Jump to content

Thomas Tuchel (2021-2022, trener)


Recommended Posts

Upravo tako a i nema smisla pricati o Rudigeru kad je taj momak bio panjcuga dok Tuchel nije dosao na nasu klupu. Meni se licno ne svidja Tuchelova napadacka igra koja ne postoji, ali da mu dajem vremena dajem. Boehy nema nijedne mane ovo ljeto sve sto je mogao uraditi ovo ljeto je uradio, cak je ispostovao za Raphinu i Koundea ali oni su izabrali Barcelonu ispred nas.

Mi smo ljudi doveli dobre igrace na papiru, sada je na treneru da ih uklopi. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, apeiron said:

Joj brate dragi zar se jos spominje taj Rudiger, pa zar nije imao ponudu na stolu i jedne i druge uprave, Tuchel je zelio da ostane, i opet je otisao i opet se o njemu prica, kao da je Tuchel kriv za njegov odlazak i njegov ugovor.

Radije bi ostao na Alonsu? Ne vjerujem sta citam. Jedino nama ne valjaju dvije odlicne opcije na lijevom beku. Povrijedi ti se opet Chilwel i ostajes ponovo na tom Alonsu kojem bi poslije prve partije psovali sve zivo. Dajte molim vas. 

Nudile su se pare i za Dembelea i za Raphinhu, Leao-a, Gordona, Zaha je bio u opticaju. Nije da se nije trazilo. Nisu dosli sta sad da se radi. Barem smo pokrili odbranu za nekoliko sezona iducih.

Boehly je glupi Amer a doveo i trazio neke od najperspektivnijih fudbalskih imena u ovom trenutku, nudi ugovore Mountu i Jamesu, dolazi novi sportski direktor, glavni skaut, ulaze u stadion novi, ali ok glupi Amer. Bolje da nas je preuzeo onaj Turcin sto je poslao mail na pogresnu adresu. 

 

Ne svidja se ni meni igra zaista. Tesko nas je gledati u ovom trenutku, ali dosta je tu novih igraca koji se moraju naviknuti na novu sredinu, nisu nas ni neke sudijske odluke mazile u par utakmica, povrede Kantea, Kove, greske Mendya (zelim i ja Kepu na golu). Ali da naglasim, preko glave mi je mijenjanja trenera svake dvije godine, daj da sa jednim preguramo na duze staze, evo Tuchel polako slaze svoju ekipu, daj da vidimo na sta ce to liciti nakon nekog vremena. Sta da mu sad damo otkaz? Opet nanovo i taj drugi trener ce imati svoj krizni period i njemu ce se tražiti otkaz? Nema vise smisla. Vidjeli smo da Tuchel itekako moze organizovati tim, kad svaki igrac radi ono sto se trazi od njega. Daj da se malo stabilizujemo kao tim, kao klub pod novim vlasnikom, vjerujem da cemo opet igrati dobar fudbal.

 

Ako ce se vec dovoditi stoper za 75 miliona, bolje da se dalo rudigeru jos 10 miliona sto je trazio. Nije mu se htjelo dati 200 hiljada nego 175 ako se ne varam, koliko to neprovjereni Fofana zarađuje i koliko su dobili on i njegov agent.

 

Sto se tice Alonsa, da eto desava se svake sezone da ti se igrac povrijedi na 8 mjeseci, i nije morao biti alonso mogao je biti emerson ili neka treca, jeftina zamjena.

Da gledalo se, i to poslije dolaska sterlinga i kad su otišli u Barsu odjednom se odustalo od krila pa jebote hljeb haj reci da nije glupo. I jos zadnji dan krenuli po Gvardiola pa koji ce ti kurac jos jedan stoper. Da, glupi Amer koji ima pare i troši ih debilno. Ko god je predlagao i aminovao ovolike defanzivce, nakon sezone gdje ti najbolji strijelac ima 20ak golova u svim takmičenjima je debil neviđeni. Nisam ništa rekao da je Turčin bolji, ali ne znam kako je tebi ovo dobar prelazni rok. Sviđaju mi se i Fofana i Koulibaly, ali u okolnostima u kojima smo se našli ovaj prelazni rok, moglo se to puno puno bolje odraditi. Ekipa koja je glasila za jednu od najboljih defanzivnih ekipa u svijetu, potrošila 275 miliona od kojih 210 na defanzivce pa haj reci dan te jebo da je to dobar prelazni hahahah. 

 

@hamco potpuno mi je nebitno ko dođe, jer mi ocigledno nismo u stanju imati trenera na duže staze. 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, BT14 said:

Ako ce se vec dovoditi stoper za 75 miliona, bolje da se dalo rudigeru jos 10 miliona sto je trazio. Nije mu se htjelo dati 200 hiljada nego 175 ako se ne varam, koliko to neprovjereni Fofana zarađuje i koliko su dobili on i njegov agent.

 

Sto se tice Alonsa, da eto desava se svake sezone da ti se igrac povrijedi na 8 mjeseci, i nije morao biti alonso mogao je biti emerson ili neka treca, jeftina zamjena.

Da gledalo se, i to poslije dolaska sterlinga i kad su otišli u Barsu odjednom se odustalo od krila pa jebote hljeb haj reci da nije glupo. I jos zadnji dan krenuli po Gvardiola pa koji ce ti kurac jos jedan stoper. Da, glupi Amer koji ima pare i troši ih debilno. Ko god je predlagao i aminovao ovolike defanzivce, nakon sezone gdje ti najbolji strijelac ima 20ak golova u svim takmičenjima je debil neviđeni. Nisam ništa rekao da je Turčin bolji, ali ne znam kako je tebi ovo dobar prelazni rok. Sviđaju mi se i Fofana i Koulibaly, ali u okolnostima u kojima smo se našli ovaj prelazni rok, moglo se to puno puno bolje odraditi. Ekipa koja je glasila za jednu od najboljih defanzivnih ekipa u svijetu, potrošila 275 miliona od kojih 210 na defanzivce pa haj reci dan te jebo da je to dobar prelazni hahahah. 

 

@hamco potpuno mi je nebitno ko dođe, jer mi ocigledno nismo u stanju imati trenera na duže staze. 

Izvolte pa ti reci kod smo to napadaca mogli dovesti, centralnog ili krilnog, kako god.

Link to comment
Share on other sites

Treba da budemo posteni i da kazemo da su zbog ovakvih i manje losijih rezultata i igre leteli i Lamps Sari Konte Murinjo ....da ne idemo mnogo unazad. 

Sto se mene tice zreo je za otkaz samo tako aki opet kazem da ne mozemo mnogo da dobijemo dok ne dovedemo pravog sportskog direktora pa tek onda otkaz ako treba a vetovatno treba. Ekipa ne igra dobro jod od marta prosle god i ovo je samo nastavak. 

A sto se tice transfera sam je bukvalno trazio odobravao aminovao a ako posle 300 darih milki nema napretka onda je on tezak retard a ubrzo cemo videti da li je. 

Setite se samo koja imena je Lamps imao i ekipa mu je imala napadacki kvalitet. Koja su imena dovedena Konteu....

Tuhel je potrosio ubedljivo najvise para u skorijem periodu. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, BT14 said:

Mogao se ganjati Leao,Anthony cim je Raphinha otišo u Barcu, umjesto sto smo se cijenkali s Leicesterom za Fofanu i davali 62 miliona Brightonu za Cucurellu. Mogli su se tražiti napadači, umjesto što smo raspustili pola odbrane.

Milan je odbio 100 miliona za Leaoa.

Anthony je za istu cifru presao u Junajted.

Everton je odbijao da proda Gordona.

Za dogovor je uvek potrebno dve strane.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Whisper said:

Milan je odbio 100 miliona za Leaoa.

Anthony je za istu cifru presao u Junajted.

Everton je odbijao da proda Gordona.

Za dogovor je uvek potrebno dve strane.

Koliko su puta Leicester i Brighton odbili ponudu za Fofanu/Cucurellu? Anthony prešao zadnji dan, mi se nikad nismo ni uključili u tu trku, Gordon, odlično što je ostao gdje jeste.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, BT14 said:

Koliko su puta Leicester i Brighton odbili ponudu za Fofanu/Cucurellu? Anthony prešao zadnji dan, mi se nikad nismo ni uključili u tu trku, Gordon, odlično što je ostao gdje jeste.

@Adi spominje se Rudiger jer ako ćeš srati igraču, koji ti igra odlično i koji je stub odbrane, da ti traži puno para onda nema puno smisla davati za Fofanu 75 miliona i bog zna koliko bonusa uz to sve.Za Alonsa, reko sam ko zamjena i reko sam da se povreda poput Chilwellove ne dešava svake godine i da na kraju krajeva nije ni morao biti Alonso, nego neka jeftina alternativa. Ne bi srali jer očigledno da Havertz i ostala kompanija ne funkcionišu i da bolje napadače ima barem pola engleske lige.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, soxx said:

Samo za leaa ne bi zalio i 150 miliona  al opet je to rizik. Nije isto igrat u italiji i engleskoj 

ama da je messi sa 20 godina mi ne trebamo davati ogromne novce za igrace. nije to za nas. svako skupo pojacanje se kod nas pokazalo losim.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, BT14 said:

@Adi spominje se Rudiger jer ako ćeš srati igraču, koji ti igra odlično i koji je stub odbrane, da ti traži puno para onda nema puno smisla davati za Fofanu 75 miliona i bog zna koliko bonusa uz to sve.Za Alonsa, reko sam ko zamjena i reko sam da se povreda poput Chilwellove ne dešava svake godine i da na kraju krajeva nije ni morao biti Alonso, nego neka jeftina alternativa. Ne bi srali jer očigledno da Havertz i ostala kompanija ne funkcionišu i da bolje napadače ima barem pola engleske lige.

Fofana je kupljen bez bonusa, to je bio uslov Leicesterov.

Link to comment
Share on other sites

Tuchel je najmanje kriv za odlazak Rudigera i to za dzabe, uprava je ta koja je trebala produžiti ugovor i to na vrijeme, veoma brzo se vidjelo da će on biti odličan kod Tuchela te zaista ne znam šta se čekalo da se osvoji LŠ pa da se i sami pregovori otvaraju po mjesec dva. Logično je da će onda tražiti veću platu i logično je da će se dosta klubova uključiti kada dobrog igrača možeš dovesti za free.

 

Njegova najveća greška je što je taktički zadrt i što ništa ne mijenja u pristupu, konstantno gledamo iste utakmice i iste greške. Da se ne lažemo igrački kadar ima odličan, povrede se dešavaju svima, ne treba toliko ni oko toga kmečati, također je sam kriv što evo već dvije sezone mu uvijek fali jedan dobar back up za wing backa....

Link to comment
Share on other sites

Tuhel pokusava nesto sto niko pre njega u Celsiju nije. Prica o davanju slobode u napadu igracima koji su godinama dovodjeni bez plana, sa stalnim promenama trenera a koje su uglavnom vodili disciplinovani i defanzivno orijentisani treneri ne pije vodu. Za takav sistem igre treba mnogo vremena i pre svega mnogo fudbalske intelligencije na terenu. 

Ovo je slicna prica kao kod Lamparda. One polusezone kad uzesmo LS bili smo dobri jer Tuhel nije imao vremena da uigrava nesto svoje vec se oslonio na ono sto igraci Celsija vec znaju.

Cim je krenuo da ih uci necemu novome za njih igra nam se raspala.

Zavrsice se neslavno kao i sa Frenkom cini mi se...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Whisper said:

Tuhel pokusava nesto sto niko pre njega u Celsiju nije. Prica o davanju slobode u napadu igracima koji su godinama dovodjeni bez plana, sa stalnim promenama trenera a koje su uglavnom vodili disciplinovani i defanzivno orijentisani treneri ne pije vodu. Za takav sistem igre treba mnogo vremena i pre svega mnogo fudbalske intelligencije na terenu. 

Ovo je slicna prica kao kod Lamparda. One polusezone kad uzesmo LS bili smo dobri jer Tuhel nije imao vremena da uigrava nesto svoje vec se oslonio na ono sto igraci Celsija vec znaju.

Cim je krenuo da ih uci necemu novome za njih igra nam se raspala.

Zavrsice se neslavno kao i sa Frenkom cini mi se...

Da mi je samo znati kakav je to sistem i sta on njih uci..

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Whisper said:

Tuhel pokusava nesto sto niko pre njega u Celsiju nije. Prica o davanju slobode u napadu igracima koji su godinama dovodjeni bez plana, sa stalnim promenama trenera a koje su uglavnom vodili disciplinovani i defanzivno orijentisani treneri ne pije vodu. Za takav sistem igre treba mnogo vremena i pre svega mnogo fudbalske intelligencije na terenu. 

Ovo je slicna prica kao kod Lamparda. One polusezone kad uzesmo LS bili smo dobri jer Tuhel nije imao vremena da uigrava nesto svoje vec se oslonio na ono sto igraci Celsija vec znaju.

Cim je krenuo da ih uci necemu novome za njih igra nam se raspala.

Zavrsice se neslavno kao i sa Frenkom cini mi se...

Meni to iskreno nema smisla. Najbolje ce ti ovo pitanje potvrditi moji tvrdnju: Da li bi bilo bolji sa Guardiolom? Da li bi im on uspio nametnuti svoj sistem? Ja mislim da bi i to bez sumnje.

Link to comment
Share on other sites

  • reLo changed the title to Thomas Tuchel (2021-2022, trener)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...