenom. Slabo su mu dodavali lijevo, napadi su išli po drugoj strani i zato je bio neaktivan i neprimjetan. Imao je dosta grešaka, ali je na kraju riješio utakmicu utrčavanjem i padom.

Jorginho - Opet heroj.. Stavlja ga protiv timova koji će se braniti kao da odigra koji koristan pass naprijed. Jednom je dodao onu finu loptu naprijed, u ostalim situacijama nije ni gledao. Da odigrava brže i konkretnije napadi bi nam bili puno bolji i lakše bi se stvarao višak.

Kante - Po meni jako dobar, najbolji ovo što sam gledao. Bilo ga je i lijevo i desno i naprijed i nazad, borio se i bio je jedan od rijetkih koji se odlučivao za šut.

Mount - Baš slabo, jedan opasan šut, par kombinacija na strani i to je to. Ako nam i on bude van forme nemamo se čemu nadati.

Sterling - U situacijama u kojima Odoi i Ziyech vracaju loptu nazad on pokuša napraviti neku fintu. Uspjelo je 2 puta u prvom poluvremenu i stvarale su se opasne situacije iz toga. Bio je među boljima. Puno pada.

Havertz - Potpuno promašena pozicija, nema on šta tražiti tako daleko od gola. Naprijed ga staviti i nek čeka loptu ili ga nikako ne stavljati. Pojeo ga Mina u onoj jednoj situaciji.

Imaš 6 lijevih bekova u kadru i uvodiš Loftus-Cheeka, a Jamesa šalješ na lijevu stranu. Nema logike.

Treba ovdje još novih igrača i da se mnogi od nabrojanih značajno poprave. Nekad sam gledao kako igrači lete u prvom kolu, sa ovim nisam zadovoljan. Neka nama 3 boda u svakom slučaju.

Ovo sve kurcu ne valja. Postoje par igraca kod kojih je prisutna zelja a ovo ostalo lici na otaljavanje. 

Dobili smo i odgovor zasto je toliko para daro za Kukurelju. Pre svega govor tela ai dekoncentrisanost dosta govore o Cilvelu. 

Havertz, no coment taman da ni on sam ne zna koja mu je uloga. 

Iole ozbiljniji klub bi nam danas dao bar 2 kom. Sa ovakvom igrom smo najebali sa totenhemom.

Kakav je ovo kancer od utakmice bio, prvo me je bolio mozak i oči a onda sam jedva budan ostao  do poluvremena. Strašno, tri boda i ni jedna jedina pozitivna stvar koju možeš reći...

Za taktički pristup i igru krivim Tuchela a za spremnost fizičku i igrače, pa niko od njih meda na terenu ne može. To se jedino može tolerisati Chilwellu, jeste on odradio i pripreme i sve sa ekipom ali poslije teške povrede ne može se očekivati da sa prvim startom budeš isti igrač i u istoj formi, dobro je što se brzo vratio, treba mu snage sad i kondicije ali to će doći brzo ipak je ovo engleska liga, jedan Koulibaly je nakon 60 minuta bio u grčevima 

Svi su bili za kurac, sreća pa je protivnik bio Everton koji je isto tako odigrao za kurac, tanku ekipu Lamps ima plus odmah na startu je ostao bez dva stopera, biće ovo krvava sezona za njih.

Ono što je najveća enigma za mene lično je taktika i odluka Tuhice da Haverza a potom i Broju bukvalno zalijepi na lijevu aut liniju 50 metara od gola a Sterlinga gurne centralno. Mislim da odavno nešto gluplje vidio nisam, hajde da su to neka krila nego obojica špicevi, polušpicevi bez neke prevelike brzine i ti ih staviš 50 metara od gola, svašta. I Mounta je isto negdje na kurac izgurao i onda jedino što rade je nabijaju loptu u kazneni u kojem imaš 2 maksimalno 3 naša igrača i to ti je to.

Nikakav napadački pattern ništa se vidjelo nije, očaj

Tuhel se sada nalazi u velikom corsolaku pa ce ili da proba glavom kroz zid tj da nastavi sa ovih 3421 i da ima velikih problema ne bi li nekako digo produktivnost na silu ili ce preci na 4 pozadi ne bi li dobio jos jednog igraca u vezi tj vise kreativnosti u napadu ali to prilagodjavanje nuzno znaci i problem u pocetku dok se igraci ne priviknu na to. 

Napravljena je ogromna greska sa ovom turnwjom u americi gde ekipa nista nije dobila, naprotiv mnogo je izgubila a pride i zakasneli transferi. Sad ce biti jurnjava sa vremenom i jedino sto nas moze izvuci je ta pauza za WC.

Budemo li čekali tu pauzu, komotno možemo otpisati sezonu jer do novembra ako se ne sastavimo bodovna razlika će biti nedostižna za top ekipama. Također ovaj problem sa kreiranjem dobrih prilika datira od prošle sezone i to od samog početka.

Tuchelu se neće zadrmati klupa, to je sigurno. Njegovo ziheranje će dati kao i uvijek kakve takve rezultate, vjerovatno neće biti dovoljno da se osvoji liga jer protiv ovih momčadi koje se dobro brane jako često nastaje problem ali zato mislim da u kupovima i ligi šampiona uvijek može daleko dogurati 

Žalosno je što ekipa izgleda kao da igra 38. kolo, a ne prvo. Ali, hajde, utjeha je da su potrebna 1-2 sedmice dobrih treninga da se to ispravi. Ako kojim čudom preživimo Tottenham, sve će se ovo brzo zaboraviti jer uz još 1-2 pojačanja i bolju fizičku spremu, možda i proigramo.

11 hours ago, Kun Aguer0 said:

Kakav je ovo kancer od utakmice bio, prvo me je bolio mozak i oči a onda sam jedva budan ostao  do poluvremena. Strašno, tri boda i ni jedna jedina pozitivna stvar koju možeš reći...

Za taktički pristup i igru krivim Tuchela a za spremnost fizičku i igrače, pa niko od njih meda na terenu ne može. To se jedino može tolerisati Chilwellu, jeste on odradio i pripreme i sve sa ekipom ali poslije teške povrede ne može se očekivati da sa prvim startom budeš isti igrač i u istoj formi, dobro je što se brzo vratio, treba mu snage sad i kondicije ali to će doći brzo ipak je ovo engleska liga, jedan Koulibaly je nakon 60 minuta bio u grčevima 

Svi su bili za kurac, sreća pa je protivnik bio Everton koji je isto tako odigrao za kurac, tanku ekipu Lamps ima plus odmah na startu je ostao bez dva stopera, biće ovo krvava sezona za njih.

Ono što je najveća enigma za mene lično je taktika i odluka Tuhice da Haverza a potom i Broju bukvalno zalijepi na lijevu aut liniju 50 metara od gola a Sterlinga gurne centralno. Mislim da odavno nešto gluplje vidio nisam, hajde da su to neka krila nego obojica špicevi, polušpicevi bez neke prevelike brzine i ti ih staviš 50 metara od gola, svašta. I Mounta je isto negdje na kurac izgurao i onda jedino što rade je nabijaju loptu u kazneni u kojem imaš 2 maksimalno 3 naša igrača i to ti je to.

Nikakav napadački pattern ništa se vidjelo nije, očaj

Gurao je Tuhel Sterlinga u sredinu jer jedino on moze nesto da napravi 1na1 a Maunt i Haverc su kao trebali da igraju u sirinu i da mu prave prostor. 

Tuhel je mozda pogresno postavio sve to, ali ne mogu se oteti utisku da je fizicka (ne)sprema bila najveci problem. Nema ispravne taktike ako ti igrac ne moze da potrci.

Doduse Broja je morao ici u sam spic. 

Napadi su nam spori jer sredina terena carini loptu previse. Zorz sporo diktira tempo napada i jedva cekam da kupe De Jonga a da ovoga vise ne vidim.

Pomak u naoadu je jedino Sterling, koji zna da napravi fintu i napadne igraca direktno. Treba nam jos jedan takav u startih 11.  

11 hours ago, cobinho said:

Tuhel se sada nalazi u velikom corsolaku pa ce ili da proba glavom kroz zid tj da nastavi sa ovih 3421 i da ima velikih problema ne bi li nekako digo produktivnost na silu ili ce preci na 4 pozadi ne bi li dobio jos jednog igraca u vezi tj vise kreativnosti u napadu ali to prilagodjavanje nuzno znaci i problem u pocetku dok se igraci ne priviknu na to. 

Napravljena je ogromna greska sa ovom turnwjom u americi gde ekipa nista nije dobila, naprotiv mnogo je izgubila a pride i zakasneli transferi. Sad ce biti jurnjava sa vremenom i jedino sto nas moze izvuci je ta pauza za WC.

Mi uvek posle pauze najebemo, tako da se ja u nju ne bih uzdao previse :D