Jump to content

UEFA Champions League


jakovf

Recommended Posts

1 hour ago, hamco said:

Zamisli izvucemo Leipzig i Werner nas izbaci. Pa da se roknemo odmah.

U tom slučaju na zimu trebamo dovesti 3 njihova igrača.

 

Veliko je pitanje u kakvom će stanju biti PSG poslije Svjetskog prvenstva. Trenutno djeluju kao ozbiljna ekipa, za razliku od nekih prethodnih sezona, ali je glavni razlog za to tempiranje forme Messija i Neymara za prvenstvo. Obojica najavljuju oproštaj od reprezentacije i to im je posljednja šansa. Osvojio neko od njih ili ne, veliko je pitanje kako će nakon tog emocionalnog pražnjenja izgledati.

 

U 16 najboljih nije ušlo 16 najboljih klubova, 8 prvoplasiranih nije 8 najboljih. Zbog toga najavljujem jedno veliko iznenađenje u polufinalu, jer se vrlo lako može desiti da se ove "slabije" ekipe međusobno ukrste više puta. Ja sam odradio jednu simulaciju i desilo se da Liverpool i PSG ispadnu u osmini, a u polufinale uđe Borussija koja prethodno izbaci Benfiku i Porto. Koju god od te 3 da sam stavio kao pobjednike, iznenađenje je vidjeti ih u polufinalu. Tako da uz malo sreće u izvlačenju možemo daleko dogurati.

Link to comment
Share on other sites

Tottenham - Milan

Real - Liverpool

City - Leipzig

Porto - Inter

Napoli - Frankfurt

Chelsea - Borussia D.

Bayern - PSG

Benfica - Club Brugge

 

2 velika favorita sigurno ispadaju, 2 iznenađenja sigurno u četvrtfinalu. Nismo prošli ni dobro ni loše. Dobar je Dortmund, ali smo mi još bolji (valjda). 

Link to comment
Share on other sites

Milan, Real, Porto, City, Napoli, Chelsea, Bayern i Benfica.

To je neka moja prognoza iako može mnogo toga da se promijeni. Naravno na promjene i računam inače nas nikad ne bih stavio da prolazimo da se ovaj duel igra za 7 dana.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ker said:

Milan, Real, Porto, City, Napoli, Chelsea, Bayern i Benfica.

To je neka moja prognoza iako može mnogo toga da se promijeni. Naravno na promjene i računam inače nas nikad ne bih stavio da prolazimo da se ovaj duel igra za 7 dana.

Ja samo mislim da ce Inter a ne Porto. Porto je dosta slabiji ove godine, otislo im je par igraca s prosle sezone a nisu imali novca da kupe nove. Ostalo se slazem iako sam po pitanju nas skeptican.

Link to comment
Share on other sites

Upravo obrnuto za Tottenham, kad se oporave u potpunosti Kulusevski i Richarlison, imat ce sirinu sa klupe i lagano ce rijesiti Milana.

@Kun Aguer0 mi u toku izvlacenja odmah psuje, jer je bila mogucnost za PSGom :D Pustite zajebanciju, Benfica je vrhunska ekipa.

Nama ce se taman svi vratiti do tog meca osim Kantea vjerovatno, imamo veliku sansu da prodjemo dalje, pa cemo vidjeti.

Link to comment
Share on other sites

Realno moglo je malo bolje a i puno gore. Ali ako smo ozbiljni Borussia ne bi trebala biti nikakav problem. Super je što smo njih izvukli, atmosfera će biti vrhunska kad budemo gostovali, a i nismo nikad igrali protiv njih, dobro je i malo promjene.

Ima vremena do februara, nadam se samo da ćemo biti u fullu. Puno se toga može promijeniti do prve utakmice, sad nešto prognozirati nema nekog smisla.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, diablo_bih said:

Upravo obrnuto za Tottenham, kad se oporave u potpunosti Kulusevski i Richarlison, imat ce sirinu sa klupe i lagano ce rijesiti Milana.

Očekujem da se ta ekipa krene raspadati u februaru i martu i da Conte ni ovaj put neće vidjeti četvrtfinale.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, diablo_bih said:

Ja koliko sam gledao tamo samo Jude, Moukoko i naravno Guerreiro igraju, ostali prosjek.

 

Tebi je svaki klub na svijetu 2-3 igrača i ostalo smeće. :D

Imaju puno dobrih igrača koji se nikada neće sastaviti na terenu jer je uvijek 5 igrača povrijeđeno.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Adi said:

 

Tebi je svaki klub na svijetu 2-3 igrača i ostalo smeće. :D

Imaju puno dobrih igrača koji se nikada neće sastaviti na terenu jer je uvijek 5 igrača povrijeđeno.

Nije bas smece, ali prosjek vecina u dortmundu, jer sta drugo reci za Sulea, Kobela, Hummelsa, Malena, Cana i slicne. Brandt odigra svaku 10tu k'o igracina, Adeyemi se jos nije uklopio iz nekog razloga.

Link to comment
Share on other sites

On 11/7/2022 at 12:24 PM, Adi said:

Tottenham - Milan

Real - Liverpool

City - Leipzig

Porto - Inter

Napoli - Frankfurt

Chelsea - Borussia D.

Bayern - PSG

Benfica - Club Brugge

 

2 velika favorita sigurno ispadaju, 2 iznenađenja sigurno u četvrtfinalu. Nismo prošli ni dobro ni loše. Dobar je Dortmund, ali smo mi još bolji (valjda). 

To je neko moje viđenje zasad, mada dosta je tu podjednakih protivnika a daleko je do februara

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

 

Poslije svake utakmice koju Joe Gomez odigra tržišna vrijednost našim odbrambenim igračima treba da skoči za 5 miliona eura. Kod prvog gola se naguzio, kod drugog je loše odreagovao u duelu sa Viniciusom što je bio uvod u Alissonov kiks, kod trećeg je napravio nepotreban faul i kasnije posmatrao kako čovjek daje gol, četvrti je sam sebi dao, a kod petog je letio u prazno. Nije samo on kriv za 5 primljenih golova, ima tu i Alissonovog, Trentovog i Fabinhovog udjela, ali bode u oči kako je loš. Ako je išta dobro kod Potterballa to je da nam odbrana nije cirkus. Mada bi možda bilo bolje da nas jednom neko nalupa 3-4 razlike, nego da ovako po 1-0 stalno gubimo i lažemo se da smo na dobrom putu.

Real vrhunski odigrava ove kontranapade, ne znam je li iko bolji u tome od njih. Naš stručni štab treba da se okupi zajedno sa igračima i da gledaju kako se to radi. Kod nas se ne zna ko šta treba raditi, u 50% slučajeva se izgubi lopta kad se proba promijeniti strana. Eto Englezi za ove 2 sedmice 4 utakmice 0 pobjeda. Nadam se da će tako ostati i nakon današnjeg i sutrašnjeg programa.

I najvažnije za kraj. Ne treba igrati pressing na zadnju liniju, treba ih pustiti da rade šta hoće.

 

Link to comment
Share on other sites

Nikad taj Joe Gomez nije bio neki igrač isto kao ni Matip, smeće i jedan i drugi. Samo su dobro izgledali pored Virgila i onda kada je Lpool bio strašan i uništavao ekipe presingom. Mislim da mu je sad pored Virgila jedini da kažeš stoper onaj Konate.

 

Kod Carla imaju dva pravila, iskoristi sve prilike i ne dopusti sebi glupe golove, sinoć jesu primili jedan takav ali dešava se, zato su na drugoj strani iskoristili svaku najmanju priliku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...