Jump to content

EFL Cup - Final: Liverpool 27.02. nedjelja [17:30]

apeiron
 Share

Recommended Posts

• Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

https://twitter.com/AbsoluteChelsea/status/1496797222876454913?s=20&t=AUajoPpCw_HMvNomX1xYmg

Također se vraća i James treningu kao i Odoi. Ne očekujem da će svi startati ali bitno da se polako vraćaju.

Mount-Havertz-Ziyech bi volio da počnu međutim mislim da će to biti Havertz-Lukaku-Mount.

Nadam se da se stari Tuchel vratio. Prošlu je izostavio Lukakua, pravio relativno normalne izmjene, uvodio malo igrače koji nisu dugo igrali. To me raduje i sada ponovo nemamo nikakvu ideju kako bi mogao izgledati sastav. Nije toliko ni bitno, finale je i bitno je samo da pobijedimo. Već nekoliko godina nismo osvojili nijedan domaći trofej, gubili smo u finalima kupova, a u ligi nismo bili ni blizu. Nismo ni ovaj kup 7 godina osvojili, a nismo ni protiv Liverpoola dugo igrali neko finale.

Utakmica će dosta zavisiti od toga šta mi izvedemo. Zna se šta će oni izvesti (barem formacija i 9 od 11 igrača), dok se za nas ništa ne zna. Ako bude 4-3-3 sa Sarrom i Azpilicuetom na bekovima i Jorginho, Kante, Kovačić veznim redom i Lukakuom naprijed utakmica bi mogla biti dosadna do bola sa dosta duela i izgubljenih lopti na obje strane i odmah prognoziram penale. Kad smo kod penala očekujem da Kepa počne (i završi) utakmicu.

Nadam se pobjedi, nismo favoriti.

Zadnji put smo finale sa Liverpoolom igrali 2019te sto i nije tako davno. To je bio Supercup Europe gdje smo, nakon 1:1 u regularnom dijelu, i 2:2 nakon produzetaka, izgubili na penale 5:4, mnogi se sjecaju da je Tammy promasio penal.
Mislim da je to bila druga utakmica Lamparda na klupi Chelsea (mozda i ne ali svakako medju prvima).

Iako je ovo tzv. Miki Maus kup, ova utakmica moze biti prekretnica sezone. Ako slavimo, ne samo da imamo jedan kup vec i tucemo direktnog rivala, pokazujemo da smo u stanju igrati i pobjedjivati protiv najjacih. S obzirom da ove sezone nijednog top protivnika (Juventus, Arsenal i Spudse ne racunam medju najjace klubove trenutno) dobili nismo, ovo postaje izuzetno bitan mec.
Tim vise i sto je mrski Liverpul, a oni nas karaju redovno otkako je Klopp tu.

Gubimo ovo sutra ali ne zato sto smo losiji protivnik.
Manje od 24h od finala kupa dolazi obavjest da se Roman povlaci i da Chelseaem sada upravlja neki bord. Sigurno da ce ova sva desavanja ostaviti traga na same igrace, trenera i upravu.

Ove godine su nas napali svi moguci problemi i nedace. Prvo Covid nas bas pokosio, onda ozljede igraca i to teske, pa sad evo i ovaj rat najvise uticaja ima na nas klub. Sranje

Ova vijest deff ce uticati na igrace. Na neke ce uticati negativno, na neke opet kao dodatni motiv, ljudi su ne roboti.

Sto se tice same utakmice, ubjedjen sam da ce Lukaku sutra startati. Medjutim ovaj put mislim da mu je ovo zadnja prilika da pokaze sta zna i da li se moze racunati na njega. U suprotnom mislim i da ce Tuchel konacno podvuci crtu i reci: "Dosta".

Koliko sam shvatio "vlasnik" kluba će sada biti neka udruga u kojoj se nalaze ljudi koji su ionako u vrhu kluba. On im je pripisao klub i mislim da će Roman biti neki vladar iz sjene, ali da njegovog imena neće biti nigdje da bi zaštitio klub od eventualnih sankcija. Što se tiče prodaje i nekog budućeg vlasnika nisam pesimističan kao mnogi. Vlasnici kao Roman su rijetki, ali postoje i ne vjerujem da će doći neko ko će da opljačka klub i sroza ga na nivo trenutnog Evertona.

Klub je trenutno na zdravim nogama. Ima vrhunski igrački kadar i dosta velikih talenata u njemu koji imaju visoku tržišnu vrijednost i koji mogu još 10 godina igrati za klub. Pored toga dobrih igrača u akademiji ne može da nestane. Ženska selekcija je isto u samom europskom vrhu, imamo te trening centre napucane, sve imamo, samo je problem stadion i prihodi od njega. Klub je već neko vrijeme samoodrživ i nema puno dodatnih investicija, a postoji i taj fair-play koji sprječava dodatna velika ulaganja. U budućnosti je važno da se klub održi u vrhu, nije potrebno da se diže na više nivoe kako je to trebalo 2003. godine.

Igrači dolaze i odlaze, a navijači ostaju. Zavole igrači klub, ali svakih pola godine imaju priliku da ga napuste. Ako klub "propadne" oni će da se pokupe i da odu gdje im je bolje. Bit će im žao kluba, ali će razmišljati samo o svojoj budućnosti. Nama je navijanje (ili kako već da to nazovem) za ovaj klub trajno (možemo i mi da promijenimo, ali ne možemo protiv sebe) i brinemo se za njegovu budućnost. Igrači su ljudi kao i mi. Dešavaju im se sigurno u privatnom životu neke stvari koje ih više uzdrmaju nego trenutna situacija sa Abramovičem. Fokus mora biti na utakmici.

Klub je ocigledno u velikom rasulu. Kao da su se nasli totalno zateceni, a ne da je Roman gonjen vec godinama. Ovaj trust board cini se sokiran i nepripremljen. To pokazuje i "statement" kluba od par recenica i to nekoliko dana nakon sto je rat vec u toku.
Vidjecemo danas bas na utakmici ponasanje igraca i strucnog staba kao predstavnika Chelsea, ali i nasih navijaca.

Ovo postaje vece od same utakmice, prateci svjetske medije.
Nadam se pozitivnoj reakciji ipak, bilo bi tragicno da se nas klub sroza pa mozda i propadne. Idemo Plavci!

Hoce li Tuchel rizikovati sa Jamesom ibaciti ga odmah u vatru. Christensen se povrijedio, a to nam nije trebalo. Nesto ne vjerujem Chalobahu, prosli put je napravio gresku, koju je Mane iskoristio. Ako bude igrao, nadam se da ce biti maksimalno koncentrisan.