Jump to content

Chelsea u Premiershipu 2022/23


Kun Aguer0

Recommended Posts

Besmisleno, igraj pred praznim tribinama ako nema mogućnosti da svi navijači sigurno dođu. Ja ne vidim prostor da se odigra utakmica protiv Liverpoola ove sezone. Očekujem da mi i oni ukupno uđemo u 2 finala kup takmičenja. Jedino da kao United prije 2 sezone igramo na svaka 2 dana.

Link to comment
Share on other sites

A kao odgođene su utakmice jer nema dovoljno policije jer je isti vikend pogreb. Što je malo glupo, da su odgodili isključivo utakmice u Londonu (valjda je tamo pogreb) ajde imalo bi smisla, ali odgođene su neke koje nisu u Londonu, a neke iz Londona nisu :), jer kao ove odgođene su utakmice visokog rizika...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ja13 said:

A kao odgođene su utakmice jer nema dovoljno policije jer je isti vikend pogreb. Što je malo glupo, da su odgodili isključivo utakmice u Londonu (valjda je tamo pogreb) ajde imalo bi smisla, ali odgođene su neke koje nisu u Londonu, a neke iz Londona nisu :), jer kao ove odgođene su utakmice visokog rizika...

Nije bas tako, vec nema dovoljno policajaca. Ne bi odgadjali da ih ima dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

Ma daj bolan čuj nema dovoljno policije ????? Kakva je to šuplja ??? Je li moguće da neko može da povjeruje u to, tolika država i lafo nema dovoljno policije, pa koji će ti kurac toliko policije kad sahranjuješ tako divnu kraljicu koju su svi voljeli i poštovali, kad je već svi oplakuju da li će biti ikakvih sukoba.... Čuj nema policije, pa kao da je engleska Kanton Sarajevo krv ti jebem u pičku

Link to comment
Share on other sites

Just now, reLo said:

Sad kad bolje promislim, itekako je dobro što su nam odgodili tekme. Loše je što igrači odlaze na pauzu i Potter neće imati kad da ih uigrava.

Ali imat će vremena da pregleda VHS kasete njihovih igara da eliminiše kukolj iz žita.

Nećemo imati dovoljno igrača u Roosteru kad sve eliminiše

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jebo majku kako mi ovaj Tottenham postaje mrzak, kako njih sere i kako se drže u vrhu da to niko ne primjeti. Protiv Arsenala izgledali kao najveći jad ali evo ove slabije ekipe nekako dobiju, uguraju jedan penal i još jedan gol kad se ovi malo otvore i to je to...

I Arsenala malo sere, evo i danas neka komedija na kraju, penal i crveni pa na kraju nije penal i ništa al je žuti, pored toga Leeds već jedan penal mašio. Protiv Liverpoola ih isto sudije prosrale, ne sviraju penal Lpoolu u početku i poslije kod gola Sake nije radila neka VAR kamera pa je izgleda bio offside itd.. al dobro oni bar igraju, napadaju imaju nešto za razliku od kokošiju

Link to comment
Share on other sites

Po pokazanom u dosadašnjem dijelu sezone klubove bih rangirao ovako:

 

1. Manchester City, Arsenal

3. Newcastle United

4. Chelsea, Manchester United, Liverpool

7. Brighton, Tottenham Hotspur

 

To je za mene 8 najboljih timova nakon ovih 11-12 kola. Tabela i statistike možda govore drugačije, ali za mene je to tako. Odigrali smo 11 utakmica, uglavnom protiv ekipa iz sredine tabele. Nismo igrali ni sa jednim od novajlija, a imamo i 5 utakmica protiv gore izdvojenih timova. Raspored koji smo imali do sada se može nazvati povoljnim. Dva jača derbija, ekipe poput Ville, Leicestera, Wolverhamptona i Evertona su nam došli na noge u idealnom trenutku. Pored toga došla nam je prilično laka grupa u Europi i Milan sa puno izostanaka. Kad se sve to uzme u obzir, bodovni saldo je morao biti bolji. Sa druge strane, kad se uzme u obzir činjenica da smo do sada samo jednu utakmicu u sezoni odigrali kako treba od početka do kraja i da nam expected points tabela dodjeljuje 12. mjesto, možemo biti prezadovoljni sa pozicijom. Prema tome, pozicija na tabeli je takva kakva bi trebala biti.

 

Nismo samo mi ti koji loše igraju. Manchester United je više od pola utakmica jedva pobijedio. Liverpool još nema pobjedu na strani, pate se. Tottenham od početka loše igra, ali ih vadi individualna kvaliteta. Arsenal polako popušta, današnjem remiju su prethodile neke minimalne pobjede. Nije to slučaj samo u Engleskoj, u svim ligama jače ekipe vezuju nekoliko kikseva, mijenjaju trenere, ostaju bez igrača, gube kontinuitet dobrih igara i rezultata. Dobro bi nam došla neka nova pauza, izgleda da nam svake 3 sedmice treba nova. Nalazimo se na petom mjestu, imamo isto bodova kao četvrti i utakmicu manje i 2 boda manje od trećeg i utakmicu manje. Ako je cilj top 4 u dobroj smo poziciji. Za prvoplasiranim Arsenalom (veoma je bitno što su to oni) kasnimo 7 bodova, a za prvim favoritom Cityem 5 bodova, tako da titula bodovno nije daleko. Po izvedbama i igračkom kadru jeste.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
×
×
  • Create New...