Jump to content

Svjetsko prvenstvo 2018


Zemo

Recommended Posts

  • Postova 165
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Sad Engleska - Hrvatska, meč dvije ekipe koje su realno imale lude sreće, ni jedna ni druga ekipa nisu imale još ozbljnog protivnika. Ali stvarno, tko god dobije, doči će u finale bez da je igrao protiv i jednog favorita.
Link to comment
Share on other sites

Opet treba reci da i uz prosjecnu igru smo bili bolji od Rusije i opet i s takvom igrom zasluzeno pobjedujemo uz malo srece. To stvarno ohrabruje jer mozemo biti samo bolji. Sto se tice Engleske mislim da su sanse 50-50, ali kad bi obje ekipe recimo bile na svojih 100% mislim da bi hrvatska tu dobila..
Link to comment
Share on other sites

Sreća je sastavni dio sporta, iako nisam ljubitelj Hrvata (ne kao nacije, nego kao fudbalskog tima da ne bi neko pogrešno razumio) mislim da su je zaslužili tokom prošlosti prije svega jer su ih onomad Turci izbacili, pa ono sa Brazilom prije 12 godina i slično. Srećan žrijeb, ali dobro, to nije palo sa neba već su zaradili dobro odigranom grupnom fazom gdje bi npr. da su bili drugi igrali u potpuno drugom dijelu žrijeba.

Link to comment
Share on other sites

Ma nema tu sta mnogo da se palamudi. Portugal je na slican ovakav nacin, s tim da su cak i losije igrali od Hrvatske, uzeo zadnji Euro. Ljudi ce igrati ponovo polufinale SP, pa mi ostali sa Balkana tesko da cemo ikada to dozivjeti u svojim zivotima od nasih reprezentacija a Hrvatska 2 puta u rasponu od 20 godina vec napravila takav uspjeh. Mislim da mnogi nisu svjesni koliko je ovo ogromna stvar.

Protiv Engleske jednostavno izici na teren, igrati svoju igru i uzivati u takvoj prilici koja se samo jednom pruza. Pa sta Bog da, a u fudbalu je sve moguce. Bice mi tesko ko god ispadne jer i Englesku gotivim nenormalno, ovaj put vise radi navijaca jer su mi mrski Tottenhamov, Liverpoolov sljam od igraca ali eto. Ipak mozda fudbal dolazi konacno kuci.

A s druge strane 2 repke za koje sam od pocetka navijao i isticao da su mi 2 najdraze od preostalih. Stvarno nas ocekuju super polufinala. Uzitak je barem meni potpun i ko god osvoji od ove 4 reprezentacije bice mi drago. Izbaceni su svi cigani i glumci, te prepotentni fudbaleri.

Prvenstvo je ekstra.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Navijao sam za Hrvatsku,ali posle svega i ovih desavanja u Sirokom Brijegu svim svojim bicem cu biti uz Englesku, daj boze da pobijede 10:0 pa nek opet mraka psuje drzavu gdje zive.

koga briga za lazne hrvate u hercegovini?



Sent from my E6653 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Navijao sam za Hrvatsku,ali posle svega i ovih desavanja u Sirokom Brijegu svim svojim bicem cu biti uz Englesku, daj boze da pobijede 10:0 pa nek opet mraka psuje drzavu gdje zive.

 

Ti si pravi naivni Bošnjo. Kao eto u 2018. ti otvorene oči da ljudi u Širokom Brijegu ne vole BiH. Nisu je voljeli ni 1991. ni 1993. ni 1995. ni 1998. ni 2001. ni 2004. ni 2008. ni 2010. ni 2012. ni 2015., a ne vole je ni 2018. Kako je meni ovo razmišljanje smiješno. Ko da se lik probudio iz zimskog sna. Kako ti Široki Brijeg nije smetao do prije 5 dana da navijaš za Hrvatsku? Valjda si znao da ljudi tamo ne gotive BiH i da su izrazito desno nastrojeni. Što nisi tada razmišljao o tome? Valjda si znao sve to. Ili si ti jedan od onih Bošnjaka kojem mediji jednim člankom isprogramiraju um. Hoću da kažem ljudi valjda koji imaju mozga i svoje "ja" ili su od početka SP-a gotivili Hrvatsku ili je nisu gotivili. Sad odjednom hulja se skupila i navijala nešto protiv BiH i tebi je to ubilo volju da navijaš za RH haha. Eto kao inače su divni Širokobriježani bili prema Bosni i Hercegovini do jučer, ali se onda naglo sve promjenilo.

 

koga briga za lazne hrvate u hercegovini?



Sent from my E6653 using Tapatalk

 

E ovo ti je šovinizam, kad nekome ti govoriš koje je nacionalnosti i namećeš mu a svi znamo da nacionalni pokreti s kraja 19. i na početku 20. stoljeća na Balkanu nisu pratili francuski model nastanka nacije "država=nacija", već da su nacije nastajale na neki drugi način. I sad neko ko je 110 godina Hrvat po nacionalnosti ti ćeš se naći u 2018. godini da mu kažeš da je lažni Hrvat. Jesu li u Hrvatskoj lažni Srbi? Jesu li u Srbiji i Crnoj Gori (Sandžaku) lažni Bošnjaci? Jesu li na Kosovu lažni Albanci? Jesu li u Makedoniji lažni Albanci? Jesu li u Njemačkoj lažni Turci? Jesu li u Slovačkoj lažni Mađari? Znači po vama svaka zemlja na svijetu mora biti čista. Ima li mi išta mrže kad jedna osoba nameće drugoj osobi šta je zaboravljajuići osnovni princim demokracije i pravo na samoizjašnjenje pa taman da se neko ko Marsovac izjašanjavao to je na nama da se poštuje.

Link to comment
Share on other sites

Navijao sam za Hrvatsku,ali posle svega i ovih desavanja u Sirokom Brijegu svim svojim bicem cu biti uz Englesku, daj boze da pobijede 10:0 pa nek opet mraka psuje drzavu gdje zive.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Uian6q982wA

Link to comment
Share on other sites

Teško onome ko se budi sa mrznjom prema državi u kojoj živi i ostvaruje sva prava. Nisu ovako reagovali samo navijaci Hrvatske iz Sirokog Brijega, takvi su i u Livnu, Vitezu, Žepču, Mostaru.

Link to comment
Share on other sites

Guest ivanovic2

 

 Crnoj Gori (Sandžaku) lažni BoÅ¡njaci? 

Dosta si pametnih stvari napisao,ali ovo ne razumijem.Sto Crnu Goru nazivas sandzakom ???Slazem se sa ostalim stvarima u potpunosti :) Ja naprimjer navijam za Srbiju,uvijek sam okrenut Srbiji.Ali to ne znaci da ne volim Crnu Goru,ja sam Crnogorac,Crna Gora i Srbija to je jedno.Samo sto je takva politika kod nas da se propagira unistavanje toga.I kada se promijeni zastava,kada se promijeni himna,ja cu ponovo navijati za Crnu Goru,jer to je moja zemlja.Ne voli je ni jedan Montenegrina,musliman i Bosnjak vise od mene.Mene ne pizdi da muslimani u CG navijaju za BosnuNavijam i ja i za Bosnu i za Makedoniju i za Sloveniju,navijam za sve dok ne krenu da ispoljavaju mrznju prema mome narodu.Meni smeta kada eto naprimjer neko iz Bosne navija za Tursku ? Cemu to ?Ja volim Rusiju,ali nikada necu izaci na ulicu posle ruske pobjede da slavim,kao da je moja zemlja pobijedila.TO je meni smijesno,tuzno,zalosno.Ja nikad ljude ne gledam kroz vjeru i naciju,sve dok oni mene ne pocnu gledati tako.I tako svako treba da rezonuje.Mrznja nam nije potrebna.Sta je ona donijela ljudima,sta je donijela generacijama 50o',60',70',nista,pola zivota im je u ratu i u propalim posleratnim drzavama proslo.Treba voljeti,voljeti sve izuzev siptara haha.A i taj Srbin,Bosnjak,Hrvat koji mrzi,da se rodio negdje drugo on bi mrzio to sto sada voli.Tako da ono,zadoje ih politikom,neintelgitne ljude zadoje mrznjom kroz neke price bezvezne.Hocemo li citav zivot jedni drugima da brojimo zrtve?Ne,nema potrebe za tim.Neka se jednom izadje realno sa tim i neka se zavrsi.Necu da citav zivot neko prica o Jasenovcu,Srebrenici i ne znacnim cemu jos.JEbes mrznju jebes sve to.Treba uzivati.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam prijatelja koji navija za Italiju i ove nase reprezentacije ga uopste ne zanimaju. Valjda je i on bolestan u mozak. :P

 

Na kraju krajeva za sto bi neko navijao za Celsi kad svako ima neki svoj lokalni klub.

Link to comment
Share on other sites

Hrvatska je časna i lijepa država. Zbog Ustaša i ustašluka u BiH ne treba generalizovati častan hrvatski narod i Hevatsku. Pa ni u Hrvatskoj ih ne žele jer znaju kakav je to šljam.

HRVATSKOJ sretno u polufinalu. Zasluženo su tu.

Što se mene tiče ja navijam za Belgiju. Naravno, samo zbog Hazarda. Poslije Lamparda, on mi je postao najdraži igrač.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bukvalno ni jedna od ovih selekcija sto su ostale u top 4 mi nije mrska, Belgija zbog naših momaka, Francuska također dosta igrača koji su mi simpatični, Hrvati su nam komšije i naravno braća moja Englezi.

 

Nekako iskren da budem kontam da sam najviše uz Engleze do kraja

Link to comment
Share on other sites

Bukvalno ni jedna od ovih selekcija sto su ostale u top 4 mi nije mrska, Belgija zbog naših momaka, Francuska također dosta igrača koji su mi simpatični, Hrvati su nam komšije i naravno braća moja Englezi.

 

Nekako iskren da budem kontam da sam najviše uz Engleze do kraja

 

ma ja tvoja braća englezi, istim pismom pišete - latinicom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...