Jump to content

Thomas Tuchel (2021-2022, trener)


Recommended Posts

Nikad od nas kluba.

Gidinama ista prica, serija losih rezultata i vec si bivsi.. mislio sam s novim vlasnikom ce se dituacija promjenit kad ovaj jos gori po tom pitanju.

 

Kao sto vec rekoh, klopp bi kod nas dobio otkaz pretprosle sezone a kod poola je ostao. I prosle godine bili u igri za 4 trofeja.

 

Kad si vev dao tolike pare na pojacanja daj i covjeku sansu da proba napravit svoje planove.

Mnogi kazu kako nikakav sistem nismo imali, no svaki derbi mec smo se nosili s protivnikom nebitno kako se zvao protivnik. Tusel nije znao nabrijat momke protiv ovih lijevih klubova. Svi su ko kurac se vukli.

Sto je nazalosnije, ostao je s nama u najteze doba, doba sankcija i svega ,iako je imao priliku preuzet utd ili barsu, i mi ga sutnemo samo tako.

 

Sve mi mirise da je bilo nesto iza kulisa sto mi ne znamo, a poraz protiv dinama je samo orwkrivac svemu tome

 

Sve u svemu, potter haman stize, zazelit mu srecu i nadat se da ce se znat nosit s ovim megazvijezdama

Link to comment
Share on other sites

Kazu da nije htio komunicirati puno sa Boehlyem i upravom povodom transfera, nije htio zvati igrace, nije htio da ima ista sa transferima fakticki sto je smetalo njima. Prije dinama su mu htjeli dati otkaz, ali sada su bas imali i razlog. Tuchel pored svega toga je imao ekipu uvijek, cak i prosle sezone, ali nije znao nista napraviti. Imao Lukakua i Wernera, igrace koji su zabijali toliko golova u svojim klubovima, kod nas poslije par dobrih meceva na pocetku kada rade sto znaju budu kurcine nakon sto udju u sistem njegov. Ne moze biti do svih igraca da propadnu napadacki, vec to mora biti do trenera.

 

Tuchel je ponavljam, zasluzeno dobio otkaz na osnovu zadnje sezone i ovih 7,8 meceva gdje ne vidimo da sistem ziheraski radi, jer smo primili preko 50 golova u zadnjih 50 meceva, a pored toga nista na terenu dobro nismo vidjeli.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, diablo_bih said:

Kazu da nije htio komunicirati puno sa Boehlyem i upravom povodom transfera, nije htio zvati igrace, nije htio da ima ista sa transferima fakticki sto je smetalo njima. Prije dinama su mu htjeli dati otkaz, ali sada su bas imali i razlog. Tuchel pored svega toga je imao ekipu uvijek, cak i prosle sezone, ali nije znao nista napraviti. Imao Lukakua i Wernera, igrace koji su zabijali toliko golova u svojim klubovima, kod nas poslije par dobrih meceva na pocetku kada rade sto znaju budu kurcine nakon sto udju u sistem njegov. Ne moze biti do svih igraca da propadnu napadacki, vec to mora biti do trenera.

 

Tuchel je ponavljam, zasluzeno dobio otkaz na osnovu zadnje sezone i ovih 7,8 meceva gdje ne vidimo da sistem ziheraski radi, jer smo primili preko 50 golova u zadnjih 50 meceva, a pored toga nista na terenu dobro nismo vidjeli.

Hahahha pazi sto mu stavljas na teret Vernera i Lukakua hahahha.

Nije zeleo Ronalda - nijedan pravi navijac Celsija ga nije zeleo.

Nije zeleo ni Gordona, kojeg su pokusali da mu nametnu a misljenje je mnogih da Gordon svakako nije dovoljno dobar.

Nije zeleo da se mesa u transfere, za to postoji sportski direktor. I ne vidim nista lose u tome da se trener posveti iskljucivo vodjenju ekipe.

Njemu je, kao i mnogima pre njega, glave dosla svlacionica. 

Nikada mi necemo imati "dinastiju" niti kontinuirani uspeh.

Link to comment
Share on other sites

Puno se sad svega piše naravno neko brani jednu neko drugu stranu. Prava se istina znati neće. Tuchelu hvala za sve, ostaje u lijepom sjećanju to je sigurno. 

Ono što je Irfan u pravu je da je naša igra skoro od početka ove godine kriminalna i da se ništa ne mijenja čak štaviše ide na gore, prije se ako ništa uzimao CS često, sad više nismo u stanju ni da se odbranimo iako imamo 5-6 igrača u odbrani...

Ono što je Whisp u pravu, sportski direktor. U redu je da se menadžer pita i učestvuje u transferima ali nije okej da on gubi toliko vremena na svaki transfer. U redu je da nazove igrača (Jose Mourinho) i popriča sa njim ali sad da se on pegla oko svega ostalog, nepotrebno i gubljenje vremena. Nije džaba sportski direktor izmišljen.

Ovo da su ga htjeli otpustiti i prije mjesec dana mi je toliko usrana priča, navodno si ga htio otpustiti ali si mu eto doveo Aubameyanga...

Mi kao navijači idemo dalje, čekamo sledećeg menadžera, nadamo se najboljem

Link to comment
Share on other sites

Ma ne treba pretjerivati ni u cemu. Tuchel je odlican trener i jedna od najboljih stvari koja se desila Chelseau. U jednom trenutku igrali smo najbolji fudbal na svijetu i bili najbolji tim na svijetu.

Donio nam je novu titulu lige sampiona, prvi put u historiji klupsko svjetsko prvenstvo i ostat ce upamcen po tome zauvijek. 

Hvala mu za sve, pogotovo sto je istrpio i super hendlao stvari kada je klub bio na ivici gasenja. 

Meni su pomjesana osjecanja, s jedne strane zao mi je a s druge opet mislim da je ovako najbolje. 

Mozda je doslo i do zasicenja, mozda jednostavno vise nije islo koga god da su mu doveli. To ne znaci da je Tuchel los trener, jednostavno doslo je vrijeme za rastanak i sta da se radi. Idemo dalje i mi i on.

Jedno je sigurno, on je vrhunski trener i jedan od najboljih. Sami cream de la cream. Gdje god da predje napravice ogromne stvari. Kao sto je to radio i prije Chelsea pa i u Chelseau.

Jos jednom hvala mu za sve i idemo dalje. Nije covjek umro pa da toliko zalimo. Vrijeme je za novo poglavlje.

Link to comment
Share on other sites

Meni samo nije jasno kako forumasi tipa Diablo, reLo, pogotovo Wisey, kod kojih mozes vidjeti da cijene, vole i postuju ono što je stara garda Chelsea radila i oko cega se stvorila sva ta "kultura" kluba kojeg svi volimo i opet im nije sjeo Tuchel, te su ga isprozivali na svaki krivi potez.

Tuchel je po meni bio trener koji je i ozivio te neke stvari iz proslosti, vratio tu kulturu ponovo u Chelsea, da se ne bojis izaci protiv svakog jaceg kluba, govorio o identitetu kluba kakav je Chelsea, sta znaci igrati za jedan takav klub, pa one izjave tokom kriznog perioda kluba, cak su mu prilazili klubovi poput Uniteda i Barcelone u onom neizvjesnom periodu pa ih je odbio, a sta mu je falilo otici, napustaj brod koji tone. Cak su ga i neke legende iz tog rezima hvalile kako radi dobar posao (Cech, Lampard, Joe Cole, Terry) pa i oni iz redova rivala Ferdinand, Neville, Carragher. Uglavnom je razumio sta je ovaj klub predstavlja zapravo i opcenito kulturu kluba za razliku od prijašnjih trenera izuzev Lamparda i Mourinha.

To mi je malo interesantno i čudno za vidjeti od strane pojedinih forumasa koji su mi vazili kao neki sto cijene taj stari poredak u Chelseau, da je izostala podrska sa njihove strane. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne razumijem sto se toliko uzdize taj period dok je bio klub u krizi.

Chelsea je ogromna institucija. Mislis da smo propali da bi on morao otici na biro? Evo sutra Klopp kad dodbije otkaz, Tukel ce biti jedan od glavnih kandidata.

Jednostavno frajer se ponio profesionalno i svaka mu cast na tome.


Nego izgleda da su ljudi kratkog pamcenja. Pa fudbala nismo igrali. Sistem nije postojao. Bukvalno, ali bukvalno, nismo znali napad skrojiti kako treba.

Tu kulturu kluba koju Apeiron spominje su stvorili igraci, a ne treneri, jer smo i prije trenere smjenjivali, ako ste to zaboravili. Borili smo se mi i pod Avramom Grantom, trener uopste nije sporan u tim stvarima.


Na kraju krajeva. Podrzavam Boehlya. Njegovim dolaskom barem na kratko smo bili postedjeni birokracije. Da je sportski direktor tu kako inace biva, analize, pregovori, plate i sl stvari. Boelhy je sve to preskocio. Tukel je bukvalno bio u poziciji da kaze, hocu tog igraca, mogao ga je imati. Pa jebenih 50 miliona smo mogli iskesirati za Gordona.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, apeiron said:

Meni samo nije jasno kako forumasi tipa Diablo, reLo, pogotovo Wisey, kod kojih mozes vidjeti da cijene, vole i postuju ono što je stara garda Chelsea radila i oko cega se stvorila sva ta "kultura" kluba kojeg svi volimo i opet im nije sjeo Tuchel, te su ga isprozivali na svaki krivi potez.

Tuchel je po meni bio trener koji je i ozivio te neke stvari iz proslosti, vratio tu kulturu ponovo u Chelsea, da se ne bojis izaci protiv svakog jaceg kluba, govorio o identitetu kluba kakav je Chelsea, sta znaci igrati za jedan takav klub, pa one izjave tokom kriznog perioda kluba, cak su mu prilazili klubovi poput Uniteda i Barcelone u onom neizvjesnom periodu pa ih je odbio, a sta mu je falilo otici, napustaj brod koji tone. Cak su ga i neke legende iz tog rezima hvalile kako radi dobar posao (Cech, Lampard, Joe Cole, Terry) pa i oni iz redova rivala Ferdinand, Neville, Carragher. Uglavnom je razumio sta je ovaj klub predstavlja zapravo i opcenito kulturu kluba za razliku od prijašnjih trenera izuzev Lamparda i Mourinha.

To mi je malo interesantno i čudno za vidjeti od strane pojedinih forumasa koji su mi vazili kao neki sto cijene taj stari poredak u Chelseau, da je izostala podrska sa njihove strane. 

 

Hvala njemu na onoj polusezoni, poslije toga je grozno bilo gledati Chelsea. Od njegovih izjava ne zavisi igra ekipe. Mozda se on ne boji, ali ja se ove sezone bojao kako cemo odigrati protiv Southamptona i svih ekipa nakon onog prvog kola. Sreca nismo izgubili bas puno bodova zbog njega. Na vrijeme je dobio otkaz da ne bi potonuli gore nego kada je Roman morao napustiti klub.

5 hours ago, Whisper said:

Hahahha pazi sto mu stavljas na teret Vernera i Lukakua hahahha.

Ne samo njih, stavljam mu na teret svakog igraca koji je izgledao kao igrac iz seste lige u napadu. Stavljam mu na teret sto nije bilo istrenirane akcije u napadu.

Link to comment
Share on other sites

Srecan put i veliko hvala za, uz Minhen, najvecu noc u istoriji kluba. Za vrlo kratko vreme napravio je "tim protiv kojeg niko ne zeli da igra" i postao besmrtan u Portu. Nazalost, kraj je neprijatan ali to je trenerski zivot. Svejedno, svakom novom treneru zelim da iza sebe ostavi isto ovo sto je ostavio Tomas Tuhel. Tim koji je u krizi ali tim koji je najbolji na svetu. 

 

 

 

GettyImages-1320704864 (1).jpg

Link to comment
Share on other sites

Gospodin,  trenercina, nogometni genije.. Hvala ti tusele na svemu zauvjek čemo te pamtit. Ali stvarno bas se vidjelo koliko mu klub znači i koliko voli biti tu, pa čovjek bi stvarno i kombi vozio kad nebi bilo para za avtobus u najmracnijim danima.. Imao je stvarno konekciju sa fanovima i istinito je volio chelsea, a ovi nasi nisu bili ni u stanju dat neku normalno izjavu kad je dobio otkaz, a bas nista, ni malo respecta do thomasa koji je bio tu u dobrom i slabom i u par mjeseci osvojio. Zasluzio je bar nesto kao lampard kad je dobio otkaz. A i tu na forumu se moglo pročitat, kako je ziheras i neznam sta jos.. nemam rijeci. Igrali smo mi vrhunski nogomet dok se chilwell nije povredio, a i evropskog prvaka smo unistili na santiago bernabeu i vrlo moguce bi i tada sa malo vise srece dogurali mozda i do novog naslova.. Ja mislim da nema boljeg trenera za Ligu sampiona trenutno. Ove sezone su bile velike promjene, vidilo se protiv spursa da moze ekipa odigrat kak spada ak oce, al sa ovakvom ocajnom formom igraca nemozes nista, povrede u veznoj liniji, odlazak rudigera kojeg je tuchel stvorio u najboljeg branica na svjetu u zadnjoj godini dana, jedino silva i james na nivoju, nije ovo prvi put da su igraci “smjenili” trenera. Ziyechova predstava protiv dinama bilo je nesto najgore sta sam ja ikad vidio u plavom dresu. Pa ni od jednog napadaca ove sezone nije bilo nista, mount i havertz zaboravili igrat nogometa. Dovedes 1.9. aubu na zelju tuchela, potrosis skoro 300m i onda ga smjenis za 5 dana, pa ovakva glupost je neviđena. Sretno thomase i abd jednog dana nam se ti opet vratis kao mourinho. Dugo, dugo godina ovakvog trenera mi imati nečemo.

Link to comment
Share on other sites

Mozda nije mogao uigrati napad jer je morao zivkani igrace, mamiti ih i glumiti sportskog direktora?  Zbog toga je u vise navrata izjavio kako jedva ceka da se vrati svome poslu a to je treniranje ekipe.  Isto tako je izjavljivao da jedva ceka da se zavrsi prelazni rok, da radi s onim igracima koji su ostali. 

Zvuci kao opravdanje ali kada se bolje razmisli ima smisla ovo gore. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...