Jump to content

Matt Miazga (2016-2022, 2 nastupa)


reLo

  

9 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ecb93924f70c8e8ceb3db0952ca2c498_L.jpg

Sky Sports saznaje da će Matt Miazga definitivno do kraja sedmice potpisao za Chelsea, te se osvrće na kvalitete ovog igrača.

Miazga je 20-godišnji stoper New York Red Bullsa, kojeg visoko cijene u američkoj MLS ligi, te bi već sutra trebao doputovati u London na finaliziranje 3.5 miliona funti vrijednog transfera.

Ime i prezime: Matt Miazga
Starost: 20 godina
Mjesto roÄ‘enja: Clifton, New Yersey, SAD
Trenutni klub: New York Red Bulls
Pozicija: Stoper

Pridružio se akademiji trenutnog kluba 2009. godine, te je kroz mlađe kategorije dospio do prvog tima. To se desilo 2012. godine, a prije toga je sa U-16 ekipom osvojio Nacionalnu ligu.

Iako je u prvom timu od 2012. godine, tek je 2013. zabilježio debi. 2014. godine je odigrao još sedam utakmica, ali se tek prošle godine nametnuo kao prvi izbor na mjestu stopera. Zabilježio je 36 nastupa i jedan pogodak u prošloj godini.

Iako je rođen u SAD-u, poljskog je podrijetla. Kao junior je branio boje obje zemlje, ali kao senior je odlučio igrati za SAD, gdje je debi imao u novembru prošle godine u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2018.

Visok je 193 cm, te ga upoređuju sa bivšim stoperom Milana i Uniteda Jaapom Stamom. Zbog toga nije iznenađenje da ima jaku skok igru. Istovremeno, odlično se pozicionira i čita igru, što je dokazao u derbiju protiv New York Cityja, kada je u potpunosti zatvorio Davida Villu.

Ima 3.7 presječenih lopti po utakmici, a jak je i u uklizavanjima. Postotak preciznih dodavanja mu je 74.3, što i nije loše uzevši u obzir da često zna poslati dugu loptu naprijed.

- Mislim da je na mnogo načina on jedan od najboljih stopera lige i da ga se mora razmatrati u tom smislu - rekao je njegov menadžer Jesse Marsch.

- Dosta komuniciram sa suigračima u odbrani. Želim biti više od lidera. Ne plašim se uklizavanja, ali volim igrati s loptom. Znam iritirati protivničke napadače velikim brojem kratkih dodavanja, a znam poslati i dugu loptu prema napadačima. Ne plašim se preuzeti takav rizik na sebe - rekao je Miazga.

- Uvijek sam u protivničkom šesnaestercu prilikom prekida. Pokušavam se pozicionirati tako da postignem pogodak, prije svega koristeći svoju visinu. Mogu poprilično visoko skočiti, tako da ću gledati da zabijam više golova. Prelazak u Premier ligu je veoma zanimljiva mogućnost. Volim tu ligu - vrlo je jaka i puna strasti. Nadam se da ću jednog dana imati priliku da zaigram tamo. Vjerujem da se moje sposobnosti uklapaju u njihov stil igre - zaključio je mladi stoper.
Source: http://chelseabalkan.com/index.php/201601285818/vijesti/zanimljivosti/ko-je-matt-miazga.html

Link to comment
Share on other sites

20 godina, sto ne bi pogodili? Kao da su svi levati u Americi.. ja kontam da ta liga nije puno losija od Portugalske ili Belgije.

Nemojmo odmah jadikovato i prognozirati promasaj.. nema 28 godina, mlad je i moze da napreduje, a nisu neke pare. Valjda ovi nasi skauti nesto mogu da pogode ili da otkriju nekog.
Link to comment
Share on other sites

Ako je istina ovo što se kaze da je jedan od boljih u MLS-u na svojoj poziciji onda oke može se pokusati... Naravno sto grena kaze dobro je sto je mlad dakle ima 20 godina, male smo pare dali za njega moze se ubosti, pa malo smo platili i Azpija pa imamo kidalicu na terenu.

 

Teško da ga ubace protiv MK Donsa mada bih volio vidjeti njega i Pata makar jedno poluvrijeme

Link to comment
Share on other sites

Igrač iz MLS-a ne može ispasti ni vrlo dobar igrač. Najbolje što sam ja vidio je bio Landon Donovan i to je to, lik je bio svestran veznjak, sve ostalo je kvaliteta za klubove iz donjeg dijela tablice. Stonesa ni ne trebamo dovoditi, bio neki dan članak na Daily Mailu gdje su mu analizirali igru i greške koje radi, Everton je šupalj ove sezone. Ako smo doveli Mazgum nije mi jasno zašto smo dovodili Zoumu uopće? Ovaj lik se ne može nazvati pojačanje, stoper od 20 godina iz MLS-a nam neće krpati rupe u obrani. Vjerujem da ćemo na ljeto dovesti nekog, ovo je samo reda radi kupljeno
Link to comment
Share on other sites

Igrač iz MLS-a ne može ispasti ni vrlo dobar igrač. Najbolje što sam ja vidio je bio Landon Donovan i to je to, lik je bio svestran veznjak, sve ostalo je kvaliteta za klubove iz donjeg dijela tablice. Stonesa ni ne trebamo dovoditi, bio neki dan članak na Daily Mailu gdje su mu analizirali igru i greške koje radi, Everton je šupalj ove sezone. Ako smo doveli Mazgum nije mi jasno zašto smo dovodili Zoumu uopće? Ovaj lik se ne može nazvati pojačanje, stoper od 20 godina iz MLS-a nam neće krpati rupe u obrani. Vjerujem da ćemo na ljeto dovesti nekog, ovo je samo reda radi kupljeno

 

Zasto ne bi igrac iz MLS-a mogao da bude dobar. Ameri ulazu mnogu u fudbal. Negde sam citao da je cak prestigao bejzbol po popularnosti i da je 4. po popularnosti posle americkog fudbala, basketa i hokeja, a novije generacije klinaca u Americi dosta pikaju fudbal. Ako Ameri namirisu mogucnost da negde okrenu velike pare ili da ostvare neki svetski uspeh oni ce sve da urade da to ostvare, tako ce biti i sa fudbalom verovatno.

Donovan uopste i nije igrac iz MLS-a, lik je prvo igrao u Evropi pa je onda otisao u MLS. I on jeste dobar igrac, ali igraci koji sad igraju tipa Kaka, Vilja, Pirlo, Lampard, Djovinko, Dzerard, Kol... svi su uglavnom dosli posle njegovog odlaska u penziju i svi su bolji igraci od njega sto znaci da liga napreduje, a pored veterana sigurno se i sa klincima radi sve bolje i bolje. Ni ja nisam odusevljen ovim transferom ali s obzirom na sve ovo ne bih se iznenadio da ispadne ok igrac.

 

Ovo za Stounsa su gluposti, jebes clanke na Daily Mailu uzmi pogledaj par Evertonovih tekmi i videces da je odlican. Jeste da je ogromna cena ali trenutno ima mnogo malo dobrih stopera tako da su i svima ostalima slicne cene.

Link to comment
Share on other sites

Pa nije ni taj MLS tolika karina realno, lijepo je uređena liga mnogo bolja od ovih naših i ima prostora za napredak, momak ima finog iskustva za svojih 20 godina ima utakmica u nogama i to je bitno. Naravno treba vremena da se navikne da PL ali ima 20 godina nadam se da bi mogli ubosti sa njim...

Link to comment
Share on other sites

  • reLo changed the title to Matt Miazga (2016-2022, 2 nastupa)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...