Jump to content

Matchday 01: Everton (A) 06.08. sub. (18:30)

apeiron
 Share

Recommended Posts

Jedva čekam utakmicu, ali nisam optimističan. Sigurno je da će Everton biti prgava ekipa kao i prošle sezone, i ako ne budemo koristili sve svoje prilike nećemo ih dobiti. Ali ako ih načmemo rano, možemo ih napuniti.

I ja jedva čekam meč. Konačno se vraća ozbiljan fudbal. Ovaj Everton je možda i najslabiji unazad nekoliko godina, izgubili su i Richarlisona, ali i prošle sezone su bili blago rečeno očajni pa ih nismo uspjeli dobiti u dvomeču. Nadam se da će Sterling biti na visini zadatka od prve minute. 

Mendy

Chalobah Silva Koulibaly

James Kante Kova Chilly

Mount Havertz Sterling

2 hours ago, Emcomne said:

Ja mislim da je vrijeme da ih dobijemo.

Postava: Mendi, Silva, Kulibali, James , Cili, Kante, Kova, Rlc, Mount, Sterling, Haverc

Mendi - Alonso - Silva - Kulibali - Azpi - Kante, Kova - Pass Master - Mount - Sterling - Haverc

Što se postave tiče očekujem da se krene sa tri stopera. Volio bih lično vidjeti opet malo Chalobaha, da vidimo ima li napredka, jer mu najviše fali stoperske inteligencije i iskustva.

Mendy 

Chalobah Silva Koulibaly

Reece Kante Kova Chilz

Mount Kai Sterling

Mada iskreno mislim da će Tuhica gurnuti Azpija i Alonsa od prve, borba je treba mu iskustva. Ne očekujem spektakl od utakmice

Alonsa neće, to je novi igrač Barcelone. Zadnja linija ne može teoretski ni izgledati drukčije nego kako si naveo, ali volio bih da proba sa opcijom Azpi-Silva-Kouli, da desnog wing backa igra CHO, a lijevo naravno Chilwell. Mislim da je dobar protivnik za malo ofanzivniju postavku.

28 minutes ago, reLo said:

Alonsa neće, to je novi igrač Barcelone. Zadnja linija ne može teoretski ni izgledati drukčije nego kako si naveo, ali volio bih da proba sa opcijom Azpi-Silva-Kouli, da desnog wing backa igra CHO, a lijevo naravno Chilwell. Mislim da je dobar protivnik za malo ofanzivniju postavku.

U tom slucaju bolje onda Jamesa umjesto Azpija.

4 minutes ago, Wisey said:

el Tuchel u stanju neke ofanzivne varijante uigrati,

Wisey postao saljivdzija 😅

Pa mozda jedino ako igraci sami izmisle kakvu akciju ili dribling, we need strong defence and capt'n on the pić!

Ne mogu zamisliti da ne bude postava Mendy, James, Azpilicueta, Silva, Koulibaly, Alonso, Jorginho, Kante, Mount, Havertz, Sterling iako bih ja više volio Kovačića i Chilwella.