Jump to content

UEFA Champions League


jakovf

Recommended Posts

Kvamaradona isto Messi jebeni. Gledao sam ga i jedan vikend, protiv Milana čini mi se. Dobije loptu i to je to, jedino ako ga fauliraš ili ako pogrešno doda ostaće bez nje, kao da mu se zalijepi za nogu. Strašno zanimljiv igrač, ne bi bilo loše da ga ispratimo malo, sjajnu tehniku ima a to bi nam pomoglo sigurno

Link to comment
Share on other sites

Sta kazete na ove rezultate u LP?

Barcelona na korak do ispadanja, imala je veliku srecu što već sinoć nisu ispali. Drago mi je zbog Intera, nekako ih uvijek potrefi teska grupa i nikad ne mogu proci dalje od grupne faze. Ostaje im jos samo da uzmu bodove protiv Viktorije Plzen i idu dalje.

Veliko je i iznenađenje i Brugge, uspjeli su proći dalje pored Atletica, Leverkusena i Porta. Ko bi rekao?

Napoli bi mogao biti dosta nezgodan u daljoj fazi takmičenja, solidno izgledaju i svakoga ce napatiti, to je sigurno.

Ovo ostalo i nije neko iznenađenje.

Link to comment
Share on other sites

Samo se ne slazem za tog Piquea. Pa taj Pique im je upisao nekih 100 minuta u sezoni, bukvalno 6 opcija na stoperu al kad nema ko drugi morao je on. Sinoc je samo dokazao zboh cega je tek 6ti izbor. 

Barca je sve ulozila i ocekuju ograman uspijeh, nekih 7 layere finansiranja i evo ih na rubu ispadanja iz grupne faze. Ne mogu reci da mi nije drago. Jos da ih Real hoce naguziti u Primeri, valjalo bi. 

Link to comment
Share on other sites

Ma Inter je prošao dalje, to je već gotova priča vjerujem. Drago mi je što će ona izvikana govna opet ispasti, samo je šteta što ih opet nisu popišali pred domaćom publikom. I u španiji igraju za kurac, samo se prave hvalospjevi o Xavi-u i minimalnim pobjedama nad jadnim ekipama. 

Juve također očajan, uništava ih Allegri a i oni sami sebe. Izbor pojačanja je očajan, ogromne plate daju te ugl. traže te free agente koji su ugl. tu samo da kasiraju pare. Ali ko ih jebe nije mi ih ni sekunde žao. Šteta samo par ovih dobrih igrača što propadaju tu džaba.

Za Brugge mi je baš drago, Atleticov antifudbal više nije zanimljiv, prije par godina je to bilo još uvijek nešto sad je smeće.

More golova u srijedu za razliku od utorka, iznenadio me Lpool iskreno, nisam očekivao da ovako raznesu Rangers u gostima, sad ide opet blamaža u PLu

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bari said:

Samo se ne slazem za tog Piquea. Pa taj Pique im je upisao nekih 100 minuta u sezoni, bukvalno 6 opcija na stoperu al kad nema ko drugi morao je on. Sinoc je samo dokazao zboh cega je tek 6ti izbor. 

Barca je sve ulozila i ocekuju ograman uspijeh, nekih 7 layere finansiranja i evo ih na rubu ispadanja iz grupne faze. Ne mogu reci da mi nije drago. Jos da ih Real hoce naguziti u Primeri, valjalo bi. 

Tako je Pique ima gotovo nikakvu minutažu, prvo po nekim mojim razmisljanju Pique mu ne moze nista dobro donijeti, ni igrački a ni kao neki lider, prazan igrač, znači ne bi uopste trebao biti tu. Plus što su igrali zajedno i Pique nikada nece biti pod autoritetom Xavia kao što će npr biti Pedri, najprije ce biti moguce da ce ga i minirati ako bude trebalo.

Druga stvar, veznjaka kao što je De Jong guras na štopera, kao to je tvoja neka genijalnost, i sada kada su ti haman svi štoperi povrijeđeni ni u malom mozgu ti nije da sada opet gurnes De Jonga na štopera već stavljaš mrtvog Piquea. Zaključak je jednostavan gurao si De Jonga na štopera da bi ga otjerao iz kluba, to je nesto sto mu ne treba na pocetku trenerske karijere, svi najveci treneri su gubili svlačionicu bas na tako nekim sitnim podvalama, neki na izjavama na pressu itd.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, King Chelsea said:

ruga stvar, veznjaka kao što je De Jong guras na štopera, kao to je tvoja neka genijalnost

Moram te tu malo korigovati, De Jong je i prije igrao stopera, čak i u Ajaxu tako da mu nije prvi put da se susreće sa tom pozicijom. Čak i kada je ljetos povezivan sa dolaskom u PL dosta ljudi je spominjalo to da bi on navodno mogao igrati nekad tog centralnog stopera ili tako nešto. Po meni nema šanse pogotovo u engleskoj, rastavili bi ga na komade.

A barsa zaista i ima velikih problema sa stoperima, prva tri su out ali neka su boli me kurac, što se mene tiče nega se raspadnu

Link to comment
Share on other sites

Da Kune ali bar meni to sve skupa nema smisla, pitanje je ko tu koga jebe, to je isto da kada je npr. Bale presao iz Tottenhama u Real i da su ga onda u Realu gurali na beka, Bale jeste igrao beka na početku karijere ali su ga vrijeme, treneri i utakmice pretvorile u krilo što i jeste pozicija koja je najvise izvukla iz njega. Znaci mogli su ga u Realu po tom osnovu da je igrao nekad beka i gurati na poziciju ali nema smisla, na kraju krajeva priznat ces i sam da ima puno vise smisla Bale na beku nego De Jong na štoperu. Momak nema sta traziti na mjestu štopera jer je vezni igrač, igrač oko kojeg mozes graditi tu sredinu terena, ideju da igra štopera u PL necu ni komentarisat.

Bukvalno imas situaciju da ga je United vidjeo kao nosioca igre i nudio ne znam sad tačno 80 miliona, i mi smo se tu šunjali, ni kod nas ni kod Uniteda njegova velika plata ne bi bila problem, plus mu je Xavi svojim postupcima dao do znanja da mu smeta to jest da želi od njegove prodaje dovesti druge igrače, da bi u svemu tome on ostao u Barceloni i bio rezerva klincima od 18-19 godina. Ja shvatam recimo da Kounde umjesto štopera igra desnog beka, jer on to moze igrati i u reprezentaciji je često na beku, ali De Jong na štopera nije mi jasno.

Link to comment
Share on other sites

Mora se priznati da ta Barca nije imala sreće. Bayern iz prvog šešira koji je najgori mogući protivnik za grupnu fazu, imaju niz od 30+ utakmica bez poraza i Inter iz trećeg kao najjači tim iz Italije. To je grupa iz koje bismo možda i mi ispali. Protiv Bayerna su se ispromašivali u prvom poluvremenu, upravo Lewandowski, u prvoj protiv Intera im suđenje nije išlo na ruku, trebali su dobiti penal, a u drugoj protiv Intera su igrali bez Koundea, Christensena i Arauja. Sjetite se kako se Liverpool raspao bez Van Dijka, Matipa i Gomeza. Ovi su sad imali četvrtu i petu opciju: Piquea i Garciju, da nisu igrali bi im De Jong i Alonso. Dakle, Pique i Garcia, najprecijenjeniji štoper prošle decenije i najprecijenjeniji štoper ove decenije. Rezultat je takav kakav jeste, dobro su i prošli. Daleko od toga da mi ih je žao, naprotiv.

 

Dobra je to ekipa, doveli ili zadržali su dosta igrača koje smo mi htjeli. Po kvaliteti ekipa za četvrtfinale Lige Prvaka, samo im još uvijek nedostaje nešto zbog čega se ne mogu nositi sa najjačim protivnicima (izuzetak je ubjedljiva pobjeda u El Classicu). Previše očekuju od Pedrija, Gavija i Fatija, koji jesu talenti, ali nisu još toliko dobri koliko njihovi navijači misle. Što se tiče De Jonga, ja sam čuo da je on namjerno u drugoj sezoni u Ajaxu stavljen da igra u odbrani kako bi poboljšao defanzivne kvalitete. Već u narednoj je vraćen u sredinu. Za njega se smatra da predstavlja najbolju kombinaciju defanzive, organizacije igre i tehnike za igranje na poziciji "jorginha" i zato je toliko cijenjen. Staviš ga na zadnjeg veznog i ne treba ti 5 odbrambenih i Kante da zakrpe rupe. Prema tome, može on ponekad zakrpiti i štopera protiv slabijih ekipa kako bi imali dodatnog veznog igrača i posjed od 80%.

 

Utakmica koja se odigrala u srijedu odlična, možda i najbolja ove sezone (Barca-Inter, op. a.). Znam neke koji su bili na stadionu, imali su šta da vide. Liverpool uništio Rangers u drugom poluvremenu, ovi su se baš raspali. Ušli Salah i Jota sa klupe i Jota mu 3 puta "asistirao". Nikad nisam vidio lošiji hattrick asistencija. Salahovi golovi majstorski, tačno se vidjelo da je gađao to. Ovi rezultati me podsjećaju na Liverpool sa Kloppovih početaka i na Liverpool pod Rodgersom. Zabiju 5+ golova, pa sljedeću kiksaju. Naredna utakmica im je protiv Citya koji se potrošio više nego što je očekivao u Kopenhagenu.

 

Juventus već neko vrijeme i nema tim za osvojiti titulu i ići daleko u Europi. Na sredini krampa do krampe, odbrana nije ono što je nekad bila, jedino naprijed imaju nešto za pokazati, ali ni to ne pokazuju. Poraz od Maccabija me iznenadio, ostalo baš i ne. Vrijeme je za Tuchela :D . Napoli vrlo ozbiljan, igraju fino. Bez obzira na to, opet su svima poželjan protivnik za dalje.

 

Još da kažem da je Bellingham dao gol na svakoj od 4 utakmice grupne faze.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja bas imam osjecaj da PSG dobijamo. Jebiga prosli put dva puta Lile izvlacimo, mora se to negdje vratiti a sezona je takva da nam nista ne ide. 

Prije bi Intera i Dortmund nego Laipzig. Oni su meni top ekipa, posebno prema naprijed, imali su slab pocetak sezone pa su smijenili trenera sada to vec puno bolje izgleda. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...