Jump to content

Chelsea u Premiershipu 2019/20

Kun Aguer0
 Share

15 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

• Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Od silnih drustvenih mreza ljudi vise nemaju vremena za forume :D 

Glasao sam za Top4, malo optimizma nije na odmet.

Mnogo nam zavisi i od ovog prelaznog roka. Uzda se nasa uprava u losu formu Junajteda i Totenhema previse. A i taj FFP, koji samo Celsi od svih klubova u Evropi postuje nam visi nad glavom. Marina i njeni patuljci su sracunali tacno koliko moze da se potrosi u ovom roku i nece dovesti nikoga ko se ne uklapa u finansijsku konstrukciju, moze Lampard da udara glavom o zid. 

Treba se sto pre osloboditi svih igraca na pozajmicama cije plate pokriva Celsi kao i visokih a stetnih ugovora Vilijana, Pedra, Alonsa...

Izmuzao nas je debelo Odoi za nov ugovor tako da ce sad i mladi igraci koji konkurisu za prvi tim ocekivati jake cifre, sto je dodatna glavobolja. 

Ne znam stvarno kako su smislili da klub funkcionise na principu samoodrzivosti, da svake godine bude u Top4 i koliko se toliko bori za trofeje ako se ne ulaze novac ili jos gore ulaze kao do sada, pogresno. 

Videcemo sta ce na leto da se desi. 

Da nam treba ozbiljnno ulaganje u igracki kadar, treba nam. 

Mnogo, ali mnogo nam je potrebno da se u januaru zavrsi bar neki bitan transfer. Ali necu vise o tome, glupo je zaista.

Ja sam htio napisati koliko je ova ekipa jebeno baksuzna kada je u pitanju primanje golova.

Evo sad protiv Arsenala iz dva suta dva gola, Newcastle gol u zadnjoj minuti, Brajton Jahakanallah makazice neke uvali, Bormut isto kurcev gol, gol Ziyecha u LP itd... dakle ne pamtim kad sam gledao ekipu koja je primila toliko debilnih golova nego ova naša.

Tačno mislim da kad protivnik ne bi ni jednom šutnuo na gol da bi neko pred kraj tekme vratio loptu Kepi, ona bi mu prosla ispod noge i zavrsila u golu.

U početku sezone smo bili loši nazad, bilo je propuha... Evo sad se to kao malo i popravilo (osim sto branimo prekide gore od Leotara) ali taj baksuzluk kod primanja golova od ekipa koje ne naprave ni jednu jebenu sansu...

Evo i večeras, kurčev i tuzan gol smo primili

Ja sam htio napisati koliko je ova ekipa jebeno baksuzna kada je u pitanju primanje golova.

Evo sad protiv Arsenala iz dva suta dva gola, Newcastle gol u zadnjoj minuti, Brajton Jahakanallah makazice neke uvali, Bormut isto kurcev gol, gol Ziyecha u LP itd... dakle ne pamtim kad sam gledao ekipu koja je primila toliko debilnih golova nego ova naša.

Tačno mislim da kad protivnik ne bi ni jednom šutnuo na gol da bi neko pred kraj tekme vratio loptu Kepi, ona bi mu prosla ispod noge i zavrsila u golu.

U početku sezone smo bili loši nazad, bilo je propuha... Evo sad se to kao malo i popravilo (osim sto branimo prekide gore od Leotara) ali taj baksuzluk kod primanja golova od ekipa koje ne naprave ni jednu jebenu sansu...

Evo i večeras, kurčev i tuzan gol smo primili

Ma ti baksuzni golovi dolaze do izrazaja uglavnom jer smo napadacki mnogo losi i ne uspevamo da stavimo meceve pod kontrolu na vreme. Da je veceras realizovana polovina sansi taj gol niko ne bi ni spomenuo. I to nije samo vec se ponavlja previse puta ove sezone. Patimo se sa stvaranjem sansi, a onda kada ih stvorimo - ne koristimo ih u dovoljnoj meri. I to naravno stvara domino efekat pa odbrana i Kepa trpe neverovatan pritisak i kritike. Ne branim nikoga sad. samo kazem da su sve te stvari usko povezane i da ceo tim ispasta zbog toga.

Pa to i Lampard govori, svjestan je i on. Mada ne bih se slozio da ne stvaramo puno sansi, stvaramo mi ih sasvim dovoljno, ne iskoristavamo ih. Takodjer fali nam i golova veznih igraca. Pulisic koji je bio najproduktivniji i davao golove je povrijedjen, Mount ispao iz forme a zabio dosta golova na pocetku, Willian opet nesto, sav je pritisak na Abrahamu jer je napadac i od njega se ocekuji golovi. Da ovi momci zabijaju kao u prvom dijelu sezone ne bi se ni Abraham toliko kritikovao kao i Lampard, ali cinjenica je da stvaramo prilike ali ih ne koristimo.

Elem glasao sam da cemo zavrsiti u top4.

Realno je da završimo u top4. Po svemu prikazanom u ovoj sezoni, mislim da smo idalje 4. u ligi. Barem smo imali jedan dobar mjesec, za razliku od ostalih timova ispod nas. Nakon toga smo upali u sivilo u kojem se nalaze Tottenham, United i Arsenal. Koji tim se prvi izvuće iz ovog kanala, završit će 4. Ja idalje nama dajem najveće šanse za to.

Pojačanja su neophodna i ne znam više šta se čeka. Problem je prva postava, problem je i klupa. Veliki broj članova prve postave bi trebalo u klubu ove veličine sjediti na klupi maksimalno. Ostatak lige nije toliko lošiji od nas. To potvrđuje broj igrača koji igraju u tim klubovima koji bi nam bili pojačanje kada bi došli.

Što se tiće toga koliko stvaramo šansi, uputili smo 400 udaraca (2. u ligi, jedino City više) od toga 141 u okvir gola (3. u ligi, Liverpool samo jedan više).

Međutim po velikim šansama (big chances) imamo 65 isto kao i Leicester, ispred nas su naravno Liverpool (72) i City (91)

Zaključak: Stvaramo puno šansi, međutim ne baš kvalitetenih šansi. Ipak u svemu smo u top4 i ispred konkurencije za top 4 (United 138/357, 52 velike šanse)

Zato sam je rekao Diego Costa jebeni, Eden Hazard... jednostavno ljudi koji iz nicega zabiju gol, koji iz nicega naprave nesto. Jer kad su vidjeli svi da ne mogu da se otvore protiv nas(slabije ekipe) te moraju opet da zidaju bunker nastao je problem. 

Taj problem je sto mi nikako da probijemo taj bunker, nikako da zabijemo gol, da iskoristimo odmah prvu ili drugu sansu/polusansu... onda kad se to nacne ide dosta lakse

Zato sam je rekao Diego Costa jebeni, Eden Hazard... jednostavno ljudi koji iz nicega zabiju gol, koji iz nicega naprave nesto. Jer kad su vidjeli svi da ne mogu da se otvore protiv nas(slabije ekipe) te moraju opet da zidaju bunker nastao je problem. 

Taj problem je sto mi nikako da probijemo taj bunker, nikako da zabijemo gol, da iskoristimo odmah prvu ili drugu sansu/polusansu... onda kad se to nacne ide dosta lakse

Ima i kad smo nacinjali na vreme pa opet ostali bez pobede. Cim damo gol mislimo gotova utakmica, povedili smo.
Ne ide to tako.

Toliko smo loši na 4.poziciji a i toliko su naši protivnici za Evropu loši da nam Liverpool bjezi čak 32 boda.
Nije Liverpool toliko superioran koliko su ostalo a i mi smo tu, preloši.
Otkad pratim fudbal, Premier Liga nikada nije bila slabija. Mislim na klubove u vrhu a to će se pokazati i u Evropi ovog proljeća.

Toliko smo loši na 4.poziciji a i toliko su naši protivnici za Evropu loši da nam Liverpool bjezi čak 32 boda.
Nije Liverpool toliko superioran koliko su ostalo a i mi smo tu, preloši.
Otkad pratim fudbal, Premier Liga nikada nije bila slabija. Mislim na klubove u vrhu a to će se pokazati i u Evropi ovog proljeća.

Pa i ako ispadnemo nikakva steta. Naprotiv, samo korisno moze biti. Ne dao bog da nam se povredi i Abraham koji je u losoj formi, ugasili smo. Nemamo ekipu za dva fronta. Ovom timu samo dobar trening pomaze i to Lamps zna da radi pa kontam da ce doci i plodovi dobrog rada. Ali sto se tice pripreme meca taktike on nije jos dorastao timovima sa dna tabele.

• 2 weeks later...

41d49ad35215e03a88b74e32389e0cb7.png

Znači, stvaramo puno šansi ali ih ne realiziramo, isto tako ne dopuštamo protivniku puno šansi ali sve što dopustimo i primimo. Zaključak, Lampard radi odličan posao ali su igrači sranje, kad kupimo igrače u napadu koji znaju dat gol i normalnog golmana i stopera bit ćemo top.

Vec je isfucana prica o Kloppu i Liverpulu, ali zaista je to istina. Prvu sezonu zavrsio 8. na tabeli, mucio se, morao se otarasiti skoro cijele prve postave, uvodio omladince, kupio prave igrace i vidi ih sad. Njemu je uprava dala puno povjerenje jer su od prvog dana vidjeli jasnu ideju sta i kako, vidio se sistem kojem Klopp tezi, dovodili se igraci koji odgovoraju tom sistemu. 

Pep je naslijedio sampionsku momcad ali se itekako mucio u svojoj prvoj sezoni. Lampardu treba prije svega podrska uprave a onda i novac da ulozi u ovu ekipu. Trebat ce vremena da se poslozi sampionska ekipa ali mi nismo daleko od toga.

Imamo izuzetno mladu ekipu, rekao bih konacno i zdravu sredinu, jasan plan. Konacno smo docekali da nasi omladinci dobiju sansu. Poceli smo se rjesavati i nekih igraca, otisli su Bakayoko, Morata, Luiz, Zapacosta, Drinkwater, Moses, jos samo da odu Willian, Pedro i ostala buranija i imamo podlogu za velike domete.

Puna podrska Lampardu a nadam se da ce dobiti i od uprave tu istu podrsku.

Daleko smo 35 bodova, dakle poprilično. Je da je ovo vjerojatno najbolja sezona nekog kluba u povijesti lige ali svejedno.
Imaju skoro duplo više bodova nego mi. Ali da, ukoliko se napravi potrebno, trebali bi smanjivati postepeno razliku, ne očekuje nitko od nas da se sada iduće godine borimo za titulu, ali tamo za 2,3 bi to svakako mogli ukoliko budemo napredovali. Iduće sezone bi trebalo ciljati nekih 80 bodova u ligi. To bi bio dobar iskorak.
Međutim, sve je to prepuno onih "ako"

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...