Jump to content

Ivan Perišić (Hrvatska, 1989)


Recommended Posts

  • Postova 76
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Cekaj, kako je moguce dogovarati sa igracem ako jos nije zvanicno potvrdjeno da imamo novog vlasnika? Jer Tuchel je sam spominjao da nismo mogli pregovarati sa Rudigerom i ostalim igracima kojima istice ugovor zbog toga, kao ni sa novim igracima.

Link to comment
Share on other sites

Cekaj, kako je moguce dogovarati sa igracem ako jos nije zvanicno potvrdjeno da imamo novog vlasnika? Jer Tuchel je sam spominjao da nismo mogli pregovarati sa Rudigerom i ostalim igracima kojima istice ugovor zbog toga, kao ni sa novim igracima.


Zar stvarno mislis da se nije pregovaralo i da de ne pregovara s drugima?

Rudiger je dobio odlicnu ponudu, koju je odbio, odlucio da ode i to je to.
Link to comment
Share on other sites

Zašto je ovaj potencijalni transfer dobar?

 

1. Posao se odradio bez imalo medijske pompe. Nigdje se njegovo ime nije spominjalo i danas izađe ova vijest kao grom iz vedra neba. Tako se posao radi, a ne 3 mjeseca sapunice nekakve. Viđen agent ovdje, viđen on ondje, uslikao se sa ovim, zapratio igrače na instagramu, promijenio opis na facebooku, ispraznio ormar u svlačionici, kupio kuću tamo, prodaje stan, žena se tagovala na lokaciji, dijete u dresu tog kluba, viđen u avionu kako na FIFI uzima nas, sletio avion, nije sletio avion.. On će od prvog jula biti naš igrač i odradit će pripreme.

 

2. Besplatan je. U situaciji smo da moramo kupiti veliki broj igrača ovog ljeta i u toj situaciji svaki free agent je dobrodošao. Sada tih 20-30 miliona možemo preusmjeriti na druge pozicije. Dovođenje igrača besplatno nije više takva rijetkost kao nekada, što osjećamo i na vlastitoj koži tako da ovo nije ništa čudno. Ne bi trebao uzimati neku ogromnu platu iako dolazi bez odštete.

 

3. Može igrati na više pozicija. Podjednako je dobar i sa desnom i sa lijevom nogom. Inače je dešnjak, ali najviše igra na lijevoj strani kao wing back. Prema tome sigurno može pokriti i po desnoj strani, kao i oba krila. Ipak su njegove najbolje pozicije LWB i LW, ali u slučaju nužde može da uskoči i na drugu stranu. Znam da je izvodio penale i lijevom i desnom.

 

4. Ovaj transfer je dobar za lijeve bekove iz akademije. Perišić će vjerovatno potpisati neki 1+1 ugovor, sigurno ne nešto dugoročno. Odradit će neke dvije sezone, što daje vremena mladim igračima iz akademije da stasaju. U zamišljenom scenariju Perišić odlazi za 2 godine, Chilwell je još u srednjim dvadesetima, a kao back up dolazi neko iz akademije. Prvi pik je svakako Maatsen, a može se i neko drugi pojaviti. Da je došao neki mladi igrač tipa Cucurella ili Tyrick Mitchell, onda bi to zatvorilo vrata prvog tima svim našim akademcima u narednih 10 godina.

 

5. Rješavamo se Alonsa, Emersona, Babe Rahmana i Kenedya. Yeeeeeeeeeeeeeees.

 

Sad malo o njemu. Ima puno iskustva, jako dugo igra na vrhunskom nivou, sjećam se da je još sa Kloppom u Borussiji bio i to kad su najjači bili. Davao je važne golove za reprezentaciju i rješavao je bitne utakmice. U drugoj polusezoni je najbolji igrač Intera koji još uvijek ima izglede za duplu krunu. Jednog Gosensa je zakucao na klupu. Ima 33 godine, ali ne igra kao penzioner, još je u snazi. Napadački je orijentisan, rekao sam prije par mjeseci da je bitno da novi bekovi budu slični Jamesu i Chilwellu, tako da možemo igrati na isti način i kad ih nema. Nije nikada igrao u Engleskoj, ali bi po svojim karakteristikama mogao dobro da se uklopi. Ne rizikujemo puno sa njegovim dovođenjem.

Link to comment
Share on other sites

Ni jedan relevantan izvor nije prenio ovu vijest. Zapravo preni je jedan izvor a drugi su samo retweetali jedni od drugih.

Svakako sam za njegovo dovodjenje, mislim da je veoma dobar igrac, direktan i dobar u igri 1 na 1, ali ajd prvo da vidimo da li je ovo uopste istina.
Link to comment
Share on other sites

Ni jedan relevantan izvor nije prenio ovu vijest. Zapravo preni je jedan izvor a drugi su samo retweetali jedni od drugih.

Svakako sam za njegovo dovodjenje, mislim da je veoma dobar igrac, direktan i dobar u igri 1 na 1, ali ajd prvo da vidimo da li je ovo uopste istina.

Upravo tako, dok ne objavi neki novinar koji je blizu kluba, ovo ostaje samo spekulacija iz Italije. 

Link to comment
Share on other sites

Perisic je ove godine odigrao strasnu sezonu u Interu. Vjerujem da moze pruziti jos dvije godine kvalitetnog fudbala. Pitanje je moze li te iste predstave ponoviti u mnogo jacoj i brzoj ligi. Svejedno, isplati ga se dovesti kao rotaciju sa Cilvelom a najuriti Alonsa.
Link to comment
Share on other sites

Sve je dogovoreno, samo se ceka da zvanicno dobijemo nove vlasnike i Perisic ce biti prvi igrac kojeg cemo dovesti. To jest ako Kounde prvi ne dodje.

Stavi neku sliku i opis na uvodni post jebo te trohljeb u pičku, zar nakon 11 godina ne znaš temu za igrača otvoriti

Link to comment
Share on other sites

Stavi neku sliku i opis na uvodni post jebo te trohljeb u pičku, zar nakon 11 godina ne znaš temu za igrača otvoriti

 

 

Požurio da uhvati muštuluk. Po nekim pričama i Juventus se uključio, ali ako je Perišić stvarno dogovorio sa nama onda nema problema.

Link to comment
Share on other sites

  • Kun Aguer0 changed the title to Ivan Perišić (Hrvatska, 1989)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...