Jump to content

UEFA Champions League

jakovf

Recommended Posts

Jedan detalj sa večeraÅ¡nje utakmice mi je zapeo za oko. 
Kad je Alexis Sanchez 10 sekundi nakon sviranog zaleÄ‘a opucao loptu u gol i sklopio ruke sucu i pokazao da nije čuo i sudac ga pomiluje. A Van Persie je sekundu ipo nakon zvižduka opucao i dobio drugi, pazite DRUGI žuti! 
Jebem im majku katalonsku, i suce sve nabijem na kurac zbog dvostrukih kriterija. 

Jedan detalj sa večeraÅ¡nje utakmice mi je zapeo za oko. 
Kad je Alexis Sanchez 10 sekundi nakon sviranog zaleÄ‘a opucao loptu u gol i sklopio ruke sucu i pokazao da nije čuo i sudac ga pomiluje. A Van Persie je sekundu ipo nakon zvižduka opucao i dobio drugi, pazite DRUGI žuti! 
Jebem im majku katalonsku, i suce sve nabijem na kurac zbog dvostrukih kriterija. 

haha e jel znaš da sam to prvo pomislio čim se to desilo hehe a štaš, lopovi samo takvi..

Koji je sad pa taj Niang????

velik francuski talenat, nemogu se sad sjetit otkuda je došao (naravno neki francuski osrednji klub), 19. godina došao ovo ljeto, on El Šaraf i BAlonja če činit jeben napadački trio, dobro su to u Milanu odradili nema šta

ja bi najradije PSG da dobije barcu. PSG igra na drugaciji nacin, Prvu utakmicu su dobro igrali protiv valencie druga je vec bila losija, ipak nema glavnog igraca ibre.

Mislim da bi bila to dobra utakmica jer PSG mi je neka neotkljucana ekipa. Mogli bi iznedaditi. Imaju tu igraci, moura lavezzi pa ibro jedan. Super ekipica.

Samo je problem sto ibre nebi bilo prvu tekmu.

Niko nema recept za Barselonu osim nas,niko. Niang resio utakmicu,da je dao tu gol druge stvari bi se odvijale do kraja, El Sharawy sutira 2 puta,jedva da je dobacio do Valdeza. Razlika izmedju njih i nas je ta sto je nama i jedna polusansa dovoljna,njima ni 5. Nadam se da Barselona ispada sledece kolo,ali kontam da ce izvuci Porto i provuci se,mada bi voleo da ih Didi izbaci,ali ne verujem da Galata ima taj kapacitet,

540900_302510173210495_1848540282_n.jpg

SLika koja opisuje utakmicu...

Farcelona tesko da ce ikad odigrati bez kontroverzi. Lessi u ofsajdu kod prvog gola, te penal nad Niangom... 

Ovi Nemci imaju fabrike za proizvodnju fudbalskih talenata... 

Draxler jos jedan u nizu bisera. 

Ipak mi je drago sto Tito ide dalje.

nabijem ga

jest dao 2 gola, ali većinom igra ko Torres, znači stalno gubi lopte

Kad da gol protiv Chelsea, priznacemo ga kao igraca.

lol, koliko mržnje prema igraču.htjeli vi to priznati ili ne, on je jedan od najboljih u istoriji fudbala. previše ste subjektivni, samo gledate ko je dao gol Chelseaju, znači po vašoj nekoj logici Carroll je bolji igrač od Messija jer je dao gol Chelseaju.
A što ne gledate to da je Messi dao skoro 20 golova Realu, koji je bar 3x jači od Chelsea.
jedva ste čekali da odigra loš meč,kao onaj u milanu, pa da ga pljujete. kad vam neko kaže "pa i on je samo čovjek, umor čini svoje itd" vi to ne shvatate i kažete kako nije dobar izgovor. e jeste dobar izgovor, može se svakom desiti da odigra loš meč. on odigra 95% mečeva u godini na vrhunskom nivou. 90 i kusur golova u jednoj godini ne daje loš igrač

što se tiče same utakmice,Milan je ispao retardirana ekipa, jer bolje da su igrali bunker kao Chelsea prošle godine nego što su pomislili da se mogu nadmetati sa Barcelonom.. da je niang ono zabio ko rezultata 1:0, možda bi se i povukli ali jbg, meni je svejedno..

ja sam navijao za Galatu :D sokirali-schalke-galatasaray-u-cetvrtfin

ovaj Yilmaz je mašina za golove
drago mi je što su prošli, volio bih da ne nalete na bajern,real ili barcelonu. mislim da se mogu nostiti sa juveom,PSG,portom/malagom, pa i sa borrusiom

barcelona bi mogla svakog lagano isprašiti, samo bajerna i reala trenutno mislim da bi popušili

Niko nema recept za Barselonu osim nas,niko. Niang resio utakmicu,da je dao tu gol druge stvari bi se odvijale do kraja, El Sharawy sutira 2 puta,jedva da je dobacio do Valdeza. Razlika izmedju njih i nas je ta sto je nama i jedna polusansa dovoljna,njima ni 5. Nadam se da Barselona ispada sledece kolo,ali kontam da ce izvuci Porto i provuci se,mada bi voleo da ih Didi izbaci,ali ne verujem da Galata ima taj kapacitet,

Osim nas? Budo objektivan i samo se sjeti koliko smo srece imali prosle sezone u te dvije utakmice koliko je Barcelona imala stativa, promaseni jedanaesterac, dok 2009. god smo ih u potpunosti nadigrali, ali znamo sto se nazalost dogodilo.

Jedino Mourinho moze nadigrati Barcelonu sto je pokazao u zadnje dvije tekme tj. vec zadnjih godinu dana njegova mocad je puno bolja u medjusobnim ogledima.

U svakoj jebenoj utakmici režiser prikaže sumnjive situacije bar po 2-3 puta, kod svakog gola se prikaže jednom ili dvaput zamrznuta slika da se vidi je li zaleÄ‘e ili ne. No, nije to slučaj s UEFAlonom. 
Pogledajte kod one stative Nianga, je li režiser ijednom pustio snimku da se vidi je li Piquea udarila lopta u ruku? NIJE! Inače bi svi ostali puštali po 3-4 puta.
Messijev drugi gol je sumnjiv zbog zaleÄ‘a. Je li se ikad prikazao gol iz odgovarajuće kamere da se vidi je li zaleÄ‘e? NIJE! Uvijek se birala neka iz koje se najloÅ¡ije vidi ili se uopće ne vidi. 
Smradovi katalonski, mrzim vas iz dna duÅ¡e. Pojam ciganluka, odvratni su. Riga mi se trenutno. 

Osim nas? Budo objektivan i samo se sjeti koliko smo srece imali prosle sezone u te dvije utakmice koliko je Barcelona imala stativa, promaseni jedanaesterac, dok 2009. god smo ih u potpunosti nadigrali, ali znamo sto se nazalost dogodilo.

Jedino Mourinho moze nadigrati Barcelonu sto je pokazao u zadnje dvije tekme tj. vec zadnjih godinu dana njegova mocad je puno bolja u medjusobnim ogledima.

Jeste, Chelsea je rak-rana Barcelone. Kad bi pitao bilo kojeg njihovog igrača protiv koga mrze igrati, odgovori bi ti sigurno kod sviju bili isti - Chelsea. Činjenica je da je ta 'najmoćnija' ekipa ikad igrala protiv CFC-a 4 puta pod Guardiolom i nikada nas nisu pobijedili. Isto tako znamo još jedan podatak, a taj je da nam jedan od najboljih igrača svih vremena nikada nije dao gol.

Sreća je sastavni dio igre, nekad je imaš više, nekad manje, ali ako želiš osvojiti moraš je imati. Eto, niko sutra, prekosutra neće reći šta bi bilo da mali Niang nije pogodio sastavu, nego mrežu. Zar nije to sreća ? Ja se smijem kladiti da im u tom slučaju ne bi mogli dati 4 gola.

Kao što je neko već spomenuo, nama će tek dolaziti u glavu kakav smo rezultat napravili prošle godine. Onakav podvig na Nou Campu nikad nije viđen niti će u skorijoj budućnosti. Mourinho možda zna igrati protiv Barcelone i pobjeđivao ih je, ali je znao itekako biti osramoćen tamo. Chelseaju se to nikad nije dogodilo, onih 5:1 iz 2000. godine poslije produžetaka ne računam kao takve, jer ko je gledao tu utakmicu zna šta se dešavalo.

A sad dobro pogledaj Barcelonine rezultate protiv samih evropskih velikana i šta su im počinili u Kataloniji. Posramljeni su i Arsenal, i Bayern, i Milan, Fergusonovim Unitedom su se poigrali u dva finala, padali su timovi iz svih liga i sa svim stilovima igre. Jedino taj mali londonski klubčić nikada nije.

Guest Twelfth Man

Kljuc je bio da Milan izdrzi prvih 15 minuta bez primljenog gola, ali likovi ne mogu ni 5 da se sastave. Messi je bukvalno izmislio ona 2 gola, pa covjeku je ostavljeno mozda pola metra prostora i odmah se to prikucava. Onaj prvi iz koljena zakuca, koliko je to samo tesko izvesti. Mogu misliti kakav je blam sada kod onih blentavih likova (dijelom i novinara) koji su pisali kako Messi nije u formi nakon one utakmice u Milanu. Sa 24 godine je vec drugi najbolji strijelac u istoriji LS. 

Allegri nek se napije danas/sutra ili neka nakvasi peskir pa nek ga grize od muke jer je lik kiksao sa taktikom sinoc i to debelo. Htio je graditi napade i drzati loptu sto je duze moguce. Cisto sranje od ideje. Pomjeris zadnju liniju na 40m od svog gola, ispred nje je ofanzivna linija, zbijes te redove i uzivas. Napadi Katalonaca se odbijaju kao u Milanu. Imas El Shaarawyja koji moze istrcati svaku kontru i to je to. A on je sinoc igrao bunker, duboko povucen pozadi. Pa s kojim igracima da to igra Milan? Alo, zadnju liniju cine prosjeci i to debeli prosjeci tipa Abate, Zapata, Mexes (skandalozna frizurica) i Constant. Nigdje prekaljenog asa i velikog igraca, a takve moras imati u zadnjoj liniji. Poslije 2:0. Milan se predao. Igraci  nisu vjerovali. To je najgore. Jer ako igraci nemaju to u sebi da se protive i prkose svakoj logici, dzaba onda sve. I sad pogledam nase hajlajce sa Nou Campa, 2:0, sa igracem manje, nokautirani... a onda se dizemo, pa dobijem aritmiju srca od naleta adrenalina, samo kad se prisjetim. Jesmo imali i srece, ali smo imali i vjere. A najvaznije je da vjerujes. Pa kad vidis kako svi ginu, Drogba igra desnog beka, ne moze do daha doci, ali dere se, svi se drze skupa, pa toplo ti oko srca kad vidis takvu vjeru i htjenje da se protivis svemu razumnom i inatis se svakoj procjeni. Farcelona je igrala 3-4-3 sinoc iako je grafika govorila 4-3-3. I normalno je da je ostajalo mnogo prostora po stranama jer su Alba i Alves imalu ulogu krila-beka. Zato se El Shaarawy izvlacio i istrcavao kontre po desnoj strani. Kad ganjas zaostatak, moras imati i srece. Tako su sinoc i Katalonci imali srece. Niang je mogao biti heroj, ali nije imao srece. I sada je pitanje na sta ce on liciti psihicki jer ima tek 18 godina i ono ga moze razoriti. Neki govore da je na poluvremenu u svlacionici skoro zaplakao i da nije ni sa kim pricao. Moras zabiti na Nou Campu bar 1 komad ako si kuci osigurao finu zalihu. 

Svi u 1/4 finalu prizeljkuju Galatu, i oni su uz pobjednika meca Malaga - Porto, najslabiji tamo. Mislim da Farcelona samo zeli izbjeci Real jer su jos uvijek friske rane od duela sa njima od prije par dana.

I samo jos da kazem ovo - sinoc je Sanchez odmah po ulasku usao u sansu, bio je ofsajd, sudija svirao a ovaj fino naknadno zaobisao golmana, pa osutao i onda se pravio kako nije cuo sudiju. RVP je za to bio iskljucen. Nije teorija zavjere, ali je interesantno.

Nemojte to spominjati molim vas Messi nam nikad nije zabio gol, zato nam je Iniesta u 90+ jeben mu mater kad moram tako reci iako ga najvise cijenim u Barceloni.

Nisi shvatio kazem za proslogodisnju utakmicu da smo imali previse sportske srece, i neka je tako bilo.

Dok u dvobojima od kad je Mourinho sjeo na nasu klupu pa do zadnjeg sa Hiddinkom mi smo uvijek bili bolja ili ravnopravna momcad, nadigravali smo se, ovo prosle godine je nesto drugo bilo, pobjeda defenzive nad napadckim nogometom.

Ma kakva rak rana ja tvrdim da je nasa momcad iz 2009. god. bila duplo bolja od te Barcelone imali su jedan udarac na gol i trebali smo osvojiti te god. LP-a, i ne bi se pricalo o nikakovoj Barcelona najbolja momcad u povijesti garantiram. 

Da nam je bilo makar samo malo te sportske srece 2008. god., sudacke nepravde  2009. god. osvojili bi dvije godine za redom ovako nam se sve to vratilo prosle god. uvijek cu zaliti za te dvije god. sto nismo osvojili tada.

Mourinho ih je tukao 2:1 u najbitnijoj utakmici prosle sezone i ove godine 3:1 u uzvratnoj utakmici u kupu kralja sve na Nou Campu i osvojio je super kup, svakom treneru treba vremena pogotovo sa skupinom zvijezda kao sto ima Real Madrid nisu to ratnici kao sto je imao u Chelseau i Interu.

Omjer mu je 5 poraza, 5 remija i 5 pobjeda, sto nije ni lose.

Jos kad se sjetimo da su bili pokradeni 2011. god u LP-a. 

U svakom slucaju mi smo neko ko im ne odgovara i to je cinjanica,sa nama imaju negativan skor i to je neso sto govori za sebe. Mislim da sam cak i citao intervju igraca Barselone pre par meseci,mozda cak i pre izvlacenja grupa,da ne bi voleli da igraju protiv Chelsea,jer im oni ne leze i tako je,ne lezimo im i ne vole protiv nas da igraju. A to sto se Milan prvih pet minuta skroz povukao,ko im je kriv,ne mozes se braniti 90 minuta,nije mogao ni Manchester da se brani protiv nas celo drugo poluvreme i duze,a jesu jedna ekipa sa veoma jakom odbranom.

Guest Twelfth Man

lol pa nitko nije rekao da je Messi loš igrač...ali najbolji ikad? ni blizu brate, ni blizu

čak nije ni najbolji danas, Iniesta po meni bolji igrač, a i Ronaldo

Po tebi, ali ti si subjektivan.

Guest Twelfth Man

Moze se odrediti i vec je odredjeno. Sve je stvar ukusa, ali na ovakv rezultate i ovakvu konstantnost koja traje godinama zazmiriti je malo kvarno. Ja mogu reci da mi je RDM npr drazi od Fergusona, ali nije bolji trener. Cesto se zaboravlja i mijesa to "najbolji" i "najdrazi".

A ko ga to naziva Leo Gdjessi sem hejtera?Jak parametar. I sinoc je bio Leo Gdjessi dok je Iniesta sam probio led i razbio Milan. Yeah right.

Meni su gluposti te ko je najbolji. Ja znam kakav ja nogomet volim, nekom to može biti dobro, nekom ne i tu sve zavrÅ¡ava. Ja ne volim stil igre Messija, bez obzira Å¡to je toliko ubojito dobar. Jednako tako ne volim ni Matin stil igre. To su ukusi jbg. 

Moze se odrediti i vec je odredjeno. Sve je stvar ukusa, ali na ovakv rezultate i ovakvu konstantnost koja traje godinama zazmiriti je malo kvarno. Ja mogu reci da mi je RDM npr drazi od Fergusona, ali nije bolji trener. Cesto se zaboravlja i mijesa to "najbolji" i "najdrazi".

A ko ga to naziva Leo Gdjessi sem hejtera?Jak parametar. I sinoc je bio Leo Gdjessi dok je Iniesta sam probio led i razbio Milan. Yeah right.

opet kad već spominješ konstantnost, Iniesti je drugo ime konstantnost

a što se tiče rezultata, u Barci ima naravno iste ko i Messi, ali u repki daleko bolje (kad smo već kod repke, sjetimo se Inieste na europskom - bio je daleko najbolji igrač prvenstva, a Messi te godine nije ništa uradio s Argentinom i opet Messi osvoji loptu)

ja mislim da je Iniesta strašno zakinut i da je velika greška što se žmiri na njegove konstantne fantastične partije

a i glupa ti usporedba RDM-a i Fergusona

bolje onda uspoređuj Mourinha i Fergusona...i opet ne možeš objektivno reći koji je od njih bolji...sve je to subjektivno