Jump to content

Prošlost i budućnost kluba


Bari

Recommended Posts

E stvarno kako će izmajmunisati da srežu troškove za 40 miliona funti to samo Bog zna. Biće izgleda prodavanja najboljih igrača da bi se to uspjelo. Drugi način zaista ne vidim... I od kupovine izgleda nema ništa naredne tri sezone ako se ne budu prodavali igrači za veće pare. Vjerujem da je sada zato i kupljen Lukaku, Romeu, Courtois i Mata. Još kad tu dodamo McEachrana, te Daniela u napadu, može se reći da AVB definitivno sprema potpuno drugu momčad za budućnost.

Link to comment
Share on other sites

Na ovu temu pisacu samo o Celsiju...

Najveci problem Celsija su dve stvari.

1. Plate i bonusi igraca: Veliki broj nasih igraca ima pozamasne plate,(procesna plata u Celsiju je 71.000 funti) i bonuse za svaku odigranu utakmicu i ostvaren ucinak... Velike plate bile su jedini nacin da Abramovic, na pocetku svoje vladavine privuce sve te silne zvezde u klub... Sva sreca pa su nasi najplaceniji igraci vec u poznim fudbalskim godinama, tj za te tri godine, neki ce otici iz kluba, neki okaciti kopacke o klin... Dosta igraca bi se suocilo sa kresanjem plata, ali takav bi bio slucaj svuda, u celoj Evropi, tako da bi oni morali to da prihvate.

Sto se tice bonusa, ja bi ih u potpunosti ukinuo, mada to tesko da ce biti izvodljivo. Ako igrac, profesionalac nema motiva u saigracima, konkurenciji, navijacima, sportskom nadmetanju da igra za neki klub, onda ne treba ni da igra...

Kupovina mladih igraca je i jos jedan vid pripreme za fer-play, jer manje kosta razvijanje tih talenata, nego kupovina istih, kad vec sazre u igrace...

2. Infrastruktura: Ovde bih posebno naveo kapacitet stadiona... Ranije to verovatno nije bio slucaj, ali cinjenica je da sad Celsi ima mnogo vise navijaca. Smatram da je Standford Brigde premali stadion za klub sa toliko ambicija takvim igrackim kadrom... Recimo samo da je broj Torresovih fanova na drustvenoj mrezi Facebook narastao za nekih 2.000.000 posle prelaska iz Liverpula... Celsi ima uslove da puni stadion od 50.000 mesta, na 70% utakmica tokom sezone, ne racunajuci LS. A Celsi je postao znacajan klub u LS, sto pokazuje i godisnja zarada u takmicenju, i konstantnost igranja istog... A moderan stadion, bi doneo i mogucnost igranja finala na njemu, sto bi donelo ogroman prihod klubu. Izgradnja novog stadiona, ili renoviranje postojeceg bi donelo vece prihode, u buducnosti. U vecini slucajeva to bi se kosilo sa finansijskim fer-playom i onih 45.000.000 godisnje, ali u nasem slucaju, Abramovic bi ta ulaganja mogao da svede kroz svoje kompanije, tako da bi to bio njihov dug, ne kluba :D

Prateci objekti u sklopu stadiona... Bayern Munich zaradjuje grdan novac raznoraznim gift-shopovima, kaficima i tome slicnim objektima u sklopu stadiona Alianc Arene. A i sam stadion je glamurozan, da privlaci posetioce samo izgledom. Po tome se treba ugledati na njih, jer sve sto donosi prihode klubu cini samo dobro :D

Omladinski pogoni, omladinska skola... Tu se treba ugledati na cuvenu La MAsiu... Citao sam po novinama da ce Barcelona otvoriti fudbalsku skolu u Londonu, i da ce tu istu skolu pohadjati deca nasih najboljih igraca Drogbe, Malude.... A zasto da nam drugi klubovi otvaraju fudbalske skole na 500m od stadiona i kradu talente pred nosem ?! Sto to Celsi ne bi uradio ? U Engleskoj ima jos mnogo McEchrana, Wilshera, Rooneya, Gerarda.... Samo treba uloziti sredstva i pronaci ih... Najveci izdanci, trenutno najbolje, Barcelonine skole nikad nisu odradjivali pozajmice, razvijani su zajedno sa najvecim zvezdama kluba. Zato su toliko dobri. Savremena fudbalska skola, sa state of art uslovima rada i talentovanim klincima, koje Viljas-Boas dovodi u klub osigurali bi kako igracku tako i finansijsku stabilnost i buducnost Celsija.

To su, sto se mene tice, problemi koje klub ima, i smernice, prema kojima bi se trebali upravljati za buducnost....

P.S. U potpunosti se slazem sa uvodjenjem fair-playa, i mislim da Uefa, naravno, ako to stvarno zeli, i ako klubovi budu igrali posteno(mito, korupcija...) moze sprovesti to u delo.

Fudbal treba da bde ono sto jeste, najlepsa igra na svetu, a ne sredstvo za zaradu i pranje novca Sovijetskim tajkunima i Arapskim seicima....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kako reÄe Wisey :lol:

Evo da zapoÄnem s temom, vidim da ste u topicu Odlasci pisali kao da ostane Alex dok Bruma ne stasa.

Bruma? Koliko sam vidio Bruma nije ni do koljena Kalasu i Connoru Cliffordu, za mene je redikulozno uopce razmisljati da bi Bruma mogao dobiti mjesto u momcadi pored ovakva dva talenta.

Da se mene pita, Brumu ostavit u HSV-u jer je potpuno nepotreban.

Link to comment
Share on other sites

Conor je vezni tako da je suludo ih uopće porediti. ;) OÄito da nisi pratio Chelsea ranije toliko dobro, jer da jesi znao bi da je Jeffrey igrao i prošle i pretprošle sezone za prvi tim. ÄŒak je dobio priliku od prve minute u onom teškom periodu (igrali smo protiv VIlle kući) gdje je odigrao solidno. Momak je i A-reprezentativac Holandije i tamo je imao ubilježenih nastupa. Toliko o njegovom potencijalu.

Nadam se da će se Hamburg vratiti tamo gdje mu je mjesto ove godine uz veliku pomoć našeg Brume i ostalih bivših Bluesa. A onda ko zna... B)

Link to comment
Share on other sites

Conor je vezni tako da je suludo ih uopće porediti. ;) OÄito da nisi pratio Chelsea ranije toliko dobro, jer da jesi znao bi da je Jeffrey igrao i prošle i pretprošle sezone za prvi tim. ÄŒak je dobio priliku od prve minute u onom teškom periodu (igrali smo protiv VIlle kući) gdje je odigrao solidno. Momak je i A-reprezentativac Holandije i tamo je imao ubilježenih nastupa. Toliko o njegovom potencijalu.

Nadam se da će se Hamburg vratiti tamo gdje mu je mjesto ove godine uz veliku pomoć našeg Brume i ostalih bivših Bluesa. A onda ko zna... B)

Connor je veznjak koji je pola utakmica rezervi odigrao na mjestu stopera i odliÄan je tu. Brumu sam gledo u 1 ili 2 utakmice za HSV, kao i jedan nastup u Chelseaju, i iskreno ne vidim puno u njegovoj igri.

Link to comment
Share on other sites

Poredit Conora i Brumu je besmisleno. Kao što @wisey reÄe, jedan je vezni igraÄ, a drugi znamo šta. To ako je Conor odigrao 1-2 utakmice na stoperu ništa ne znaÄi, jer je ostale igrao kao vezni.

I po meni Bruma je talentovaniji od Kalasa, ali eto vidjet ćemo.

još jedan deÄko koji je budućnost kluba je nathaniel chalobah, mali ima ogroman potencijal :)

E on ima najveći potencijal, od svih odbrambenih. Da li će se iskoristit taj potencijal, vidjet ćemo.

Link to comment
Share on other sites

Nasi talenti..... jos i veliki.... :rolleyes: Primer.... Barselonine talente trazi pola Evrope... Dvojica takvih su kod nas....

Mada... Ja smatram da je osnovni problem u nedostatku kvalitetnog osoblja u klubu....

Mislim da, s obzirom na reputaciju koju ima, i bogatog vlasnika Chelsea sebi mogao da priusti world class strucnjake za trening sa mladjim kategorijama...

Isto tako smatram da nasa buducnost vise zavisi od nadolazeceg FFP-a, nego od kvaliteta mladjih kategorija..

Link to comment
Share on other sites

  • reLo changed the title to Prošlost i budućnost kluba

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...