Jump to content

Champions League - Group stage, Chelsea FC vs Ajax (05.11.'19. 21.00h)


skaro

  

5 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nakon pobjede u gostima čekamo Ajax na Stamford Bridgeu. Vrlo važna utakmica koja će vrlo vjerojatno i riješiti prvo mjesto u skupini. Očekivanja i sastav?

Ja bih volio vidjeti ovaj sastav

Kepa

James Zouma Tomori Emerson

Kovacic Jorginho

Mount

Pulisic Abraham CHO
Link to comment
Share on other sites

Navikli smo ove sezone da sve ostvarujemo na neki teži način, stoga sam prognozirao nerijeÅ¡en rezultat. 

Naravno, ako smo ih pobijedili tamo uz bolju igru od one koju su oni pružili, na domaćem terenu automatski dobijamo ulogu favorita. No prisjetimo se njihovih gostovanja prošle sezone u Ligi Prvaka i nekih naših utakmica ove sezone na domaćem terenu i vidjet ćemo da to ne mora biti tako.

 

Nadam se pobjedi na ovoj utakmici koja nam je itekako potrebna. Trebamo iskoristiti ovo raspoloženje u kojem se nalazimo i riješiti neke brige dok još traje. Ko zna na šta ćemo ličiti u decembru, a nijedna ekipa u ovoj grupi nije za odbaciti.

Link to comment
Share on other sites

I remi je okej, samo ne smijemo izgubiti. Mada bi bilo steta ne kapitalizirati onu pobjedu iz Amsterdama jos jednim trijumfom i napraviti jos jedan korak naprijed ka prvom mjestu u grupi.

Idemo jos 2 tekme do pauze okruniti pobjedama, to bi bio fantastican ucinak u posljednih mjesec dana.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jedina idealna situacija nam je pobjeda. Sve ostalo moze biti itekako opasan scenarij. Ukoliko Valencia pobjedi Lille imat ce 9 bodova a ukoliko bi mi igrali sa Ajaxom nerjeresno ili nedo Bog izgubili, situacija bi se bas zakomplikovala. Pogotovo sto bi onda morali pobjedit Lille na Bridgu i Valenciu u gostima. Bukvalno bi morali pobjediti i nista drugo. Zato veceras igrati preko 100% i pokusati pobjediti i samim tim bi napravili veliki iskorak ka prvom mjestu i prolasku grupe.

 

Ne vjerujem da ce Lampard ista mijenjati osim mozda Alonso umjesto Emersona jer se ovaj skoro oporavio pa da ga ne bi preforsirao. To je zapravo i ono cega se najvise bojim, Alonsa.

Link to comment
Share on other sites

Znamo svi kako igra Ajax, strasno brze kontre i saradnja trojice napadaca.
Tadic, Promes i Zijeh su imali los dan u Amsterdamu i treba se potruditi da se to ponovi.
Agresivno na loptu i igraca sa loptom, posebno na njihovoj polovini i maksimalna koncentracija u odbrani, brza tranzicija i jednostavna resenja u napadu donose pobedu veceras.
Link to comment
Share on other sites

Tito te jebo, ovi nisu napada postenog imali a zabili nam 3 komada

Presmijesne golove primamo. Taman pomislis unormalili se malo i onda dodje ovakvo poluvrijeme. A cirkusa pozadi braco draga, na celu sa golmanom..



Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Previse nesrece ima ovaj Kepa. Trebao bi se malo trgnuti, krajnje je vrijeme.
3 gola smo primili poslije tri prekrsaja. Smijesno izgledamo u odbrani. I onda neki od vas kazu kako Rudiger nece upasti u prvih 11, presmjesno.
Mounta nigdje na terenu, Abraham opasniji po nas go nego po Ajaxov. Mora i moze ovo ozbiljnije u nastavku.
Link to comment
Share on other sites

Ne mozes praviti debilne faulove i ocekivati da to ljudi ne iskoriste.

Krajnje debilni postupci Alonsa i Tomorija kod korner zastavice.


Igra se bez sredine, Zouma cesto ispucava loptu na Pulisica i tako prebacuje igru na njihov dio terena. Tako da je Mount totalno odsjecen.

Willian prevrše drka loptu u sredini i sporo se iste riješava.

Alonso je kereten igrač, upropastava nam dosta akcija.

Azpi je totalno bezopasan na drugoj strani.


Sto se tice Ajaxa, dobri su, ali mislim da nisu ni sami ocekivali ovakal rasplet utakmice.


Dva gola zaostatka se moze stici, ako se priberu i Lampard izvede Williana, pa ja bih cak i oba beka izmjenio. Apsolutno nikakve koristi od njih.

Link to comment
Share on other sites

Kakve nesrece jebemu gajde primio haman iz kornera gol.. Pa ovo se u pionirima rijetko vidja da lopta preleti golmana a kamoli u Ligi Sampiona. Nek se nose u 3 pizde materine i on i Azpi sto pusta covjeka svaki put na isti fazon da mu uleti.

Alonso tek specijalac. Kakav je ono centarsut bio majko mila

Stoperi uopste nisu losi, pa Tadic nije se vidio cijeli mec.

Sad cemo vidjet sta ce Frank uraditi drugo poluvrijeme.

Sljedecu tekmu moraju James i Emerson startati.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A kako ovo nismo pobijedili u pm, citavu utakmicu smo bolji.. Krivo mi je sto ona dvojica dobise crveni jer sam uvjeren da bismo ih stigli i sa 10 igraca.

Steta za zadnjih 10 minuta, bilo je vremena da se odigra i za 5. gol jer smo ih rasuli na terenu. Malo su previse zurili u zadnjoj trecini, trebali su stati na loptu i razvuci ih po terenu.

Ali prvo poluvrijeme nek se zapitaju kakve su golove opet primali, to nas je i kostalo na kraju.

I na kraju ne mogu vjerovati da je samo 4 minute produzio, nemoguce.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast igracima Ajaxa cak i sa dva igraca manje su stvorili jednu odlicnu priliku i bili opasni pred golom.
Ne znam sta Wisey prica nismo ih stigli sa dva igraca vise kamoli da to uradimo s jednim. Treba skinuti kapu igracima Ajaxa, pustili na 10tak min drugo poluvrijeme i na kontru lagano i 4 uvalili. Rutinski reklo bi se. Samo ovaj nevjerovatan scenarij nas ne spasio poraza, realno.
Slazem se s tobom da smo jeftine golove primali.

Tammy danas jedna velika nula (i minus ako je ikako moguce), mozda i najgora njegova partija, trebao je njega vaditi Lampard.
Link to comment
Share on other sites

Prijatelju mi smo 3-4 rezultat imali fakticki sa 11 na 11. Samo jedan gol smo im dali dok su imali 9 igraca. Itekako smo mi ovaj bod zasluzili, po meni i pobjedu ali ne mozes to ostvariti kad si dozvolio sebi onakve golove da primas.

Doduse u pravu si i ti, kako smo odigrali lako su nam mogli jos koju kontru sloziti.

Mislim da je najvise neiskustvo kumovalo tome da nismo postigli pobjedonosni gol, pogotovo Tammya, Odoija i Pulisica.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[quote name="Wisey" post="290087" timestamp="1572992166"] Prijatelju mi smo 3-4 rezultat imali fakticki sa 11 na 11. Samo jedan gol smo im dali dok su imali 9 igraca. Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk[/quote] Prijatelju moj grijesis, 2:4 rezultat i pri tome rezultatu slijede dva crvena i penal za Chelsea (mozemo pricati o tome da li se ovo ikad u historiji desilo da sudija pusti prednost pa nakon toga pokaze dva zuta plus penal, ja iskreno nikad to nisam vidio. Ne kazem da je greska sudije samo je mnogo cudno, presedan). Nakon toga Frello pogadja ali tada je vec 9 na 11 situacija. Mnogo cudna utakmica, emocije su pomjesane.
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...