Jump to content

Thomas Tuchel (2021-2022, trener)


Recommended Posts

53 minutes ago, Spaha said:

ne seri kune hahaha, pa do sinoc si prizeljkivao otkaz :D :D

Misliš sinoć sam baš zagalamio :D

 

Sve do tada sam kritikovao koliko god je trebalo ali nigdje nisam baš napisao daj otkaz i goni ga u kurac, prije svega jer nisam uopšte vjerovao da postoji šansa da će dobiti otkaz tako da se tome nisam ni nadao.

 

Nije mi imalo logike, sa obzirom na to da je do prije 7 dana čovjek trošio milione i dovodio igrače za svoju ekipu ali eto, očigledno dosta stvari nije logično.

Ali opet kad skontaš, Lampard je odjeban i nakon manje krize, realno tek mu je sklopljena ekipa, mlad menadžer, čak i solidan početak, bilo se negdje u sredini, igra nije bila bog zna šta ali opet sklapala se ekipa, nekako su se osvajali bodovi. Jedan loš mjesec i odma odjeb, bez razmišljanja... Možda je ovako i najbolje, ko zna, ne kasni se mnogo u ligi, tek je sve počelo, odlične igrače imamo, tako da...

Link to comment
Share on other sites

 Gdje je bio taj individualni kvalitet sinoć, očekuješ barem da neki od njih nekom svojom magijom izvuče nešto iz rukava ili barem prebaci živi zid iz dva pokušaja u rasponu od 10 minuta.

Taj je vlasnik otvorio pipu ovo ljeto i možda iduće, mislio sam na okruženje u smislu da nakon prvog kriznog perioda, atmosfera u svlačionici postane toksična i kola se slome na treneru.

Ali živi bili pa vidjeli, niko sretniji od mene ako nas taj novi trener posloži. Ali s ovim primadonama od igrača neće se taj proslaviti ja ti kažem.

Link to comment
Share on other sites

Procitaj cijeli clanak sto si zalijepio. Zapravo je najmanje rijec o problemu sa igracima. A i taj problem je jasno i konkretno opisan. 

Ljudi ga zvali da se ukljuci u transfer politiku, pitali ga, trazili misljenje, ovaj nista. Ulozili 300 miliona funti da gledaju ziherasa i njegove grimase dok te guzi Dinamo, Leeds i Southampton.

Moze u bivse lagano. 

Link to comment
Share on other sites

Tuhel nije otisao zbog krize igre (to se desava) koliko sto se kod njega nije naziralo resenje. Pretpostavka je da bi za to resenje cekali taman toliko da nam svi odu na +10 15. Covek mesa formacije, igrace uloge, a princip igre isti a to je prvo trebao da promeni.

Verovatno da je bilo i sukoba sa nekim igracima. Govor tela igraca je simptomatican. 

Novi trener ce ih sigurno razdrmati ali to ce biti kratkorocni efekat.

Link to comment
Share on other sites

Najbolje onda da ne dovodimo tog sportskog direktora, ni glavnog skauta, koji će nam klinac? Sve to može sljedeći trener koji dođe, ne treba pare trošiti bezveze.

Samo jedva čekam da vidim komentare kad opet bude Jorginho igrao, a i ova formacija s petoricom nazad kad osvane odmah od Fulhama, milina.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta da mislim, pomijesana su mi osjecanja. Daj Boze da sve ovo izadje na dobro pa da igraci zaigraju bolje kad dodje novi trener. Kriza je postojala to se vidjelo, nisam ocekivao otkaz iskren da budem ali sta je tu je.

Bio je dobar trener za nas, osvojio LS, bio uz klub kad je bilo najteze. Srecno mu u daljoj karijeri, kritikovao sam ga prvi ali nisam bio za otkaz. 

Dobro bi bilo da dodje Poter ili cak Bijelsa, ostali treneri bi bili kratkorocno rjesenje tipa Poketinjo i slicni.

Link to comment
Share on other sites

Brate koji je to igrač bio isključivo želja Tuchela? Auba i Cucurella možda, svi ostali bi bili dovedeni ko god trener bio. Rudiger,Azpi,Christensen na izlaznim vratima, koji to trener ne bi htio Koulibalya kao zamjenu i ko bi stopiro taj transfer? Fofanu, Gvardiola nam nisu dali, ko je to jos mogao biti opticaju? Kounde je htio u Barcu bez obzira koliko mi bili zainteresovani. Dovedena 2 3 mlada igrača po 15 miliona, opet bez obzira ko bio trener doveli bi se. Sterling sa ovakvim napadom bi bio svakako doveden. Cucurella vjerovatno ne bi bio doveden pod ostalim trenerima. Znači bukvalno pojačanja su jedna od najboljih na tržištu s tim da je auba izuzetak vjerovatno, zakaria je posudba njega ne računam. Znači osim ako nam sljedeći trener ne bude Sam Allardayce ili Tony Pulis, bilo koji trener koji dođe bi trebao biti zadovoljan sa rosterom ako mu se naravno zada neki realan cilj, neki kup da se osvoji i top 4. 

Link to comment
Share on other sites

  • reLo changed the title to Thomas Tuchel (2021-2022, trener)

Sve njegove zelje, on je bukvalno sa Boehlyem sjeo i pricao o igracima, tu su sve dogovorili koje bi htjeli, ali gospodin tuchel nije mogao dokrajciti transfere sa pozivom. Xavi je tu bio da zove igrace i govori o sistemu, sta je Boehly mogao osim plate i duzine ugovora raditi. Tuchel je iznervirao Boehlya i ekipu i prije Dinama, vec su odlucili mu dati otkaz i prije ovog meca (zato je vjerovatno i sjedio citav mec na klupi).

Nikakav sistem, nista dobro se nije naziralo. Ja sam nevjerovatno sretan sto je Boehly objektivan covjek.

 

Vijesti govore da je Potter trebao vec danas doci, eh to me vec brine, nadam se da ce do sutra rijesiti i da ce ga uspjesno dovesti.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Wisey said:

Procitaj cijeli clanak sto si zalijepio. Zapravo je najmanje rijec o problemu sa igracima. A i taj problem je jasno i konkretno opisan. 

Ljudi ga zvali da se ukljuci u transfer politiku, pitali ga, trazili misljenje, ovaj nista. Ulozili 300 miliona funti da gledaju ziherasa i njegove grimase dok te guzi Dinamo, Leeds i Southampton.

Moze u bivse lagano. 

Procitao sam sve, zapravo mislim da sam svako slovo o tome danas procitao.

Ostale razloge za smenu ne sporim, used takvog razvoja situacije nije se mogao ocekivati drugaciji kraj.

Ono o cemu zelim da pricam je uticaj igraca na smenu trenera, posebno u Celsiju.

Sutra ce doci Poter, covek kome je vodjenje Brajtona vrhunac karijere medju grupu igraca koja je, uz podrsku vlasnika naravno, igrala ulogu u otpustanju trenera koji je ne tako davno osvojio LS.

Kakav ce autoritet u takvoj situaciji on imati nad svlacionicom ? Kod njega ce sigurno biti prekobrojnih i nedovoljno dobrih igraca, koji ce unositi nemir medju saigrace i clanove Uprave.

Taj maligni uticaj kad nastane, on se siri poput kuge. 

 

Link to comment
Share on other sites

Svakog trenera se slušalo u početku, čak i Konobara, i svi su na početku imali dobre rezultate. Treba biti majstor i upravljati svlačionicom sa 20+ skupo plaćenih zvijezda. Svima njima treba dati neke minute da ih se zadovolji, zato nema omladinaca u mjeri u kojoj bismo željeli.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Whisper said:

Procitao sam sve, zapravo mislim da sam svako slovo o tome danas procitao.

Ostale razloge za smenu ne sporim, used takvog razvoja situacije nije se mogao ocekivati drugaciji kraj.

Ono o cemu zelim da pricam je uticaj igraca na smenu trenera, posebno u Celsiju.

Sutra ce doci Poter, covek kome je vodjenje Brajtona vrhunac karijere medju grupu igraca koja je, uz podrsku vlasnika naravno, igrala ulogu u otpustanju trenera koji je ne tako davno osvojio LS.

Kakav ce autoritet u takvoj situaciji on imati nad svlacionicom ? Kod njega ce sigurno biti prekobrojnih i nedovoljno dobrih igraca, koji ce unositi nemir medju saigrace i clanove Uprave.

Taj maligni uticaj kad nastane, on se siri poput kuge. 

 

Ja samo vidim zidana kao nekog ko ce uvest red. Nije neki mag al ima muda i autoritet. 

Link to comment
Share on other sites

Također sam za Zidana, ovim mlatimudanima treba neka čvrsta ruka, neko s kim nema zajebancije. Ali vidim da dolazi Potter i da je to to. Vidio je Zidane kakvo smo rasulo, i da nama nema pomoći, ne treba mu to u trenerskoj karijeri. Francuzi su njegova sljedeća destinacija sigurno.

Potteru želim sretan početak, trebat' će mu itekako. Predviđam neku godinicu, možda malo jače, onda opet Jovo nanovo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...