Jump to content

Premiership (ENG)


Caeruleus

Recommended Posts

To da su City i Liverpool dva koplja iznad svih ostalih u Premiershipu nije nikakva tajna niti se tu ima prostora za neku diskusiju, prosto je to tako, to su pokazale i prosle sezone, dok su tu Klopp i Guardiola mislim da ce se to teško mijenjati, jednostavno izgradili su dominantne sisteme ili bolje receno sisteme koji su previše za ovaj Premiership, kada tome dodaš da oni nastavljaju ulagati stotine miliona, jbg dobijes to sto dobijes.

To bar u skorije vrijeme ne treba da nas zanima jer nam je taj nivo trenutno nedostižan i bukvalno su te dvije ekipe liga za sebe. Nas treba da interesuje Arsenal, Tottenham i United, to su naši rivali trenutno, to jest dijelimo ciljeve, a to su mjesto broj 3 i 4 u ligi.

Arsenal kao Arsenal, oni najvise vole sjebat sami sebe tako da vidjet cemo sta ce od njih biti, ni jedna prijateljska utakmica bukvalno ne znači nista, uglavnom projekat im je u znaku Gabrijela Jesusa, što on bar do sada prati golovima, i eto ti hajpa, ostaje da se vidi sta ce biti.

Tottenham ima Contea koji zna znanje, koji od polovnjaka može napraviti igrača odluke i od polovne ekipe kandidata za titulu. Mislim da su odlično poslovali, doveli su odlična pojačanja, imaju sasvim solidnu ekipu od koje Conte može napraviti sjajne stvari, Conte + odlicna pojačanja, i eto i tu imaš taj hajp.

United, ponovo novi trener i ponovo novi počekat, želja da konačno dođe do "klika" između ekipe i trenera, automatski imaš hajp. Ten Hag je odličan trener, tako da želja za "klikom" je još veća, mislim da se na osnovu ovih njihovih par utakmica moze vidjeti da čovjek ima ideju i vec sada ima pomaka u segmentima igre na kojima se temelji ideja o fudbalu Ten Haga.

Eh sada mi, mislim da je posle dugo vremena Tuchel pogodio tačno u metu, apsolutno ima poentu, previše toga je isto, previše istrošenih kombinacija, previše istrošenih igrača, previše igrača koji su mislima negdje drugo, previše je toga isto, to je nekad dobro ali u nasem slucaju nije. Kada vidim onaj izraz lica Wernera bukvalno mi nije dobro, i onda shvatiš da je to igrač koji mora biti jedan od nosilaca našeg napada. Taj hajp koji ostali imaju kod nas ne postoji, nakupilo se puno škarta u ekipi, ovo obnavljanje odbrane nas je masakriralo, potrosli smo toliko vremena na čekanje nekog dok u isto vrijeme nema ko dati gol, i što je najjace jos uvijek nismo riješili bilo sta od toga. Nikada nismo doživljavali ovo da nam dogovor sa klubom nista ne znači jer igrači čekaju neke druge klubove. Nemam pojma, do početka sezone nema puno, a mi smo zatrpani psihički odsutnim igračima.

Link to comment
Share on other sites

City neprepoznatljiv. Izgleda da ce se jos namucit dok se usklade sa Haalandom. Sve su prilike da su bacili u vodu one pare za Grealisha. Nije se uklopio a ne daje ni znakove da ce se uklopiti, ali ne vidim medije nesto da ga kritiziraju, vjerovatno sto je Englez pa mu se gleda kroz prste. 

Drago mi je sto nismo uspjeli dovesti Akea, bas je bio izgubljen prvo poluvrijeme, svaki put na pragu neke kardinalne greske tek se u kasnije sabrao. Nista specijalno lik, a u ozbiljnim godinama za fudbalera.

Klupa im je takodjer otanjala, dosta je tu omladinaca, za koje nikad nisam cuo. Mogli bi oni nakon ovog poraza opet aktivno krenuti na trzistu.

Link to comment
Share on other sites

VRIJEME JE ZA PREMIER LEAGUE PREDICTIONS

Još sedmica do početka sezone, ne znam šta čekate

 

1. Liverpool

2. City

3. Tottenham

4. Arsenal

5. Chelsea

6. United

7. West Ham

8. Newcastle

9. Leicester

10. Brighton

11. Aston Villa

12. Crystal Palace

13. Wolwes

14. Leeds

15. Everton

16. Brentford

17. Forrest

18. Southamton

19. Fulham

20. Bournemouth

 

Link to comment
Share on other sites

Teško je prognozirati jer će se ekipe sastaviti tek za mjesec dana. Možda je samo Liverpool završio sa transferima. Ali evo neka prognoza uz pretpostavke da ćemo mi i Newcastle još nekog dovesti.

 

1. Manchester City

2. Liverpool

3. Chelsea

4. Tottenham

5. Arsenal

6. Manchester United

7. West Ham United

8. Leicester City

9. Newcastle United

10. Aston Villa

11. Wolverhampton Wanderers

12. Everton

13. Brighton

14. Crystal Palace

15. Southampton

16. Leeds United

17. Nottingham Forest

18. Brentford

19. Fulham

20. Bournemouth

 

U zadnjih nekoliko sezona najlošiji tim rutinski opstaje u ligi (Brentford, Sheffield, Huddersfield) tako da i Bournemouth ima neke šanse. Leicester nije ništa napravio, ali opet nema ko da ih prestigne. Villa ima tim za gornji dio tabele, Everton nema. Southampton će osvojiti 40 bodova i zadovoljiti se tako nekim 15. mjestom. 

Link to comment
Share on other sites

Koje ekipe su vam se do sada najbolje pojacale?

 

City je doveo Haalanda, Alvareza, Philipsa i nekog golmana, otisli su im Jesus, Sterling, Zinchenko, Fernandinho.

 

Liverpool doveo Nuneza, Carvalha a otisao im Mane, Origi.

 

Arsenal doveo Jesusa, Vieru, Zinchenka i vratili Salibu, otisli Lacazete, Tavares i Leno.

 

Totenham doveo Perisica, Bissoumu, Richarlisonai Lenglet, otisli Rodon i Bergwijn

 

United doveo Martineza, Eriksena i Malacia, otisli im Lingard, Henderson, Pogba, Mata, Cavani.

 

Chelsea doveo Koulibalya, Sterlinga, Cucurellu, Chukwuameku i Sloninu.

 

Samo sam top 6 ekipa napisao.

Link to comment
Share on other sites

Od velikih najbolje Tottenham, Liverpool nije puno ali su odradili ono što su htjeli.

 

Villa je dobro krenula, ali su stali.

 

Nottingham je možda najviše unaprijedio ekipu.

 

Leicester, Wolves, Bournemouth razočarenja transfer pijace.

Link to comment
Share on other sites

Arsenal za sada izgleda dobro ali vidjećemo kako stvari odmiču kako će se tempirati forma igračima i da li je rooster dovoljno širok. Oni su i jedni od pobjednika prelaznog roka, doveli 4 kvalitetna igrača od kojih su im trojica odmah u prvom kolu u prvih 11 a rješili se škarta.

 

Tottenham također nije loš, zaboravio se navesti Spence.

 

Chelsea se mora rješavati tehnološkog viška i to prodajom, ne posudbama. Jer sisaju previše para svojim platama, također RWB bi must buy i najvjerovatnije još jedan stoper

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Bari said:

Trajalo je 30 minuta. ostatak utakmice prosjek. 

Palace bi se mogao ove sezone opasno boriti za opstanak. 

Palace za opstanak, mislim da iskreno nema šanse, ide standardno čvrsta sezona, broj bodova od 40 do 49 dakle ne trideset, ne pedeset nego u ovom rasponu kao i uvijek unazad zadnjih 100 godina :D

 

Sprdnju na stranu, mislim da će biti jako nezgodna ekipa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...