Jump to content

Bundesliga (GER)


Caeruleus

Recommended Posts

Krenula je i Bayernliga. Laganih 6-1 protiv Frankfurta u gostima.

 

Borussija se dobro pojačala u odbrani i naprijed su doveli Adeyemija i Hallera da zamijene Haalanda. Nažalost Haller ima rak testisa i ide na liječenje. Leipzig i Bayer su zadržali najbolje igrače kako bi bili konkurentni. Svejedno, čini se da ide 11. u nizu u vitrine Bayerna.

Link to comment
Share on other sites

Druga najnezanimljivija liga na svijetu (prva je dakako Francuska) na kanalima Sport Kluba.

Već sigurno mjesec dana nisam upalio Sport Klub, a i pitanje je da li ću više ikada. Njemačku ligu sam gledao samo eventualno kada igraju Bayern i Borussia. Ne znam da li su svjesni u toj Bundesligi da im Bayernova dominacija kvari ugled lige? Da jesu, možda bi učinili nešto da spriječe da im Bayern pokupuje sve što valja iz lige i lagano se prošeta istom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ova liga će izgleda završiti prije nego što je počela. Nikad jači Leipzig je uzeo 2 boda iz 3 kola (protivnici Stuttgart, Koln i Union Berlin), a nikad jači Bayer je uzeo 0 bodova (protivnici Dortmund, Augsburg i Hoffenheim). Dortmund ima 6 od 9, ali su se osramotili protiv Werdera.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Adi said:

Ova liga će izgleda završiti prije nego što je počela. Nikad jači Leipzig je uzeo 2 boda iz 3 kola (protivnici Stuttgart, Koln i Union Berlin), a nikad jači Bayer je uzeo 0 bodova (protivnici Dortmund, Augsburg i Hoffenheim). Dortmund ima 6 od 9, ali su se osramotili protiv Werdera.

Gledao sam ranije jako cesto Bundesligu. Kad zanemaris utakmice protiv Bajerna, svi ostali timovi medjosobno uglavnom uvek pruze dobru predstvu i pobede "malih" nad "vecima" su jako redovna stvar. 

Moje neko misljenje je da ligi najvise nedostaju kvalitetni treneri. Eto recimo Poketino je ko rodjen za Dormund/Lajpcig...  

Link to comment
Share on other sites

Ma Bundes je prezanimljiv za gledati i pretežak za kladiti se, tamo kad očekuješ potop ne desi se ništa ili nekada odjednom tako u 10ak minuta padne more golova. Ima dosta zanimljivih i podjednakih ekipa, kada bi eliminisali Bayern trka za titulu bi bila prezanimljiva.

Čak i te ostale ekipe u Evropi nižu jako dobre rezultate nije da su loši kao recimo francuzi

Link to comment
Share on other sites

Ekipe sa tako mladim igračima i sa tako ofanzivnim stilom igre će uvijek biti nepredvidljive. Mogu primiti 5 golova od nekog, a mogu i zabiti nekom 5 komada. Bayern je danas strpao 7 Bochumu. Lako je njima gurati omladince kad pola utakmica riješe poslije pola sata.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Kun Aguer0 said:

Ma inače je Bundes jako otvoren, ima dosta trke i svega ali odbrana nema. Ovako za neutralce bude fino za gledati. Samo ja kad sam gledao bila su neka dva idiota na Eurosportu što su komentarisali, ne znam na kojim su drogama bili

Pola sata raspravljaju da li se izgovara Zivaluzi ili Gilavuogi(Joshua Guilavogui)  jebo te zivot 🤣

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Drago mi je zbog njega, fan sam njegove igre od vremena iz Frankfurta. Nije se snašao u West Hamu, nije to bio klub za njega. Više mu odgovara tim koji drži posjed.

Prethodno je upisao minute u prijateljskoj utakmici protiv Basela. Ušao je zadnjih pola sata i zabio hattrick. Imat ćemo priliku da ga gledamo protiv nas u Ligi Prvaka.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Mainzu nizasta ne treba, ne mogu ni gore ni dole ali ljudi odigraju posteno. Svaka im cast sto se nisu naguzili, kao sto bi mnogi na njihovom mjestu.

A Dortmund, tuga golema. Kiksati ovako, pred svojom rajom i navijacima, u svom gradu - katastrofa epskih razmjera. Sad ce opet cekati 10 godina da dobiju ovakvu priliku ponovo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...