Jump to content

Champions League - Group stage, Chelsea FC vs Ajax (05.11.'19. 21.00h)


skaro

  

5 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Al kojom logikom je Veltman dobio drugi zuti? Apsolutno nije bilo elemenata za karton jer se lopta cak odbila prije nego ga je pogodila u ruku.

Ova utakmica je nesto sto se bas rijetko vidja, rekao bih jednom u 10 godina.

Dva autogola, dva penala, dva crvena, ponisten gol, 8 golova... fenomenalno. X je realan rezultat obzirom da je Ajaxu uslo sve sto su sutnuli a ne moze se zabiraviti ni nas trud koji se na kraju isplatio s(p)retno.
Link to comment
Share on other sites

Tek poslije tog penala pocela je efektivno nasa prednost od 2 igraca. Ne mozes penal racunati tu, jer svejedno je kad se puca koliko je igraca na terenu. U sustini jedino je bitno da je golman na golu i to je to.

I dalje mislim da bismo stigli na 4-4 i da su oni bili kompletni, jer smo ih ubijali drugo poluvrijeme. Od onog prodora Zouma pa dalje.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Al kojom logikom je Veltman dobio drugi zuti? Apsolutno nije bilo elemenata za karton jer se lopta cak odbila prije nego ga je pogodila u ruku.

Ova utakmica je nesto sto se bas rijetko vidja, rekao bih jednom u 10 godina.

Dva autogola, dva penala, dva crvena, ponisten gol, 8 golova... fenomenalno. X je realan rezultat obzirom da je Ajaxu uslo sve sto su sutnuli a ne moze se zabiraviti ni nas trud koji se na kraju isplatio s(p)retno.


Logikom da je prvo igrao rukom u sesnaestercu, i kao da je to malo sve vreme se unosio sudiji u lice i nesto mu prigovarao.
Jedno od ta dva moze da se oprosti, oba nikako.
Link to comment
Share on other sites

Ja sam se iznenadio kad se Veltman unosio onako licem u sudiju. Imas zuti karton, igrao si rukom, i onda radis takvu glupost koja prolazi samo na našim njivama.

Da je bio kapiten pa da je prigovarao pa i ok, imao bi neko pravo, ovako je prije svega dobio drugi zuti upravo radi tog unosenja licem prema sudiji, jer mu je sudija tek kasnije dao crveni, a mogao je odmah dati poslije Blinda.


Sto se tice krajnjeg ishoda utakmice, ja sam prezadovoljan, kako smo krenuli mogao nas je Ajax ni kriv ni duzan ispratiti i sa 5 komada na kraju.

Desilo se sta se desilo, bod ko kuca, nonšalantan pristup naših igrača u prvom poluvremenu. Još nešto na čemu se mora poraditi.


Nema razloga da se ne bude zadovoljno sa bodom, opet, mlada ekipa nam je kostur ove igre. Bice ovo dobro samo da se kako docepati 16tine, ne bih volio nikako da ispadnemo u evropa ligu da ga jebes.


u 16tini mozemo se nekako i nadati da prodjemo osminu, mada, ne bi mi tesko ni palo da tu ispadnemo, volio bih da se fokusira maksimalno na englesku i top4

Link to comment
Share on other sites

Ma Spahu ponijele emocije.
Ja nisam zadovoljan našom igrom a rezultat je ok kako je moglo biti. Šta bi bilo kad bi bilo, da nije bilo crvenih, da li bi ih stigli ili ne, teško je predvidjeti te stvari pogotovo ako golove primiš iz poluprilika kao mi i uglavnom našim greškama. Možda bi još koji takav ušao ko zna.. Nije mene bilo strah njihovih igrača nego grešaka naših igrača a tih grešaka je bilo mnogo.
Ajax je sve do one tragikomedije bio bolja ekipa. Nadograli su nas u svakom segmentu. Konstantno su vršili pressing na našu odbranu a dobro su se i branili. Pojedini naši igrači su izgledali izgubljeno.
Mount katastrofa, Abraham isto, Pulišić osim penala na njemu, više ništa nije pokazao.
Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao utakmicu, samo sažetke na areni.

Prvi utisak mi je da sam pogodio u prognozi konačnog ishoda, a da sam itekako promašio u nekoj svojoj pretpostavci toka utakmice. Ovo je rijedak primjer ove sezone da gubimo na utakmici i kasnije preokrenemo ili barem izjednačimo. Bez obzira na to što nam se ta prilika dodatno ukazala zbog 2 igrača više, mislim da smo konačno pokazali neki pobjednički mentalitet.

Sljedeći utisak su mi naši strijelci. Jorginho x2, Azpilicueta i James. Dobro, neko bi svakako izveo ona dva penala i vjerovatno pogodio, ali druga 2 imena su mi posebno zanimljiva. Još protiv Watforda sam primijetio da u završnicu ulazimo sa velikim brojem igrača i da praktično svi izuzev 2 štopera dolaze u protivničku trečinu. Ako igrač ne dođe do nje, neće ni zabiti gol, logično.

Treći utisak su mi golovi koje smo primili. ÄŒak 3 od 4 su bila nekakav splet okolnosti i autogolovi. Ako se ne varam i kod 4. gola je neko od naÅ¡ih zakačio loptu. Sve je to veoma nezgodno za golmana. On ima dvije opcije, da kad se uputi Å¡ut donese odluku i baci se u stranu u koju je krenula lopta ili da čeka da lopta proÄ‘e i posljednjeg igrača kojeg može pogoditi na putu ka golu i da onda pokuÅ¡a intervenisati. Očiti su nedostaci oba pristupa, a očiti su i nedostaci Kepe Arrizabalage (visoke lopte koje nezgodno padaju). Kad se to dvoje poveže primimo golove kakve smo primili. 

Četvrti utisak je naravno nesvakidašnje situacija u kojoj je dosuđen penal i usput isključena 2 igrača Ajaxa. Pravila fudbalske igre su jasna. Ako nakon prekršaja ekipa koja napada ponovo dođe do lopte, pušta se prednost, osim ako je penal jer se smatra da ne postoji veća prednost od te. Ovdje je sudija prekinuo igru nakon igranja rukom i dosudio penal, a zatim sankcionirao i oštar start i igranje rukom. Ako gledamo izolovano, obje situacije su za žuti karton. Ako se gleda trenutak u kojem se to desilo, možda je i mogao da ne isključi i ovog drugog igrača, međutim on je svojim ponašanjem uveliko doprinio tome da završi utakmicu prije vremena. Postoji uvijek ono pitanje da li bih isto rekao da su zamijenjene uloge..

Link to comment
Share on other sites

Ma jesam se malo zajebo, eto neka barem da dodjemo do osmine, meni dosta. Fakat nam treba top4 u engleskoj da ostanemo u ligi sampiona i da mozemo dovoditi kvalitetne igrace. 

Uglavnom, zaboravili ste nasu himnu, neki formasi ovde ne znaju za nju sigurno

 

posebno kad se liga sampiona vratila na mala vrata

https://www.youtube.com/watch?v=I3pLHBhFRfQ

Link to comment
Share on other sites

Nijednim aspektom utakmice nisam zadovoljan.
Od prvog minuta su nas uvukli u svoju igru i nuje nam bilo izlaza.
Na pocetku drugog dela nas malo pustili da napadnemo pa nam dali gol kao od sale.
Da nije bilo onog karambola s kartonima i penalom tako bi nas slavno natamburali da nas bude sramota.

Nemam nikakve pohvale za angazovanje igraca posle sto je Ajax ostao sa devetoricon jer je nepotrebno.

Pojedinacno mogu da pohvalim Zorzinja, Risa Dzejmsa, Kovacica, Hadson Odoija i Kepu za onu odbranu na kraju.
Ostali nista.
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...